Накопичувальна пенсія стає обов'язковою (Новини компаній)

Накопичувальна пенсія стає обов'язковою (Новини компаній)

Суперечки навколо Пенсійної реформи не затихають. Дефіцит Пенсійного Фонду є загальнодержавною проблемою, вирішити яку виключно за рахунок солідарної системи пенсійного забезпечення неможливо. 

Законодавчі новини сайту Obozrevatel свідчать про швидкі новації в пенсійній системі.

Добровільні накопичення

Система накопичувального страхування у Хмельницькому та загалом в Україні вже працює. На даний момент до неї підключилися близько 861000 осіб, тільки за минулий рік виплати перевищили 2 мільярди гривень. Майже 83000 вже отримують додаткові пенсії, розмір виплат перевищує 10600 грн. на особу. 

Це доводить ефективність системи при наявності багатьох важливих чинників:

Примусові накопичення

У парламенті розглядається законопроект № 2683, який передбачає обов'язковість накопичувальних пенсійних відрахувань. Кожен працівник буде зобов'язаний щомісяця відраховувати на особистий пенсійний рахунок від 1% заробітної плати. Зростає навантаження на роботодавця - крім ЄСВ, він зобов'язаний виплачувати на рахунок працівника від 2% його зарплати.

У разі, якщо співробітник захоче відраховувати більше 1%, пропорційно збільшуються відрахування роботодавця (до 9%). При мінімальній платні 4700 на рахунок потенційного пенсіонера надійде мінімум 47х3 = 141 грн. (1692 грн. за рік).

Як розпоряджатися

Розпоряджатися цими коштами буде власник за допомогою Пенсійного казначейства. Свої кошти українці зможуть розміщувати в інвестиційних программах  трьох рівнів: консервативна, збалансована або динамічна. Операції з фінансами проводитимуть обрані на конкурсній основі управляючі компанії. Зберігати кошти - банки. Залежно від ступеня ризику залежить можлива прибутковість накопичень майбутнього пенсіонера.

Як отримати

Це вирішувати самому пенсіонеру. Доступ до коштів настає після виходу на пенсію. Сума розподіляється на щомісячні виплати по особливому «коефіцієнту дожиття». Передбачена можливість використання частини коштів достроково - в разі тяжкої хвороби самого працівника або його найближчого родича. У разі смерті кошти є частиною спадщини. Можливий варіант, що в законі залишать право працівника зняти всю накопичену в «скарбничці» суму одноразово.

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Хмельницького за сьогодні
18:09 Дев'ятеро воїнів «на щиті» повернулось на Хмельниччину photo_camera 17:03 Хмельниччину накриє спека: прогноз погоди на 6 липня 16:26 На Хмельниччині нові правила оголошення повітряних тривог 15:42 «Хмельницькводоканал» оштрафували за забруднення Південного Бугу Від читача 13:29 Продаж земельної ділянки для будівництва туристичної інфраструктури 14:56 Двох військових з Хмельницького району звільнили з полону. Історії захисників 14:23 У центрі Хмельницького та в двох ТРЦ вимкнули воду: коли зʼявиться 13:34 У селі під Хмельницьким чоловік викопав у городі снаряди (ВІДЕО) 12:46 21 мешканець Хмельниччини отримав фінансування для бізнесу: на що підуть кошти 12:01 У Хмельницькому в тролейбусі травмувалась пенсіонерка: поліція з'ясовує обставини ДТП 11:34 17 облич репресованих радянською владою на Хмельниччині photo_camera 10:49 Хмельничанина, який влаштував стрілянину у Раковому, затримали, — поліція 10:01 Головна ціль — Старокостянтинів: на Хмельниччині збили 42 «шахеди» в ніч на 5 липня 09:02 Показники зашкалюють: що показала перевірка Південного Бугу на Хмельниччині 21:01 Вночі дощитиме. Погода на 5 липня для Хмельниччини
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому
keyboard_arrow_up