Ласкаво просимо в Хмельницький! Вулицями міста неквапливо возить людей екскурсійний автобус. Транспорт з яскравими малюночками приковує погляди перехожих. Для тих, кому місто здається сірим і буденним, варто спробувати поглянути на нього свіжим оком. Прикинулись туристом і ми.
Новенький екскурсійний автобус чекав пасажирів біля кінотеатру Шевченка. Поїздка стартує лише тоді, коли охочих буде не менше 15. Будній день, тому не полишає сумнів, що таки збереться потрібна кількість людей. Пощастило. Рівно о 15:00 наш автобус вирушає. Моєю компанією на півторагодинну мандрівку стала група з 12 жвавих школярів. Малеча галаслива. Привітний молодий екскурсовод В'ячеслав починає говорити у мікрофон. Від Проскурівської повільно звертаємо на Володимирську.
- Подивіться ліворуч. Бачите жовтий будинок, де зараз знаходиться художній музей? Це був перший в Проскурові банк. Тут почали видавати і міняти гроші, - починає екскурсовод.
В автобусі є міні-столики, навколо якого по чотири сидіння
В автобусі є міні-столики. Привідкритий люк, щоправда в салоні дуже душно.
Зробивши невеличке коло біля СБУ, знову звертаємо на Проскурівську. Невеличка зупинка біля музею-студії фотомистецтва.
- У цій будівлі колись був перший в місті фешенебельний готель. Знаєте, що там було такого, чого не було в інших? Там завжди була гаряча вода, - продовжує екскурсовод.
Екскурсовод розповідає історію максимально просто і доступно для кожного
Малеча слухає, іноді шумить і перебиває. Організатори кажуть, не варто розкривати всі карти повного маршруту. Мовляв, тоді буде нецікаво. Першою зупинкою екскурсійного автобусу став парк Чекмана.
Екскурсовод говорив цікаво і доступно. Тому на міні-мандрівку можна сміливо брати з собою дітлахів. Історія штучно створеного «Острову кохання», Богдан Хмельницький, який ніколи не був в нашому місті, його кінь на прізвисько Орлик. А ще захований Барон Мюнхгаузен, яких у світі є всього два. Про ці та інші "родзинки" можна почути тут. І можливо, по іншому глянути на рідне місто. Автобусна мандрівка закінчилась на початку "стометрівки". Вже там екскурсовод розповідатиме про будівлі-пам'ятки архітектури.Перша зупинка автобусної екскурсії - перед парком імені Чекмана. Гід каже, що саме з цієї частини почало розбудовуватись місто
Екскурсовод розповідає, що в будівлі обласної філармонії колись був театр. Та дітлахів більше зацікавили афіші. Судячи з вигуків, малі фанатіють від "Дзідзьо"
Як виявилось, будівля теперішнього РАЦСу теж була колись заможним помешканням. Кажуть, що балкони в будинку мали лише багаті
Квиточок в екскурсійному автобусі коштує 45 гривень
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.