У «Хмельницькгаз збуті» пояснили, чому в них дорогий газ

У «Хмельницькгаз збуті» пояснили, чому в них дорогий газ
Ілюстративне фото
  • 9,91 гривні за кубометр — такий тариф встановило підприємство на січень.

  • Ціни приватних постачальників в Україні стартують від 7,05 гривні.

  • У «Хмельницькгаз збуті» виділяють дві основні причини такої різниці у ціні.

Тарифи на газ від «Хмельницькгаз збут» є одним з найвищих в Україні. Це підприємство є основним постачальником природного газу в Хмельницькому, а донедавна, — також і єдиним. На січень ціна газу цього підприємства склала 9,91 гривні за кубометр. Це при тому, що тарифи інших постачальників в Україні починаються від 7,05 гривні за кубометр.

Через такі ціни Південно-західне відділення Антимонопольного комітету почало перевірку підприємства. Все для того, аби з’ясувати обґрунтованість встановленого тарифу. Про це сьогодні, 25 січня, журналістам vsim.ua розповів голова відділення Олег Федорчук. Перевірку проводять також і в інших газзбутах на території роботи відділення, тобто у Тернопільській, Чернівецькій та Вінницькій областях.

У «Хмельницькгаз збуті» вважають свої тарифи на газ економічно обґрунтованими. За словами директора підприємства Андрія Левицького, вартість газу для клієнтів компанії безпосереднього залежить від цін у Євросоюзі, звідки енергоносій постачається до України. Можливість придбання газу українського видобутку за ринковими цінами штучно обмежена, адже пропозицію співпраці акціонерне товариство «Укргазвидобування» неодноразово відхиляло. До слова, «Укргазвидобування» є складовою частиною «Нафтогазу України».

Авторизуйтесь і читайте 5 статей безкоштовно

Друже! Ви читаєте преміум-статтю на сайті "vsim.ua". Це екслюзивна стаття нашого журналіста, якої немає в жодному іншому виданні. Ми витратили багато часу та зусиль для її написання.

Ми віримо в те, що незалежна журналістика, як і всяка праця, заслуговує на справедливу оплату. Підпишіться на один з трьох преміум-пакетів та читайте всі найкращі статті. А пять статей щомісяця ви зможете прочитати безкоштовно після авторизації.

redactor
Максим Фарина,
Головний редактор vsim.ua
Новини за сьогодні
Новини Хмельницького за сьогодні
Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому
keyboard_arrow_up