Дівчата копіюють зірок телеекранів та мріють вийти заміж за багачів

Правильна поведінка і ставлення до оточуючих закладається ще у ранньому дитинстві. Батьки вчать малечу, як правильно поводитись у тій чи іншій ситуації, демонструючи це власним прикладом. У більшості випадків дітлахи переймають цей досвід, але телебачення показує зовсім інше. Що приховує дитяча поведінка, vsim.ua розповіли психологи.

Дівчата копіюють зірок телеекранів та мріють вийти заміж за багачів

Стосунки між хлопцями і дівчатами бувають складними у будь-якому віці. Представників сильної статі з дитинства вчать бути мужніми захисниками. Дівчаток змалечку  ж виховують лагідними та ніжними. Однак, часто ставлення дітей один до одного залишає бажати кращого. Як результат – образи, гнів та навіть жорстокість.

Навчає телевізор   

Ще здавна сформувався штамп, що жінка – це господиня, а за чоловіком обов’язок матеріально забезпечувати сім’ю. Мати хоче, щоб донька змалку допомагала їй виконувати хатні справи та копіювала її поведінку. Дівчат частіше сварять за зовнішній вигляд, а хлопчиків – за дисципліну.

- Маленький син звик бачити маму, яка постійно працює. Однак, телебачення показує зовсім інших жінок – успішних, незалежних і красивих, - каже  шкільний психолог Світлана Стефанцева.

Окрім цього, саме зовнішнє оточення, засоби масової інформації дають приклад дівчатам, як варто виглядати та як поводитись.

- Багато дівчаток переймають манеру спілкування, яку їм показує телебачення чи Інтернет. Вони хочуть бути красивими та незалежними, можуть дозволяти собі зверхньо поводитись з іншими, зокрема з хлопцями. Близько 50 % дівчат зараз мріють успішно вийти заміж, - зазначає психолог.

Тому, як переконує Світлана Стефанцева, для правильного виховання дитини повинен бути батько. Саме завдяки йому у дівчаток формується уявлення про чоловіка, а для хлопчиків – уявлення про те, як повинен себе поводити справжній чоловік. Адже дитяча агресія, а згодом і жорстокість формуються ще у ранньому віці. Визначну роль у цьому відіграє ситуація у сім’ї.

Дитина – це рентген сім’ї

- Дитина – це рентген сім’ї, вона завжди копіює спілкування між дорослими, - каже психолог.

На думку пані Світлани, причиною того, що у дитини закладається агресія, є недостатнє емоційне спілкування з батьками. Через це багато вільного часу діти проводять в Інтернеті, граються телефонами та дивляться телевізор.

- Батьки насправді рідко говорять зі своїми дітьми, на це бракує часу. Чомусь вони рідко обговорюють разом, що таке дружба, запитують – чому ти обрав саме цього друга, що таке почуття. Такі речі як любов, відданість не проговорюються, - розказує Світлана Стефанцева. – Треба спілкуватись, говорити так, аби дитина бачила вас, ваші емоції, міміку, жести. Емоції постійно треба підживлювати. Якщо цього немає – діти замикаються і починають накопичувати в собі агресію. Через це виникають образи, недосказаність.

Тато – приклад правильного ставлення до жінки

Починаючи від двох з половиною – трьох років діти усвідомлюють свої відмінності один від одного. В цей час відбувається так звана ідентифікація особистості.

- Дівчинку батьки виховують як принцесу, як найкращу, найкрасивішу, роблять компліменти та гарно одягають. Хлопчика привчають бути захисником, - розповідає практичний психолог Галина Літвінова. - В цей час дівчатка цікавляться, як тато ставиться до мами. Адже, тато – це не лише тато, а й перший чоловік, якого дівчинка бачить у своєму житті. Звісно ж, дитина спілкується і з дідусем, і з братом, з іншими дітьми у садочку та школі. Однак, дівчата на підсвідомому рівні намагатимуться перейняти для себе модель поведінки батька до матері, а в подальшому й шукатимуть чоловіка, чимось схожого на тата.

За словам психолога, те саме стосується й хлопчиків. Адже, найперше, мама є жінкою, тому, ставлення батька до матері може стати для сина визначальним у його майбутніх відносинах із прекрасною половиною.

Ображаючи дівчат, хлопчики намагаються привернути до себе увагу. Однак, роблять це дуже невміло, часто використовуючи й агресію. Тому і виходить, що бажання зацікавити сприймають навпаки – як намір образити.

- Починаючи з 11-15 років хлопчики починають активно цікавитись протилежною статтю. У цьому віці вони ще не знають, як правильно проявляти свою увагу. Тому вдаються іноді й до жорстоких методів – смикати за волосся, штовхати, бити та обзивати, - пояснює апсихолог. - До речі, вік 7-9 років, до прикладу, вважається навпаки, латентним. У цьому віці у дітей немає проявів зацікавленості до протилежної статі.

З дітьми треба дружити

Галина Літвінова запевняє, що прояви почуттів у дітей ні в якому разі не повинні викликати у батьків критику чи насміхання. Адже, як переконує психолог, почуття у будь-якому віці однакові.

- Любов завжди однакова. Як дитина може полюбити у 5 років, так само це стається і в 40, і в 60, - каже психолог. - Гама цих почуттів, які виникають, абсолютно однакова. Сміятися ж з прояву цих почуттів категорично заборонено. Особливо, коли кохання невзаємне, що теж часто буває. В цьому випадку діти страждають так само, як і дорослі. Потрібно говорити про це і ставитись з розумінням.

Часто агресивними є діти, які потерпають у сім’ях від насилля. Воно може бути фізичним, сексуальним, психологічним та емоційним.

- Часто у родині мають звичку покритикувати дитину, висловити негатив. Ми сприймаємо це як норму, однак, насправді – це теж насилля, - зазначає Галина Літвінова. – Це може бути також шантаж чи маніпуляція. Коли ми кажемо дитині, наприклад, будеш отримувати гарні оцінки – купимо телефон. Таких випадків є багато, та ще багато, коли насилля як таке – непомітне. Дитина ніби відчуває, що щось відбувається не те, але пояснити цього не може. Так виникає внутрішня агресія.

 Психолог розповідає, що агресія у хлопців та дівчаток проявляється по-різному. У представниць слабкої статі – вона прихована, для сильної половини – навпаки.

- Хлопці починають завойовувати собі місце під сонцем, доводити щось, - каже Галина Літвінова. – Від агресії може виникати жорстокість – це глибша емоція, вона йде від обурення і гніву.

Підлітковий вік – найважчий, адже через фізіологічні перебудови в організмі діти відчувають так зване сум’яття й доволі часто не в змозі пояснити, що з ними відбувається. У цьому віці їхня агресія може бути способом самоствердитись.

- У цьому випадку варто стати дитині другом, ні в якому разі не засуджувати за щось і уникати гострої критики.

 

 

 

 

Коментарі (1)
  • Анонім

    Викиньте телевізор з вашого життя і ви помітите, що у вас є діти, а це цікавіше, ніж то що показує телебачення. Помітите, що у вас є вільний час на розмови, на ігри, на прогулянки, на подорожі. Викиньте планшети, нубуки, компьютори і ви побачите, що діти не мають агресії, врівноважені, уважні, добрі. Приділяйте час вашим дітям і вони будуть щасливими.
09:05 Сидів в СІЗО і заробляв. Як 27-річний підсудний “розводив” хмельничан 08:35 24 березня - День боротьби проти туберкульозу 07:25 Рецепт вихідного дня. Готуємо пісні котлети з квасолі 18:00 SOS – авітаміноз. Як з ним боротися 17:08 Вакансії тижня у Хмельницькому: кому платять від 15 000 гривень 16:45 Ще на сімох маршрутах обрали перевізників. Хто возитиме хмельничан 16:15 Новини компаній: ІТ-Академія - 99% гарантії працевлаштування 16:01 Хмельницький у рейтингу міст України. Як оцінюють життя у місті? (ОПИТУВАННЯ) 15:29 Куди піти у вихідні 24-25 березня. ВСІМ рекомендує photo_camera 15:00 Пам’ять Чорновола вшанували у Хмельницькому 14:30 Зарплати підвищили, а грошей не дали? В департаменті освіти не знають, з чого платити вчителям 14:15 Знайомтеся, нові копи. Ще 20 патрульних склали присягу photo_camera 13:29 Десятикласниця Софія з Хмельницького перемогла у Всеукраїнській олімпіаді з екології
photo_camera play_circle_filled

Десятки автомобілів і автобусів оточили обласну філармонію зранку, 23 березня. В’їзд на безкоштовну парковку для хмельничан...

Щорічні дослідження показали, що хмельничани не дуже задоволенні якістю сфер та послуг у місті. У зведеному рейтингу...

В міській раді визначились, з ким заключать угоди ще по сімох маршрутах.  Тепер у місті залишається ще п'ять маршрутів,...

У Хмельницькому і районі 25 людей вважаються безвісти зниклими. У поліції кажуть, найчастіше несуть заяви про зникнення...

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up