«Дитячий світ» офіційно відкрили після ремонтів. Як виглядає всередині (ФОТО, ВІДЕО)

«Дитячий світ» офіційно відкрили після ремонтів. Як виглядає всередині (ФОТО, ВІДЕО)
  • На торговий центр за рік витратили майже 38,5 мільйона гривень.

  • Більша частина грошей — грант закордонних партнерів.

У Хмельницькому відбулося офіційне відкриття торгового центру «Дитячий світ» після ремонтів. Його провели вчора, 24 жовтня. На захід прийшли чиновники, представники міжнародних організацій, підприємці та журналісти. Зокрема, були керівник Програми розвитку ООН в Україні Мустафа Саіт-Аметов, регіональна проєктна координаторка Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) Валерія Колесніченко та міський голова Олександр Симчишин.

Нагадаємо, що з осені минулого року в «Дитячому світі» виконували такі роботи:

  • капітальний ремонт будівлі, в тому числі допоміжних та технічних приміщень, системи опалення, вентиляції, водопостачання та водовідведення, пожежної сигналізації та пожежогасіння
  • капітальний ремонт будівлі, в тому числі приміщення другого поверху та головної сходової клітини (внутрішнє оздоблення, ремонт санвузла, електромонтажні роботи)
  • капітальний ремонт з утеплення фасадів та заміни віконних блоків
  • заміна ліфта
  • заміна вітражів
  • створення простору «PROModni»

Сума договорів за всім цим, в тому числі авторським і технічним наглядом, нині складає 38 457 829 гривень. Близько двох третин цієї суми покриває грант Програми розвитку ООН, близько третини — міський бюджет та бюджет балансоутримувача, тобто комунального підприємства «Агенція муніципальної нерухомості». Такі дані ми отримали з системи електронних закупівель «Prozorro» та аналітичної системи bi.prozorro.

Відео дня

Підрядниками робіт та авторського й технічного нагляду були такі організації:

  • ТОВ «Арка ЕМ»
  • ПП «Раддант»
  • ТОВ «Радар-Південь»
  • ТОВ «Фасад Профі-Буд»
  • ФОП Власова Вікторія Федорівна
  • ТОВ «ВІП Контроль»
  • ТОВ «Будспец Інжиніринг»
  • КП «Технагляд»

Постачальниками обладнання для створення простору «PROModni» були такі організації:

  • ФОП Ричагов Олександр Миколайович
  • ТОВ «Алвісс»
  • ФОП Клімов Вадим Анатолійович
  • ФОП Галюс Юрій Вікторович
  • ТОВ «Корвет»

Керівник Програми розвитку ООН в Україні Мустафа Саіт-Аметов розповів, що з початком російського вторгнення та обстрілів об’єктів енергетики в 2022 році постало питання, як допомогти українським громадам якнайшвидше відновити місцеву економіку. Програма, в рамках якої фінансувався проєкт оновлення «Дитячого світу», спрямована на розвиток бізнесу в Україні та наближення до ЄС.

Хмельницький став одним з 12 міст України, проєктам яких було призначене фінансування. При обранні враховували й те, чи здатна громада реалізувати задумане. В межах міста пропозиція була тільки одна, оскільки цього вимагали умови програми. Втім, за словами Мустафи Саіт-Аметова, у Хмельницькому є декілька перспективних об’єктів, де можна було б реалізувати подібні проєкти.

Керівник об’єднання українських весільних суконь та власниця брендів «Yedyna» і «Pollardi» Марина Васильєва розповіла, що близько 10 років тому міська рада та спонсори зібрали виробників весільних суконь. Це відбувалося у бізнес-просторі, подібному до того, який нині відкрився у «Дитячому світі». Ідея об’єднання виробників весільних суконь тоді була реалізована, і це переросло у «величезні проєкти». За словами «Марини Васильєвої», зараз Україна є третьою державою світу за виробництвом весільних суконь.

Підприємиця розповіла, що «Дитячий світ» не цікавий для неї як місце продажу, оскільки вона, як і чимало інших українських виробників, працює переважно на закордонний ринок. Проте Марині Васильєвій цікава ідея провести показ весільних суконь на подіумі, який створили у «Дитячому світі».

Міський голова Олександр Симчишин розповів, що відкриття нових об’єктів до 24 лютого 2022 року відбувалися значно частіше, ніж зараз. Після того основні зусилля спрямували на допомогу Силам оборони України. За його словами, з початку минулого року захисникам передали обладнання на суму близько 2,4 мільярда гривень. За це міський голова подякував платниками податків.

— Ми отримували дуже багато негативу, коли цей проєкт втілювався. Нам завжди закидали те, що «для чого зараз це робити?» Є таке не зовсім вдале словосполучення — «не на часі». Але ми всі переконували, що це на часі, це для того, щоб ми жили, розвивалися, для того, щоб ми показували, що ми не ламаємося і не зламаємося, а найголовніше, що основна частка всього цього — це грантові гроші, це гроші наших партнерів, — сказав Олександр Симчишин.

На думку міського голови, реалізуючи такі проєкти, місцева влада дає можливість хмельничанам працювати у місті й реалізовувати себе, а не думати про виїзд в інші міста чи країни.

Ще міський голова під час свого виступу сказав таке:

— У нас ще є багато хороших ідей, які ми можемо показувати й втілювати, частину з них ви сьогодні бачите, але це тільки частина. З іншого боку, я впевнений, що ви розумієте, наскільки ми відповідальні, наскільки ми здатні реалізовувати проєкти, ми готові боротися за них, бо цей проєкт ми отримали не просто так, його треба було здобути в конкурентній боротьбі. Але ми не просто кажемо — є ідея, є проєкт. Ми обов’язково все завершуємо і втілюємо. У нас немає проєктів довгобудів, незавершених і так далі. Все, що ми починаємо, ми обов’язково завершуємо. Сьогоднішній наш проєкт — тільки зайве підтвердження тому, — розповів міський голова.

Нагадаємо вам декілька проєктів у Хмельницькому, які починала реалізовувати міська влада, але які досі не закінчені і нині фактично заморожені:

  • філія Центру надання адміністративних послуг на Кам’янецькій, 38 — реконструкція приміщення почалася 2017 року
  • притулок для тварин на вулиці Заводській — його почали будувати принаймні 2020 року, станом на жовтень 2021 року тривали активні роботи
  • музей історії Хмельницького, реконструкція приміщення для якого почалася 2017 року
  • прокладання нової гілки водопроводу з Чернелівки, яке триває з 2004 року — роботи виконані частково, востаннє новий фрагмент підключали 2019 року

У цьому переліку ми не згадали Палац спорту, оскільки активні роботи над ним тривали постійно, аж поки не почалося повномасштабне російське вторгнення.

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (11)
  • Dmitry BulletJib

    Черговий ТЦ типц мертвого Атріуму
  • Віталій Українець

    Ну нарешті доробили ДИТЯЧИЙ СВІТ-тепер будемо чекати нарешті асфальт для вул.Шестакова.
  • Тетяна Петрова

    Зараз страшна війна в країні, люди гинуть а вони ремонти роблять за міліони,  на фронті зброї, дронов, автівок не вистачає а ви за красоту думаєве. Де совість людська?
  • Tereshenko

    Так це ж супермаркет знов відкрили, такий сам як Квартал (наприклад). Ну ремонт гарний але От якби відкрили підприємство таке як раніше був ХЗТА (теж, наприклад) зразу на шість тисяч робочих місць, з гарними умовами праці і з реальною зарплатнею доброю то те була б подія. Сьогодні тільки по українському радіо розповідали про Покровськ, там зараз саме росія наступає, і така історія - хмельничанка переїхала туди з чоловіком ще до війни, бо в Хмельницькому не було роботи, чоловік влаштувався на шахту на роботу, то вони під страхом смерті до дому не їдуть бо там є реальна робота з реальною зарплатнею.

    Buzhok reply Tereshenko

    ХЗТА -АДВІС був радянським заводом, його і декомунізували, їдьте в Європу західну там є заводи

    Tereshenko reply Buzhok

    А чому я маю їхати в Європу якщо в мене є власна країна? Ось цього Путін і добивається, щоб усі українці виїхали в Європу а сюди завезуть росіян і мігрантів з середньої Азії, а ще може й корейців.

    Tereshenko reply Tereshenko

    Взагалі я на мера бочку не качу, я навпаки вважаю що він багато чого робить для міста, але в місті немає реальної роботи і для людей які немають якихось добрих заощаджень це велика біда. Нещодавно по українському радіо розповідали що в Європі кажуть що в нас в країні шість з половиную мільйонів трудоспособного населення бовтаються без діла, а це ж можна було щоб вони працювали на благо країни якби відкрили підприємства.

keyboard_arrow_up