Кліщі атакують: у Хмельницькому на тілі однієї дитини знайшли 4 паразита

Кліщі атакують: у Хмельницькому на тілі однієї дитини знайшли 4 паразита
  • За останні два тижні до травмпунктів Хмельницького звернулися 18 дорослих та 29 дітей.  
  • В них виявили кліщі в різних частинах тіла.

У Хмельницькому з кожним роком зростає кількість заражень бореліозом. Цю небезпечну хворобу переносять кліщі. Лише за останні два тижні  через покуси цих паразитів до місцевих травмпунктів звернулося 18 дорослих та 29 дітей. А в однієї дитини медики виявили на тілі відразу 4 кліща.

Здебільшого усі укушені відпочивали на природі. В ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» повідомляють, що кожного року у весняно-літній період відмічається ріст покусів кліщами в парках, скверах, лісах та на дачах.

Живих комах відправили до лабораторії особливо небезпечних інфекцій аби пересвідчитись чи не були вони носіями бореліозу. Адже протягом останніх трьох років в  Хмельницькому продовжується ріст захворюваності на бореліоз або, як його ще називають, хвороба Лайма.

Так, в 2016 році зареєстровано 10 випадків. В 2017 хворих уже було - 42. А в 2018 році у Хмельницькому зафіксували 59 випадків бореліозу.

За три місяці 2019 в лабораторії виявили три випадки зараження хворобою Лайма.

Також в ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» повідомляють, що кількість зареєстрованих випадків даної хвороби зростає і в межах району. Так, у 2016-2017 роках було зареєстровано по 1  випадку бореліоза. А в 2018 році - 4 випадки.

Коротко про хворобу

Хворобу Лайма викликає Borrelia burgdorferi. Вона передається людині через укус інфікованих  кліщів. Інкубаційний період до прояву хвороби становить від трьох днів до одного року. Імунітет  до захворювання не стійкий. Людина може хворіти на дану інфекцію кілька разів протягом усього життя.  Бореліоз - це дуже небезпечне захворювання. Наслідки для організму можуть бути фатальними. Інфекція вражає серце, нервову систему та опорно-руховий апарат.

Щоб уникнути наслідків, потрібно вчасно пройти курс лікування.

Якщо людина вчасно не побачила присмоктаного кліща або не змогла його зняти самостійно, вона має звернутися до травмпункту та доставити паразита на дослідження.  Переміщати його потрібно в скляній або пластиковій пробірці з вологим середовищем - ватою.

  • В таких випадках  постраждалому проведуть аналіз сироватки крові на наявність імуноглобулінів М та G. Та дізнаються про давність інфекції.Цей  метод дає можливість виявити інфекцію ще до появи клінічних проявів. Відповідно у пацієнта буде більше шансів на швидке одужання, - зазначив завідувач Хмельницького міськрайонного відділу ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» Олександр Рибак.

“Укус можна попередити”

Для того, щоб уникнути укусів кліщів необхідно дотримуватися простих правил, а саме:

  • обирати світлий однотонний одяг, який  закриває відкриті ділянки шкіри і щільно прилягає  до тіла, тобто одягнути довгі штани з резинками внизу, сорочку  з довгими рукавами, капелюх, куртку з каптуром, закрите взуття.

  • обов’язково  час від часу  оглядати тіло на  наявність кліщів. Особливу  увагу слід приділяти таким місцям  на тілі як пахви, шия, внутрішня поверхня  стегон куди частіше присмоктуються кліщі.

  • необхідно  користуватися  захисними аерозолями (репелентами)  від кліщів.

Дослідження кліщів та сироваток проводять у лабораторії особливо небезпечних інфекцій державної установи «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» за адресою м. Хмельницький, вул. Храновського, 12. Контактний телефон: 67-29-70.

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.

Новини за сьогодні

Новини Хмельницького за сьогодні

keyboard_arrow_up