У наш огляд потрапили ялинки за останні 5 років. Кожного року, окірм останнього, деревця складали із сотень природніх хвойних дерев і кріпили на металевий каркас. Зазвичай на живі ялинки йшло найбільше коштів з "святкового бюджету". Менше йшло на оновлення іграшок та гірлянд.
У 2013 році головна ялинка міста ще стояла на майдані Незалежності. Того року її зібрали із 380 дерев, які покріпили на металевий каркас. Загальна висота ялинки склала 26 метрів.
Починаючи із 2014 року усі новорічні святкування перенесли із майдану на «стометрівку». Тоді умовно встановили дві головні ялинки. Більшою була на майдані. Вона сягнула 26 метрів. Склали її із 362 ялинок і витратили на це все 22 тисячі гривень. На ялинку біля Шевченка знадобилося 165 хвойних дерев, що допомогли скласти 12-метрову конструкцію.
У 2015 році головною знову була 14-метрова ялинка біля кінотеатру Шевченка, на яку витратили близько 30 тисяч гривень. Тут проходили усі основні святкування. Склали красуню із 200 живих ялинок. Майже вдвічі більше пішло на встановлення красуні на майдані – 380. Вона сягнула 26 метрів у висоту і увійшла того року до десятки найвищих в Україні.
У 2016 році більшою знову була та, що стояла на майдані Незалежності – 26 метрів. Та головною вважалася 12-метрова, що була біля кінотеатру Шевченка. Саме там проходили усі урочистості. Вона обійшлася місту в 33 тисячі гривень. Прикрас нових не купували. Використали старі. Відкривали ялинку під пісні гурту «Rock-H».
У 2017-ому головна ялинка міста вперше стала штучною. Саме дерево придбали за 490 тисяч гривень. Ще 1,5 мільйона витратили на 3D-освітлення, гірлянди і різноманітні прикраси. Цьогоріч ялинку встановили лише одну. 18-метровий атрибут новорічних свят встановили біля кінотеатру Шевченка, але на цей раз її посунули на пішохідну зону. Новорічну красуню видно з усіх боків Проскурівської. Запалювали вогні на ялинці під пісні Ірини Федишин.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.