Для батьків немає нічого страшнішого за хворобу їхньої дитини. Коли захворів малюк, всі проблеми відходять на задній план. В лютому світ приголомшила новина про те, що у немовляти в Китаї на другу добу після народження діагностували коронавірус. Це наймолодший пацієнт з таким діагнозом.
Тоді, здавалося б, хвороба далеко і в Україні її мало хто сприймав всерйоз. Всі вірили в приказку “Не такий страшний звір, як його малюють” або ж думали, що нас хвороба мине стороною. Та сталося інакше. Вже 3 березня першого хворого на Covid-19 було лабораторно підтверджено у Чернівцях. З того часу стрімкими темпами в Україні зростає кількість хворих. На сьогодні, 2 квітня, їх уже 804. Серед інфікованих 20 дітей.
Їх кількість не перевищує 5,4%. У недавньому дослідженні американських вчених, результати якого опублікував медичний журнал Journal of the American Medical Association, йдеться, що випадки захворювання серед дітей дуже рідкісні. Це пояснюють більш стійким дитячим імунітетом та дієвими обмежувальними заходами.
Медики запевняють, що в більшості дитячих захворювань на Covid-19, хвороба протікає у легкій формі, а іноді вона взагалі проходить непомітно. Та що ж робити, якщо дитина уже захворіла? Як буде проходити госпіталізація у Хмельницькому та області та чи дозволять мамі перебувати поруч із хворою дитину, якщо та абсолютно здорова? Знайти відповідь на всі ці питання спробували журналісти vsim.ua.
Для цього звернулися до керівника управління охорони здоров’я ХМР Бориса Ткача.
Він повідомив, що на Хмельниччині серед захворілих та серед осіб, у яких підозрюють Covid-19, дітей немає. Якщо така загроза з’явиться, за словами Бориса Ткача, медики вже мають усі необхідні алгоритми дій в подібних ситуаціях. Тож госпіталізовувати будуть згідно до рекомендацій МОЗ.
Законодавством передбачено, що з дитиною до 6 років у палаті може перебувати мама. Після 6 років - без мами. У випадку із коронавірусною інфекцією, ми діятимемо за тим же алгоритмом. Навіть, якщо у мами не буде виявлено ознак Covid-19, ми не можемо їй заборонити перебувати поруч із маленькою дитиною. Для цього їх помістять в один бокс. Мама буде перебувати поруч до повного одужання дитини. Відповідно медики контролюватимуть паралельно і стан мами, і стан дитини. Мама отримає рекомендації, як контактувати із дитиною, щоб не захворіти. В неї також відбиратимуться аналізи для ПРЛ-діагностики, - пояснив Борис Ткач.
Діти, старше 6 років перебуватимуть у інфекційному боксі самі. За ними здійснюватиметься посилений контроль з боку медиків.
Відповідно до інструкції, дитина, яка досягла 6-річного віку лікується без мами чи іншого родича. В такому випадку інфіковану дитину буде ушпиталено. А всі контактні з нею особи, будуть змушені залишитися вдома на самоізоляції, навіть, якщо вони не мають симптомів. Ми прекрасно розуміємо, що мами будуть проситися разом із дітьми, але інструкцію порушувати ніхто не буде. Лише у випадках, якщо дитина має обмежені фізичні можливості. Батьки зможуть телефонувати до лікаря, який вестиме хвору дитину та дізнаватися її стан. Сам медик також кілька разів на день доповідатиме батькам про стан дитини, - пояснив керівник управління охорони здоров’я ХМР.
Борис Ткач ще раз наголосив, що наразі випадків інфікування серед дітей на Хмельниччині немає. Він закликав батьків бути відповідальними та утриматися від прогулянок з дітьми на вулиці.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.