Військові можуть перевіряти документи цивільних на Хмельниччині: подробиці

В обласному терцентрі комплектування оприлюднили офіційний витяг, який діє під час воєнного часу.
У Хмельницькому обласному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки днями оприлюднили витяг з наказу комендатури обласної військової адміністрації.
Документ носить назву “Про призначення уповноважених осіб на перевірку документів в осіб, огляду речей, транспортних засобів, багажу та вантажів, службових приміщень і житла громадян під час забезпечення заходів правового режиму воєнного стану”.
У ньому йдеться, що військовослужбовці територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки Хмельницької області мають право перевіряти документи цивільних осіб.
— Надати право уповноваженим особам Хмельницького обласного, об’єднаного міського, районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки та їх підпорядкованих відділів здійснювати перевірку документів в осіб під час забезпечення заходів правового режиму воєнного стану у суворій відповідності до вимог чинного законодавства та пунктів 7 і 8 постанови КМУ від 29.12.2021 №1456, — йдеться в документі.
Відтак, військовослужбовці терцентрів комплектування та соціальної підтримки мають право перевіряти документи цивільних осіб на території Хмельницької області. Додамо, у пункті 7 згаданої постанови йдеться, що уповноважена особа може вимагати в цивільного пред’явлення документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України чи спеціальний статус особи, у таких випадках:
-
якщо особа має зовнішні ознаки, схожі на ознаки особи, яка перебуває в розшуку, або безвісно зниклої особи
-
якщо існує достатньо підстав вважати, що особа вчинила або має намір вчинити правопорушення
-
якщо особа перебуває на території чи об’єкті із спеціальним режимом
-
якщо в особи є зброя, боєприпаси, наркотичні засоби та інші речі, обіг яких обмежений або заборонений або для зберігання, використання чи перевезення яких потрібен дозвіл, якщо встановити такі права іншим чином неможливо
-
якщо особа перебуває в місці вчинення кримінального, адміністративного правопорушення або дорожньо-транспортної пригоди, іншої надзвичайної події
-
якщо зовнішні ознаки особи чи транспортного засобу або дії особи дають достатні підстави вважати, що особа причетна до вчинення правопорушення, транспортний засіб може бути знаряддям чи об’єктом вчинення правопорушення
-
порушення особою відповідних заборон, введених на території, де запроваджено правовий режим воєнного стану.
Якщо ж в людини немає при ссобі документів, то військові можуть затримати його/її для встановлення особи на строк, передбачений КУпАП.
Додаємо й сам витяг з наказу комендатури:
А що ви думаєте з приводу наказу?
Нагадаємо, нещодавно Верховна Рада продовжила воєнний стан в Україні ще на три місяці. Це вже вшосте від початку повномасштабного вторгнення рф.
Читайте також:
-
Скільки у Хмельницькому коштує “непридатність до військової служби”: деталі
-
Добровольцям бригад «Гвардії наступу» нададуть пільги та переваги: які саме
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.
Ґном Віктор
Romeo Gasilio
PutnickFree reply Romeo Gasilio
PutnickFree reply PutnickFree
PutnickFree
Зверніть увагу на п.3 тільки уповноважені особи перелічені у Додатку, який не опублікували, мають право на вчинення певних дій згідно пункту 7 постанови КМУ від 29.12.2021 №1456 тільки у вказаних випадках!
А не будь-яка секретарка, або прибиральниця з "військкомату" яка вважає себе генералом може будь-кого і будь-де обшукувати чи щось подібне!
Альона Дюрягіна