Знайдіть 5 відмінностей. Лікарка з Хмельницького розповіла, як працює поліклініка за кордоном

Знайдіть 5 відмінностей. Лікарка з Хмельницького розповіла, як працює поліклініка за кордоном
Поліклініка у місті Тшебіня
  • Катерина Макончук провела на роботі у Польщі три місяці.
  • Там працювала у поліклініці.
  • Чому польські медики не називають прізвищ пацієнтів і навіщо в медзакладі влаштовують “шоу” працівники спецслужб?
  • Відповіді на ці та інші питання в нашому матеріалі.

Катерина Макончук працює в Хмельницькому педіатром. Пацієнтів приймає в амбулаторії, що розташована в мікрорайоні Ружична. Лікарка має стаж роботи три роки. 

Працювати з дітьми Катерина мріяла завжди. Як і всі молоді медики, вона проходила інтернатуру в дитячій обласній та міській лікарнях. По закінченню постало питання із працевлаштуванням. Тоді Катерина отримала пропозицію, від якої було важко відмовитися. Йдеться про місце роботи за кордоном. Довго не думаючи, вона погодилася. 

Працювати їй запропонували в лікувальному закладі міста, що неподалік Кракова - Тшебіня. Допоки тривав процес працевлаштування й вирішувалися бюрократичні питання, Катерина працювала в поліклініці “Centrum Medyczne PZU Zdrowie Elvita Trzebinia”. Своїм досвідом медик поділилася із журналістами vsim.ua.

Відео дня

Без називання прізвищ і сторонніх під час прийому

У польській поліклініці Катерина Макончук працювала два роки тому. Про те, як вдалося туди потрапити, ми розповімо згодом. Спершу розкажемо про особливості роботи в іноземній лікарні. 

Катерина була помічником лікаря. Вона виконувала роботу, яку називає “реєстратурною”. Тобто здійснювала запис пацієнтів, приймала запити хворих, передавала їх медикам та інше.

У Польщі, як і в Україні, пацієнти укладають декларації із сімейними лікарями, педіатрами чи терапевтами. Запис на прийом до них здійснюється через спеціальний сервіс. Щось на кшталт нашого Medics. При цьому до лікаря первинної ланки може бути черга. Скажімо, візит не наступного дня після запису. А, наприклад, за тиждень. “Це ще нічого”, - розповідає Катерина. Бо потрапити до вузького спеціаліста - проблематичніше. 

Натовп під дверима кабінету будь-якого медика - історія не про польську поліклініку. Люди приходять лише на свій час. Щоб передбачити живу чергу, поляки вигадали наступне: залишити певну кількість місць для запису. Це зробили для тих пацієнтів, які можуть прийти в медзаклад вранці. Вони можуть записатися до лікаря в реєстратурі. При цьому медик приймає всіх строго по годинах. Таким чином, уникають конфліктів людей та сперечань на тему “хто і на скільки записався”.

Нет описания.

Розголошувати особисту інформацію пацієнта в лікарнях Польщі категорично не можна. Це стосується оголошення при інших хворих чи лікарях прізвища людини. Або його огляду в присутності кого-небудь. Катерина розповідає, що сторонні не можуть зайти в кабінет під час прийому. У тому числі це стосується інших лікарів. Присутність будь-кого можлива лише за письмової згоди пацієнта. 

Чи дотримуються всіх цих правил медики, у лікарнях періодично перевіряє спеціальна служба. Її представники прикидаються звичайними пацієнтами, можуть “знепритомніти” чи утнути щось подібне. У такий спосіб перевіряють, наскільки компетентні лікарі. 

“Хотіли взяти в рабство на 10 років”

Потрапила на роботу в польську поліклініку Катерина не випадково. Як ми згадували вище, її та інших медиків з України туди запросили. Все це запропонували під гаслом “Працевлаштування і медична кар’єра в Польщі - легко”. Пообіцяли легальну роботу, середню зарплату 1 500 злотих (станом на 17 червня це 10 875 гривень). 

Щоб почати співпрацю за цим проєктом, молоді медики мали пройти курс польської медичної мови й зробити біометричний паспорт. Потім чекати, коли для кожного лікаря підшукають конкретний медзаклад. І все мало б бути добре, та насправді вийшло зовсім не так, як розповідали.

Закінчилася ця історія тим, що Катерина найняла юриста. Фахівець розібрався у документах і визнав їх некоректно укладеними. Польська сторона вже ніби то була готова розірвати договір. Однак за умови, що їм сплатять компенсацію. І тут сюжет неочікувано повернувся. 

Катерина отримала сильне психологічне потрясіння. Тож просто в кабінеті поляків знепритомніла. Ті налякалися, що за умовами контракту будуть вимушені заплатити компенсацію через стан здоров’я хмельничанки. Тому протягом пів години розірвали з хмельницькою лікаркою контракт.

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (2)
  • Николай Юрковский
    Це якась бредятіна. Бо такої зарплати в 1500 злотих бути не може. Це що, на повних лохів розраховано?  Примітивна стаття.
  • Олег Вороненко
    Добре що все скінчилось  з мінімальними потерями.На жаль в нас поки "порятунок потопаючих - справа рук самих потопаючих"
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Хмельницького за сьогодні
12:08 Як уникнути переїдання на Великдень: поради від хмельницького лікаря 11:18 Найстаріша церква Хмельницького: історія від створення до переходу в ПЦУ photo_camera 10:32 На перегонах на Шепетівщині загинув мотоцикліст (ВІДЕО) play_circle_filled 09:32 Застрелився курсант прикордонної академії. Це другий випадок за тиждень Від читача 04:43 ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ, КОЛИ БІТКОЙНИ ВТРАЧАЮТЬ АБО ВКРАДУТЬ? Найміть FOLKWIN EXPERT RECOVERY. 08:30 «Божої ласки та смачної паски!»: Іван Гончар вітає з Великоднем (пресслужба І.Гончара) 18:01 Пануватиме антициклон: якою буде погода на Хмельниччині на Великдень 17:03 Ветеран Майдану, АТО та розвідник ГУР: на Хмельниччині поховали прах В’ячеслава Кучерука photo_camera 16:04 У Хмельницькому замість деяких тролейбусів кілька місяців курсуватимуть автобуси 15:02 У Хмельницькому матері залишили дітей у зачиненому авто — врятували патрульні 14:11 Працівницю Хмельницької АЕС Президент нагородив Орденом княгині Ольги 13:06 Що має бути у кошику та як правильно провести Великдень: пояснення священника
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому
keyboard_arrow_up