Які «Доступні ліки» повністю безкоштовні для хворих (ПЕРЕЛІК)

Програмою передбачено майже 500 препаратів, які можна отримати безкоштовно або з незначною доплатою за рецептом лікаря в аптеках.
Уже кілька років в Україні діє програма реімбурсації «Доступні ліки». Це урядова програма, що забезпечує повну або часткову оплату вартості деяких лікарських засобів з бюджетних коштів.
На сьогодні програма «Доступні ліки» охоплює 405 лікарських засобів, ще 72 препарати інсуліну та 9 комбінованих препаратів. Актуальний реєстр лікарських засобів, які підлягають реімбурсації оприлюднили в МОЗ. Його можна переглянути за посиланням.
У таблиці можна побачити:
-
назву діючої речовини (міжнародну непатентовану назву) та торговельну назву лікарського засобу (стовпці № 2 та № 3)
-
форму випуску та дозування (стовпці № 4 та № 5)
-
кількість одиниць лікарського засобу в одній споживчій упаковці (стовпець № 6)
-
назву та країну виробника ліків (стовпець № 8)
-
суму доплати за упаковку (стовпець № 16) та іншу інформацію.
Саме в останньому стовпці відображається інформація щодо суми доплати за упаковку або про ліки, які є безкоштовними. У повністю безкоштовних препаратах сума доплати буде позначена як 0,00 грн.
В умовах воєнного стану пацієнти можуть отримувати «Доступні ліки» як за електронним, так і за паперовим рецептом. Для цього слід спершу звернутися до сімейного лікаря, який і випише рецепт. А Національна служба здоров’я відшкодовує аптекам вартість ліків незалежно від форми рецепту.
Також лікар, з яким у пацієнта підписана декларація, може виписати рецепт по телефону. В такому випадку номер рецепту та код-підтвердження надійде пацієнту на телефон у вигляді смс-повідомлення.
Такі препарати можна отримати лише в тих аптеках, які підписали угоду про відпуск із НСЗУ. Зазвичай, в аптеках є позначка «Доступні ліки», яку чітко видно на вході чи на касі. Також знайти необхідну аптеку можна за допомогою «Електронної карти аптек-учасниць програми реімбурсації лікарських засобів» або зателефонувати 16-77.
Читайте також:
-
Які ліки можна безкоштовно отримати під час лікування в стаціонарі та амбулаторно
-
Як мешканцям Хмельниччини отримати «доступні ліки» під час воєнного стану
-
Які ліки ветерани війни можуть отримати безкоштовно (ПЕРЕЛІК ПРОГРАМ)
-
Як потрапити на прийом до лікаря та не стояти в черзі: перелік онлайн-ресурсів
-
Медик із Бучі стала сімейним лікарем у Хмельницькій тергромаді
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
-
Галина ПонаСлухала зам.міністра МОЗу про доступні ліки, вони що живуть в якійсь іншій реальності? Так себе хвалять що хоть до хворого місця її прикладай. Метотраксат відмінили, медрол відмінили це більше 2000 тисяч і як жити, здохнути? За мої податки сидить ця красуня і мені в очі бреше😡😡😡😡😡😡
-
Марія РошкоНавіть не для лікування,а для підтримки хворому лікар приписав шість прийомів ліків на день ,а програма таку кількість не пропускає.Ліки дорогі,приймати потрібно кожні три години., і час між прийомами зменшиться.ЯК БУТИ???
-
Svitlana KogutДорогі ліки скидки не мають,а за повну собівартість є
-
Надия ЯрмоленкоВсе це брехня.