Скільки хмельничан захворіли на CОVID-19 минулого тижня (СТАТИСТИКА)

Скільки хмельничан захворіли на CОVID-19 минулого тижня (СТАТИСТИКА)
  • За останній тиждень кількість хворих зменшилась на 20%.

  • Одужали 150 людей.

Захворюваність на CОVID-19 в Хмельницькій області останніми тижнями скаче, немов на американських гірках. Кількість хворих на коронавірус то зростає, то спадає. Актуальні дані статистики хворих за перший тиждень січня 2023 року оприлюднили в обласному центрі профілактики та контролю хвороб.

Скільки людей захворіли на коронавірус?

Медики кажуть, що в період з 30 грудня по 5 січня в області захворіли на COVID-19 107 мешканців. Це на 20% менше,, аніж тижнем раніше. Нагадаємо, тоді зареєстрували 135 людей. 

До закладів охорони здоров`я шпиталізували 34 хворих (на 25 менше). Одужали 150 людей. На жаль, від ускладнень, спричинених COVID-19, померли 3 пацієнтів.

Відео дня

Епідеміологи закликають хмельничан дбати про здоров`я своє та близьких. Тим паче, що останнім часом також реєструють спалах захворювання на ГРВІ. Детально про це читайте у матеріалі Епідемія грипу та ГРВІ у Хмельницькому: скільки хворих і як вберегтися

— Різке зниження температури, переохолодження та інші суміжні фактори можуть стати причиною погіршення стану здоров'я громадян. Тому варто пам`ятати про профілактику поширення інфекційних хвороб. Відтак, радимо дотримуватись протиепідемічних заходів - носити маски у людних місцях та громадському транспорті, зберігати соціальну дистанцію, регулярно мити й обробляти руки. При виникненні симптомів – не займайтеся самолікуванням та невідкладно зверніться за консультацією до свого сімейного лікаря або найближчої амбулаторії, — додають епідеміологи. 

Які симптоми коронавірусу

Пригадаймо симптоми хвороби. На перший погляд симптоми зараження коронавірусом SARS CoV-2 нагадують симптоми знайомої нам застуди або "звичайного грипу".

Часті симптоми COVID-19:

Іноді проявляються і такі симптоми:

Рідко проявляється діарея (радше у дітей). Натомість той, хто чхає і у кого нежить, швидше за все, має застуду або звичайний грип.

А от втрата нюху та смаку є частим симптомом при COVID-19, а при застуді чи грипі не проявляється, навіть, якщо через закладений ніс або запалене горло нюх і смак притуплюються.

Ці типові симптоми можуть проявлятися, але не обов'язково. У багатьох хворих інфекція протікає асимптоматично або ж проявляються лише незначні симптоми.

Якщо ви ж здорові та перебуваєте в безпеці, за першої ж нагоди медики радять вакцинуватися від коронавірусу. Адже щеплення є найбільш дієвим захистом від COVID-19. Саме у такий спосіб можна уникнути важкого перебігу хвороби та летальних наслідків. 

Де отримати щеплення в Хмельницькому

Наразі вакцинуватися проти COVID-19 можна в амбулаторіях за місцем тимчасового перебування або постійного проживання. 

Амбулаторія сімейної медицини №4 (вул. Залізняка, 14) 

Амбулаторія сімейної медицини №2 (вул. Повстанська, 36) 

Амбулаторія сімейної медицини №6 (вул. Гречка, 12)

Поліклініка №3 (вул. Майборського, 16)

Поліклініка Хмельницької міської дитячої лікарні (вул. Олега Ольжича, 1)

Медики нагадують, що вакцинація – це єдиний ефективний спосіб зменшити ризики госпіталізації та смерті внаслідок коронавірусної хвороби. Перелік пунктів та центрів вакцинації за посиланням.

 

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up