«Відкритий уряд» у Хмельницькому. Що зробили та які плани

«Відкритий уряд» у Хмельницькому. Що зробили та які плани
Фото з архіву редакції
  • Місто пройшло відбір серед 110 міст світу.

  • Нині завершився перший етап проєкту.

  • Що вдалося зробити за цей час?

У Хмельницькому презентували результати роботи в рамках ініціативи «Партнерство „Відкритий уряд“». Міська рада долучилася до неї 2020 року, пройшовши відбір з-поміж 110 міст різних держав. Учасниками з України тоді стали також Вінниця і Тернопіль. Ініціатива «Партнерство „Відкритий уряд“» покликана змінитися на краще життя людей, об’єднавши владу та громадянське суспільство. Про це розповіли під час презентації у міській раді цього тижня, 23 серпня.

— Для нас дуже важливим свого часу долучитися до ініціативи «Партнерство „Відкритий уряд“». Сталося це 2020 року. Ми тоді долучилися разом з Тернополем і Вінницею, при чому це долучення не відбувалося автоматично за заявкою, а через великий конкурсний відбір. 100 охочих на той момент було. І Тернопіль, Хмельницький та Вінницю відібрали як ті, які подали найбільш цікаві, актуальні й реалістичні заявки та змогли якісно їх захистити, — розповів міський голова Хмельницького Олександр Симчишин.

За словами очільника міста, реалізувати проєкт могли б краще та швидше, але цьому завадили карантин та повномасштабне вторгнення. Втім, серед трьох українських міст Хмельницький найшвидше впорався з першим етапом проєкту.

Відео дня

Що вже зробили

Перший план дій з реалізації ініціативи «Партнерство „Відкритий уряд“» ухвалили на 2021-2022 роки. З того часу вдалося досягнути таких результатів:

  • впровадили систему електронного документообігу, у якій нині формується 50 тисяч документів щороку в рамках роботи чиновників та 45 тисяч документів щороку в рамках роботи Центру надання адміністративних послуг; все це інтегровано з «Дією», працює єдина система бухгалтерського та кадрового обліку
  • запустили електронний кабінет мешканця, у якому можна отримувати різні адміністративні послуги онлайн
  • запустили геопортал Хмельницької міської ради, інтегрований з Єдиним державним порталом відкритих даних: на геопорталі доступні 83 реєстри відкритих даних
  • ухвалили план дій «Зелене місто» на 2023-2032 роки
  • створили навчальний центр поводження з відходами «Гуфі-центр» з п’ятьма залами та 30 інтерактивними експонатами; з 2021 року там побували понад 23 тисячі відвідувачів
  • створили хаби цифрової освіти, які працюють на базі міських бібліотек

Всі ці заходи були реалізовані як за фінансування з міського бюджету, так і за фінансування міжнародних партнерів.

Що планують зробити

Протягом вересня-грудня цього року у міськраді хочуть ухвалити наступний, другий, план дій з реалізації ініціативи «Партнерство „Відкритий уряд“». Він буде розрахований на 2025-2026 роки. Підготовка плану дій включатиме такі етапи:

  • проведення фокус-груп з громадськістю, бізнесом, молоддю для збору пропозицій
  • онлайн-анкетування для збору пропозицій
  • формування дорадчого органу з питань реалізації ініціативи
  • аналіз зібраних даних, підготовка другого плану дій
  • публічне обговорення проєкту другого плану дій
  • затвердження другого плану дій, його презентація

Крім того, в громаді створять координаційну раду, яка буде консультативно-дорадчим органом з реалізації ініціативи. Рада включатиме чотирьох представників міської ради та чотирьох представників місцевих громадських організацій. Відбір громадських організацій до координаційної ради триватиме протягом 23 серпня — 20 вересня. У цей період зацікавленим організаціям слід заповнити анкету для подальшого відбору.

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (4)
  • Руслан Ковальчук

    У Хмельницькому досить непогано працює Громадська рада при виконавчому комітеті Хмельницької міської ради. Згідно Статуту Хмельницької міської територіальної громади вона якраз і являється консультативно-дорадчим органом виконавчого комітету! Але... Громадська рада завдає своєю діяльністю ну дуже вже багато клопоту міській владі - тому що там є представники всієї громадськості міста Хмельницького , члени якої приймали участь дійсно на громадських засадах, ДОБРОВІЛЬНО!!!. Правда були спочатку і так названі підлабузники, які тільки в рот владі і дивилися. Але потроху від них очистилися! Але ж влада хоче собі набрати нову раду, щоб був рупор для неї, щоб можна було і нові гранди стягнути - ВИБОРИ МАБУТЬ СКОРО!!!
  • Читач09

    Тхне за кілометр масовим витрачанням грошей на херню під час війни.

    Читач90 reply Читач09

    Це точно. Адже створюють нові робочі місця - координаційну раду, дорадчий орган - а це чималі зарплати, премії, надбавки. І кого туди понаберають?

    Читач09 reply Читач90

    Очевидно того, хто достойний. Родичів і друзів начальників.

keyboard_arrow_up