В Хмельницькому землю купити дешевше, аніж отримати безкоштовно

В Хмельницькому землю купити дешевше, аніж отримати безкоштовно
Черга на отримання безкоштовної земельної ділянки у Хмельницькому величезна. Близько десяти тисяч чоловік бажають безкоштовно отримати землю. Декому це вдасться дуже швидко, а іншим доведеться зачекати ще кілька років

«Десять соток землі безкоштовно кожному громадянину України» - саме так прописано в українському законодавстві. Проте, як показує практика, “безкоштовно” в Україні не завжди означає “без грошей”.

Безкоштовно, але дорого
Безкоштовно отримати гарантовану законом земельну ділянку можливо. Але щоб вона стала придатною для користування, потрібно заплатити до 50 тисяч гривень.


Наразі хмельницькі землевпорядники роздають ділянки в полях — там, де відсутні будь-які дороги, стежки, а про електроенергію, воду чи газ взагалі мови не може бути. То чи варто платити 50 тисяч гривень за проведення комунікацій до майбутньої земельної ділянки розміром шість соток, якщо в газетах з оголошеннями можна знайти таку ж (вже приватизовану) та з підведеними комунікаціями за 30-40 тисяч гривень.

Відео дня
>
За словами директора департаменту архітектури, містобудування та земельних ресурсів Володимира Швеця, хмельницькі посадовці прийняли рішення: в зв'язку з обмеженням кількості землі надавати людям не по десять соток, а по шість. Це для того, аби більша кількість людей отримала землю. Щоб наразі забезпечити всіх хмельничан ділянками, потрібно, шоб місто було в два з половиною рази більше, аніж воно є.


- Право на отримання земельної ділянки має кожен, але забезпечити всіх бажаючих можливості немає, - розповів Володимир Швець. — На сьогодні у нас черга більше 10 тисяч чоловік. Наразі готовий масив розміром майже 29 гектарів для розподілу ділянок (неподалік дачного масиву Лідія, що на південній окраїні міста).


Окрім будинків, на 29 гектарах передбачено проїзди, дороги, магазини, місця для контейнерів зі сміттям, дитячий садок.

 

Люди відмовляються від ділянок
- Ми розіслали 306 листів людям, які стоять першими у черзі. Проте міськрада, коли готувала документи на ці ділянки, встановила, що роздавати землю в полі, де немає навіть електромереж, недоречно, - зауважив директор департаменту архітектури, містобудування та земельних ресурсів Володимир Швець. – Потрібно почати з будівництва мереж: газу, електрики і хоча б дороги засипати щебенем. Тому вирішили, що кожен, хто згідно черги хоче отримати земельну ділянку, має внести близько 50 тисяч гривень на розбудову цих мереж. Проте це ніяким чином не стосується викупу ділянок.


За словами експертів, до масиву, який готують для розподілу між людьми, потрібно тягнути шестикілометрову повітряну лінію електромереж. Окрім того, дороги засипати щебенем.
- Дехто з людей це розуміє, а інші – ні. Заїхати туди можна лише теплим літом або ж ще сухою осінню, - говорить Володимир Швець.


З такими умовами погодилося більше 20 чоловік, 170 ніяким чином не відреагували, а 70 людей відмовилися від таких ділянок та попросили залишити їх у черзі.
Раніше, як наводить приклад Володимир Швець, таким «голим» масивом було Дубове-2. Зараз там є газ, вода, електрика, а на деяких вулицях - зовнішнє освітлення. І, за словами головного архітектора міста, практично все зроблено за кошти громадян.

Дешевше купити землю у власників
Тим часом у місцевих газетах друкують оголошення про продаж ділянок. За шість соток землі в різних віддалених районах міста доведеться викласти від 24 тисяч гривень. Зазвичай поруч біля ділянок, які продають, проходять комунікації. Якщо пощастить, то за 35 тисяч гривень можна придбати ділянку, неподалік якої проживають люди.


У місті є підприємливі особи, які, отримавши від держави безкоштовно шість соток землі, одразу ж їх продають. Згідно тексту оголошення, сотка безкоштовної землі від держави у Хмельницькому коштує 5 тисяч гривень. Проте просять місяць-другий зачекати, допоки не закінчать оформлення документів про приватизацію.


Одна з жінок, яка продає землю, розповіла, що її ділянка також знаходиться далеко в полі, і щоб почати там будівництво, потрібно здати 50 тисяч гривень на прокладання комунікацій.

Раніше нав’язували, а зараз чекають роками
- Близько 20 років тому мій чоловік отримав земельну ділянку в мікрорайоні Лезневе (кінцева зупинка), — розповідає 54-річна хмельничанка Раїса Антонюк. — Через певний час нам пропонували і навіть, можна сказати, нав’язували ще одну — в районі нового автовокзалу. Я категорично відмовилася від неї, тому що одна вже була, та й у батьків в селі город обробляли. Тепер дуже шкодую про це, адже діти виросли і прагнуть жити окремо. Раніше землю давали без черги та безкоштовно, а тепер діти змушені збирати гроші, аби купити ділянку для будівництва.
Ця ситуація непоодинока. Раніше на земельних ділянках, які хмельничани отримали від держави 15-20 років, саджали моркву та картоплю, зараз на них люди зводять будинки, роблять ремонти та переселяються з багатоповерхівок.

Ще 80 гектарів землі у Хмельницькому під питанням
Як говорить директор департаменту архітектури, містобудування та земельних ресурсів Володимир Швець, на відміну від інших міст, у Хмельницькому ситуація з земельними ділянками позитивна. Вони ще є, і їх будуть роздавати, принаймні так запевняють.


- У нас, на відміну від багатьох міст, є земельні ділянки, які можна роздавати. Я був у Чернівцях та в Луцьку. Там проблема з земельними ділянками вирішена — їх просто немає, - розповів Володимир Швець.
Зараз розробляється відповідна документація на масив в мікрорайоні Лезневе. Хочуть продовжити вулиці Стельмаха та Гонти (300 метрів нижче кладовища). Там є ділянка близько тридцяти гектарів. На відміну від 29 гектарів, що наразі пропонують хмельничанам поблизу дачного масиву Лідія, за лезневські шість соток доведеться платити менше, адже комунікації неподалік там уже проходять.


Ще рішення по 50 гектарах земельної ділянки надіються отримати цього року. Чекають відповідних документів та підписів. Загалом виходить більше 110 гектарів. Проте, за підрахунками спеціалістів, для того щоб дати ділянки всім людям, які стоять у черзі, необхідно близько 600 гектарів землі.


- Розробники генерального плану міста підрахували, що земель вистачає. Їх дійсно достатньо. Це землі, які нічим не зайняті, пустують від колишніх великих промислових підприємств, військових частин, де колись були склади військових об'єктів, як, наприклад, на вул. Майборського (біля Поліклініки №3). Там простоюють 14 гектарів землі, які ніяким чином не використовуються. Але для початку ці земельні ділянки мають повернутися в запас Хмельницького, а тоді місто їх зможе роздавати.


Згідно Земельного кодексу України, право на отримання земельних ділянок має кожен громадянин України, якому виповнилося 18 років. Для того щоб стати на земельну чергу, потрібно написати заяву на ім’я міського голови та надати довідку про склад сім’ї і подати в управління земельних ресурсів, що на Подільській 10/1, або у відділ роботи із зверненнями громадян, що по вул. Гагаріна, 18.


Всі громадяни України мають законодавчо закріплене право на землю, хоча більшість про це навіть не підозрюють. Право на безкоштовну приватизацію землі закріплено 118 та 121 статтями Земельного кодексу України.

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (1)
  • Anonymous
    А сому немае списков особ яки у черзи в интернете на сайте
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Хмельницького за сьогодні
21:06 Чи дощитиме завтра на Хмельниччині — прогноз від синоптиків 20:49 Загинуло троє військових з Хмельниччини. Наймолодшому було 24 photo_camera 20:30 Симчишин скликає сесію міськради у Хмельницькому: що вирішуватимуть 20:02 Мінімальна зарплата в Україні зросте: Мінфін оприлюднило прогноз Від читача 13:25 Заклади охорони здоров’я: фінансове забезпечення 19:53 Як змінюють цільове призначення землі у Хмельницькому (ІНФОГРАФІКА) 19:24 На 22 вулицях відключатимуть світло у Хмельницькому 20 травня (АДРЕСИ) 18:47 У Хмельницькому районі п'янка закінчилася різаниною 18:15 Ціна на дитячі табори на Хмельниччині: де та які умови 17:39 У Хмельницькому попрощались з військовим Ігорем Степанюком photo_camera 16:52 ДТП у Хмельницькому: медики госпіталізували 52-річого чоловіка 16:14 Чи можуть забрати права за відсутність аптечки: в Нацполіції прокоментували 15:29 Смертельна ДТП на Вінниччині за участі водія з Хмельниччини: що відомо 14:48 «Оболонь-Чемерівці» лідирує в чемпіонаті області з футболу photo_camera 14:33 Дізналися про стан підлітків, які постраждали від ураження струмом на поїзді у Хмельницькому 13:58 «Залишилась 10-річна донька»: Хмельницький попрощався з воїном Романом Ворошилом photo_camera 13:13 На Хмельниччині оголосили штормове попередження 12:29 Чемпіонат міста з футболу 8х8 стартує у Хмельницькому 12:09 Влетів у відбійник: у Хмельницькому районі загинув 27-річний чоловік 11:31 У Хмельницькому відбудеться концерт до Дня Героїв
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому
keyboard_arrow_up