«Зі сторони Білорусі просунуться ДРГ»: черговий фейк про війну поширюють у Хмельницькому

-
Попереджають про вторгнення з боку північного сусіда та ракетні удари по всій країні.
-
Цю інформацію в Україні поширюють понад місяць.
У соцмережах, зокрема й серед хмельничан, поширюють черговий фейк про війну в Україні. У повідомленні йдеться, що протягом двох-трьох днів потрібно обов’язково реагувати на сигнали повітряної тривоги та спускатися в укриття.
Крім того, у повідомленні зазначається, що завтра о 04:00 можливий повномасштабний наступ, а диверсійно-розвідувальні групи просунуться на 15-20 кілометрів вглиб території України для відволікання військ. Також йдеться про те, що будуть здійснюватися ракетні та авіаційні удари по об’єктах інфраструктури всієї країни. В кінці повідомлення додається, що «це нам на укр. залізницю прийшло».
Це повідомлення має типові ознаки фейку, зокрема:
-
не вказане конкретне джерело
-
не вказана конкретна дата, коли саме можливий наступ, зазначено тільки, що «завтра» (таким чином фейк має «вічну» актуальність)
-
текст повідомлення емоційний та містить заклик поширити
З допомогою пошуку в Google журналісту vsim.ua вдалося з’ясувати, що вперше таке повідомлення опублікував вінницький сайт «Nа Парижі» 25 травня. У тексті зазначено, що інформація отримана від «з власних джерел у ЗСУ». Надалі схоже за змістом повідомлення поширювалося на інших сайтах та у соцмережах. А у Кременчуці Полтавської області його спростовував голова районної військової адміністрації.

Журналіст vsim.ua звернувся з приводу цього повідомлення до Хмельницької обласної військової адміністрації, але відповіді поки не отримав. Вона буде додана до цього матеріалу, щойно в адміністрації нададуть коментар.
Нагадаємо, що фейки подібного типу хмельничани поширювали у соцмережах неодноразово. Про це більше у матеріалах:
-
Хмельничани поширюють інформацію про прослуховування телефонів. Це фейк
-
Хмельничанам повідомляють про лунання сигналу тривоги. Це фейк
-
Натисніть «один», якщо робили щеплення. В мережі поширюють новий фейк
-
«В реанімації помер хлопчик»: у Хмельницькому поширюють інформацію про отруєння дітей
-
Чи правдива інформація про знайдені тіла дітей? Відповідь поліції
Всі ці випади об’єднують спільні ознаки, які перелічені в цьому матеріалі вище. Частина випадків стосується війни у період після 24 лютого, частина — інших тем, як от злочинів чи здоров’я.
Додамо також, що у Збройних силах та владі радять реагувати на сигнали тривоги завжди, а не у певні дати чи час, адже загроза ракетного удару є постійно на всій території країни.
Читайте також: Яким джерелам інформації довіряти під час війни та як розпізнавати фейки
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
-
Валентина Кмітазовсім подуріли ці фейкомети.в вінниці кошмарят тим,що у нас по вулицям їздят танки.ну який дурень поведеться на цю херню? пішли всі фейкомети в дупу і там здохніть.ми гризти будемо ворогів,так шо заткніться . наші Воїни самі кращі в світі і Перемога буде за нами!