Нагадаємо, вчора, 3 серпня, хмельничани жалілися на їдкий дим. У Вінницькій, Житомирській, Київській, Рівненській і Хмельницькій областях виникли пожежі. За наявними в Держсанепідслужби у Хмельницькій області даними, ліс та торфовища горять в Ізяславському, Деражнянському, Хмельницькому районах. В окремих населених пунктах, які розташовані близь пожеж відмічається наявність смогу, диму та неприємного запаху, що підтверджується зверненнями громадян із вищевказаних районів. Станом на 4 вересня загорівся торф у Лезневому.
Спеціалісти Держсанепідслужби обстежили місця загорання. Проводяться лабораторні дослідження атмосферного повітря на вміст шкідливих речовин на межі житлової забудови Ізяславського, Деражнянського, Хмельницького районів та міста Хмельницького, або в місці перебування людей. Про результати яких обіцяють повідомити згодом.
Отруєння димом може призвести до загострення серцево-судинних, легеневих та інших хронічних захворювань, хвороб шкіри та алергічних проявів, загострення хронічних захворювань. Тому у Держсанепідслужбі у Хмельницькій області радять приділяти особливу увагу профілактичним заходам, які обмежують надходження в організм шкідливих речовин, зокрема:
1. Намагатися обмежити перебування на відкритому повітрі, уникати тривалого перебування на відкритому повітрі рано вранці (у повітрі знаходиться максимальна кількість смогу) та у найспекотніший час доби, дітям і вагітним жінкам слід відмовитися від тривалих прогулянок.
2. Слід тримати вікна зачиненими, особливо вночі і рано вранці. При відкритті вікон завішувати місця надходження атмосферного повітря (вікна, кватирки тощо) зволоженою тканиною і періодично її змінювати.
3. По можливості використовувати у побуті та на робочих місцях системи кондиціонування та очищення повітря.
4. Проводити вологе прибирання в житлових приміщеннях і на робочих місцях; корисно також поставити в житлових та робочих приміщеннях ємності з водою, щоб підвищити вологість повітря.
5. При посиленні запаху диму рекомендується надягати захисні маски, які слід зволожувати, а віконні та дверні прорізи ізолювати вологою тканиною.
6. Збільшити споживання рідини до 2-3 літрів на день для дорослих. Для відшкодування втрати солей та мікроелементів рекомендується пити підсолену і мінеральну лужну воду, молочно-кислі напої (знежирене молоко, молочну сироватку), соки, мінералізовані напої, киснево-білкові коктейлі.
7. У разі виникнення симптомів гострого захворювання або нездужання (поява ознак задишки, кашлю, безсоння) необхідно звернутися до лікаря.
8. Продукти із власних городів мешканцям в зоні впливу пожежі перед вживанням необхідно обов’язково ретельно мити, а у разі підозри щодо їх доброякісності (сліди нальоту, сажі тощо) направляти продукцію для дослідження до територіальних органів Держсанепідслужби.
9. Уникати потрапляння під дію опадів, у випадку неможливості уникнення – за першої можливості прийняти душ.
10. Обмежити контакт дітей з піском та ґрунтом на ігрових майданчиках у населених пунктах, розташованих в зоні впливу пожежі.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
і і лезнево, попід річкою від лезнево торфозвалища, і так пішло ,,,
БРБР як жутко
А ЯЩО ХОЧЕШ ЩОСЬ ЗРОБИТИ І ДОПОМОГТИ ТО НЕ СИДИ І ГЕРОЙСТВУЙ ЗА КЛАВОЮ А ЙДИ І РОБИ якщо срака вилізе з крісла