У Хмельницькому працює 17 амбулаторій сімейної медицини. Як обслуговують хмельничан

У Хмельницькому працює 17 амбулаторій сімейної медицини. Як обслуговують хмельничан
  • З 1 січня хмельничан приймають за новими адресами. На прийом до терапевта чи педіатра містяни ходять в амбулаторії. 
  • Зараз у Хмельницькому відкрили вже 17 таких медзакладів. Ще 6 - на ремонті. 
  • Та в управлінні охорони здоров'я кажуть, як фінансувати сімейну медицину в державі ще не вирішили. 

Ще з нового року у Хмельницькому взялись за поліклініки, дільничних терапевтів та педіатрів. Поступово їх переводять у амбулаторії сімейної медицини. Вони, у свою чергу, підпорядковуються центрам первинної медико-санітарної допомоги (ПМСД). Таких у місті створили два. Один знаходиться на базі поліклініки № 1, інший - в приміщенні філії дитячої поліклініки у Дубовому. Таким чином, планують відділити первинну ланку медицини від вторинної. 

До липня хмельничани мали обрати свого сімейного лікаря. Планувалось, що після цього вони зможуть заключити з ними договори. Та відповідний законопроект досі не підтримали у Верховній Раді. А підписання угод відтермінували до 2018 року. Той, хто обрав свого лікаря, може відвідувати його. А тим, що ще не визначились, у кого обслуговуватись, признчили відповідно до прописки. 

700 працівників на 23 амбулаторії

За два роки у місті має запрацювати 23 амбулаторії. 8 з них вже функціонують на базі чотирьох міських поліклінік, по 2 у кожній. 9 амбулаторій розкидані у різних мікрорайонах міста. Ще шість приміщень, у які пізніше переїдуть амбулаторії, зараз ремонтують.

Відео дня

- На Волочиській, 6 має бути амбулаторія, але там вже виділено кабінет, де приймає сімейний лікар і педіатр. На Ружичній закінчуємо ремонт. Дві амбулаторії на Зарічанській ще в процесі. На Залізняка зависла амбулаторія, бо ніяк з експертизою не закінчать. Має бути також на Кам’янецькій, 76, там проходить виготовлення проектно-кошторисної, але ремонт перенесемо на наступний рік. Ще має бути на Подільській, де дитяча стоматологія. Але зараз ми ремонтуємо кабінети під неї в дитячій поліклініці, тоді перенесемо, а замість неї буде ще одна амбулаторія, - розповідає vsim.ua начальник управління охорони здоров’я Борис Ткач.

Нічого не змінилось?

Аби потрапити на прийом до сімейного лікаря містяни мають взяти талончик в реєстратурі амбулаторії або записатись через електронний сервіс Medics. Вже тоді вони можуть йти до своїх терапевтів і просити направлення до вузькопрофільних спеціалістів, таких як кардіолог, окуліст чи гастроентеролог. Та в управлінні охорони здоров'я запевняють, що сімейні лікарі мають достатньо знань, аби проконсультувати пацієнта, а вже при потребі направити його до інших лікарів. Кажуть і про те, що люди з хронічними хворобами можуть і надалі звертатись одразу до своїх лікарів. 

- Сімейний лікар може подивитись горло, послухати. Є можливість зробити кардіограму. Також розписаний графік, коли лаборант приїздить і забирає аналізи. Є глюкометри, якими можна виміряти рівень цукру в крові, також є пульсоксиметри, які вимірюють рівень кисню. Планувався виїзд вузьких спеціалістів, але воно поки себе не виправдало. Бо ми знімаємо його з поліклініки, а до нього приходить лише 3-4 людини, - пояснює Борис Ткач.

Фінансування поки нема

В управлінні охорони здоров’я кажуть, що Верховна Рада досі не прийняла законопроект стосовно медичної реформи. Мовляв, поки відстрочили все до січня 2018 року. Чи зміниться обслуговування сімейними лікарями після прийняття закону, поки говорити не беруться. 

- В державі дуже багато різних поглядів. В плані сімейної медицини як такої не сперечаються, вирішено, що вона має бути. Але рішення стосовно фінансування та укладання договорів з лікарями ще не прийняли. Зараз люди ще можуть спробувати обслуговуватись у різних лікарів і вибрати того, що найбільше підходить, - каже Борис Ткач.

Зараз амбулаторії фінансуються частково з державного бюджету, а частково з місцевого. Пізніше планується, що на кожного пацієнта держава виділятиме фіксовану суму. Раніше йшлося про те, що це буде 210 гривень. 

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (2)
  • Анна Островська
    в Європі перш ніж піти до вузького спеца, йдуть до сімейного лікаря. а в нас бігом біжать і черги створюють.
  • Леонид Наседкин
    Красивые сказки рассказывают! Покажите мне хоть одного врача,который знает все болячки.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Хмельницького за сьогодні
21:01 На перший день липня — штормове попередження. Прогноз погоди для Хмельниччини 20:17 У Хмельницькому 1 липня вимикатимуть світло (АДРЕСИ) 19:51 Скільки податків платять мешканці громад Хмельниччини (ІНФОГРАФІКА) 19:21 На Хмельниччині судитимуть чоловіка за публічні образи в соцмережах Від читача 14:25 Поліцейські екстрадували організатора злочинної групи паліїв, який переховувався за кордоном 18:49 Смертельна ДТП на Хмельниччині: водій був у 15 разів п’яніший за норму 18:08 Попрощались із загиблим на війні хмельничанином Сергієм Мітіним photo_camera 17:51 Із 1 липня зміниться напруга в розетках. Що варто знати споживачам 17:07 У Хмельницькому обмежать рух транспорту через ремонт дороги 16:28 «Покинула нас заради дяді»: у жительки Хмельниччини відібрали дітей через пияцтво 15:52 Поблизу кордону затримали жителів Хмельниччини, які прямували горами до Румунії 15:08 Зґвалтування студентки у Хмельницькому. Засуджений не визнав свою вину 14:29 В ДТП на Хмельниччині постраждала 55-річна жінка 13:56 На Хмельниччині сварка через авто закінчилась ножовим пораненням і реанімацією 13:19 На Хмельниччині перекриють залізничний переїзд: що треба знати водіям 12:40 ДТП з пʼяним водієм на Хмельниччині: двоє постраждалих 11:11 Графік роботи екобуса в Хмельницькому: що і де можна здати 10:39 Хмельницький ТЦК за місяць перевірив 12 повідомлень про порушення: результати 10:12 Смертельна ДТП на Хмельниччині: деталі від поліції 09:29 Змінять рух тролейбусів 1 липня у Хмельницькому
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому
keyboard_arrow_up