Біля ЦНТЕІ відновили скандальне будівництво (ФОТО, ВІДЕО)

-
Після першої спроби почати роботи будівельні огородження прибрали комунальники.
-
На них написали заяву до поліції та арештували техніку.
-
Роботи тим часом тривають.
Біля будівлі ЦНТЕІ у центрі Хмельницького відновили будівельні роботи. Станом на сьогодні, 5 березня, близько 15:00 там частково прибрали плити. Також працював трактор, який вибирав ґрунт у місці розриття. Паркан навколо місця робіт також відновили. Відео такого змісту журналістам надіслала читачка Наталія.
У відділі управління міським господарством журналісту vsim.ua розповіли, що не знають, хто і які роботи там проводить. Однак це точно не ремонтні роботи на зразок усунення пориву труби.
Нагадаємо, що блоки та частково зведений паркан біля будівлі ЦНТЕІ помітили кілька днів тому. Таким чином зазвичай обгороджують будівельні майданчики. Після цього усе це прибрали комунальні служби. Також чиновники звернулися до правоохоронних органів. І будівля, і земля під нею є державною власністю.
Відтак на комунальників написали заяву до поліції, а їхню техніку арештували. Про це журналісту vsim.ua розповів заступник міського голови Хмельницького Василь Новачок.
Нагадаємо хронологію подій, які описана у наших попередніх матеріалах щодо будівництва біля ЦНТЕІ:
-
листопад 2014 року — державне підприємство «Хмельницький державний центр науки, інновацій та інформатизації» отримує в управлінні архітектури міської ради містобудівні умови та обмеження на триповерхову торгово-офісну прибудову до будівлі (до 2010 року це державне підприємство мало назву «Хмельницький державний центр науково-технічної і економічної інформації», тобто «ЦНТЕІ»)
-
листопад 2016 року — утворюється філія Донецького національного університету, який базується у Вінниці; на баланс філії передають будівлю ЦНТЕІ
-
лютий 2017 року — державне підприємство, яке отримало містобудівні умови, ліквідується; його правонаступником стає Донецький національний університет
-
січень 2023 року — Хмельницька обласна військова адміністрація змінює цільове призначення земельної ділянки, де розташована будівля ЦНТЕІ — замість «для будівництва і обслуговування будівель закладів освіти» стає «для будівництва та обслуговування інших будівель громадської забудови»
-
лютий 2023 року — Державна інспекція архітектури містобудування видає дозвіл на будівництво замовнику, Донецькому національному університету, та підряднику, рівненському ТОВ «Роурен»
-
березень 2023 року — фірма-підрядник починає будівництво
Додамо також, що інформація про будівництво біля ЦНТЕІ відсутня у системі електронних закупівель «Prozorro». Це може вказувати на те, що воно ведеться коштом приватних компаній або фізичних осіб. У випадку, якщо будівництво буде продовжене й закінчене, власник новобудови зможе претендувати й на земельну ділянку. Адже законом передбачена можливість приватизації землі власником нерухомості, яка на ній розташована.
Таким чином свого часу люди, пов’язані з депутатом міської ради Віталієм Худецьким. Більше про це можна дізнатися з окремого матеріалу.
Поспілкуватися з представниками Донецького національного університету та його хмельницької філії журналісту vsim.ua не вдалося. Ми й надалі будемо стежити за цією ситуацією та підготуємо матеріал, якщо з’явиться нова інформація.

Читайте також:
-
Гамалій та рівненський підрядник. Нові деталі про будівництво біля ЦНТЕІ
-
660 тисяч на ремонт підземки в Хмельницькому. Дізналися деталі
-
5 років без житла. Хмельничани скаржаться на забудовника багатоповерхівки в Дубовому
-
ЄС надасть більше 8 мільйонів євро на будівництво мікрорайону для переселенців
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Дякуємо, що прочитали. Підтримайте автора та редакцію Всім.юа гривнею

Дякуємо за вашу підтримку!
Війна змінила багато всього, але не нашу мету — розповідати правду, яка важлива сьогодні, як ніколи.
Ваша допомога — це не просто фінансова підтримка. Це ваша довіра, яка дає нам сили. Завдяки вам ми створюємо якісні статті, запускаємо нові проєкти та досліджуємо важливі теми.
Ми залишаємося незалежними, щоб служити тільки вам — нашим читачам. Адже журналістика, яка працює для читачів, — це єдиний шлях до правди.
Кожен ваш донат — це крок до розвитку нашої редакції та збереження свободи слова. Дякуємо, що ви з нами! Разом ми робимо важливу справу для Хмельницького та України.
Федір Козак
Леонід Левчук
Маріка Мількіна reply Леонід Левчук
Таня Терещенко reply Леонід Левчук
Руслан Вовк
Валентина Слоик