25 вересня хлоруватимуть воду. Що треба знати хмельничанам

25 вересня хлоруватимуть воду. Що треба знати хмельничанам
  • Щороку восени "Хмельницькводоканал" робить промивку водопровідних мереж. 
  • Чергове хлорування буде проводитись 25 вересня. 
  • В цей день воду не можна буде споживати. 

Традиційно восени "Хмельницькводоканал" проводить планову промивку та знезараження водопровідних мережі міста. Цього року хлорувати воду будуть у вівторок, 25 вересня. Про це повідомляють у прес-службі МКП "Хмельницькводоканал". 

З 10:00 до 17:00 вода буде непридатною до вживання та приготування їжі. Хмельничанам радять після 16:00 почергово відкривати крани в мийках, раковинах і ваннах. 

Що треба знати про хлорування

Профілактична дезінфекція і промивка міських водопровідних мереж здійснюється двічі на рік (навесні у травні та восени у вересні) на підставі плану, який погоджується з міськвиконкомом і санітарною службою міста з метою дотримання санітарно-епідеміологічного благополуччя хмельничан. Попри це, у хмельничан виникають часті запитання щодо проведення промивки та якості води. У цьому матеріалі зібрані відповіді на найпоширеніші запитання споживачів.

Як проводиться промивка водопровідних мереж?

Процедура промивки водопровідних мереж здійснюється у кілька етапів:

– випуск води із водопровідних мереж міста;

– заповнення водопровідних мереж водою із підвищеною концетрацією гіпохлориту натрію;

– випуск води з дезінфікуючим розчином із водопровідних мереж і промивка мереж;

– здійснення постійного лабораторного контролю якості води;

– подача споживачам питної води.

Яка речовина використовується для дезінфекції мереж?

Для дезінфекції мереж використовується гіпохлорит натрію марки А. Ця сполука у допустимій концентрації є абсолютно безпечною для життя та здоров'я людини. Його використання регламентоване Інструкцією із застосування гіпохлориту натрію для знезараження води в системах централізованого питного водопостачання, затвердженою наказом Мінрегіонбуду №18 від 18.05.2007 р. та відповідає «Державним санітарним нормам та правилам «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» (ДСанПіН 2.2.4-171-10), затверджених наказом Міністерства охорони здоровя України від 12 травня 2010 року № 400, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 01 липня 2010 року за № 452/17747».

Що робити, якщо після промивки з кранів тече неякісна вода?

Спершу необхідно відкрити крани та випустити незначну кількість води. Жодним чином це не відобразиться на гаманцях споживачів, адже випуск навіть 100 літрів води, згідно діючого тарифу, обійдеться всього у 74 копійки. Відкривання кранів необхідне для того, аби залишки гіпохлориту натрію разом із відкладеннями, що утворюються під час експлуатації всередині трубопроводів, не залишалися у трубах, а відтак, не створювала дискомфорту у подальшому споживанні питної води. Якщо випуск води не допомагає, необхідно зателефонувати до аварійно-диспетчерської служби МКП “Хмельницькводоканал” за номерами телефонів: 78-75-10 або 1567 та повідомити про проблему.

Чому на деяких вулицях міста у день промивки з'являються потоки води?

Після проведення загальноміської промивки водогонів та їх знезараження проводиться випуск води із підвищеним вмістом гіпохлориту натрію шляхом відкриття водорозбірних колонок та пожежних гідрантів на водопровідних магістралях. Характерним є те, що гіпохлорит натрію при контакті з повітрям втрачає свої активні властивості. Як правило, випущена вода потрапляє до зливової каналізації та по рельєфу місцевості далі до відкритих водойм, не спричиняючи шкідливої дії довкіллю через незначні концетрації залишкового хлору.

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.

Коментарі (1)
  • Аня Черний

    С ружечанка продаются будинки
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Хмельницького за сьогодні
16:23 У Кам’янці хочуть, аби «моспатріархат» звільнив храми національного заповідника 15:48 Купив посвідчення в інтернеті: на Кам'янеччині судитимуть харків'янина 15:38 Залізничний переїзд в Гречанах знову закриють на 3 дні 15:02 На Миколаївщині загинув сапер Олександр Байда із Волочиська Від читача 14:46 Хмельницькі кардіохірурги прооперували пухлину серцевого м'яза 14:50 Мешканка Житомирщини викрала банківську картку та зняла з неї 20 тисяч 14:01 Разом з батьком став на захист країни. Загинув 25-річний хмельничанин Максим Хохлачов 13:49 У "Дії" почалося голосування за національне журі на "Євробачення-2023": які кандидатури 13:07 Втекли з Маріуполя в Хмельницький: історія сім’ї, яка пережила “фільм жахів” play_circle_filled 12:38 У Хмельницькій області почали обстежувати дороги після зими. Що перевірятимуть? 12:35 Оновлюємо гардероб: як стильно зустріти весну 12:01 Хмельничан просять терміново здати кров для військових: деталі 11:39 Шепетівчанина посадили на 7 років за крадіжку смартфона в друга 11:21 Валюти дешевшають. Який курс у Хмельницькому та де вигідніше (КАРТА) 10:57 Що важливо знати про електронний рецепт: роз’яснення МОЗ 10:23 На Хмельниччині селищна рада не виплатила сиротам 73 тисячі гривень 09:55 Скороходи із Хмельниччини успішно виступили на зимовому чемпіонаті photo_camera 09:22 Скандально відома кам’янчанка Вікторія Кохановська заговорила про поділ України (ВІДЕО) 08:12 У Хмельницькому 16 вулиць 30 березня залишиться без світла (АДРЕСИ) 21:59 Щоб не сісти за крадіжку, вирішив дати хабаря: судили жителя Хмельницького району
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому
keyboard_arrow_up