Інформація про зникнення людей поширюється у соцмережах як вірус. Хмельничани часто «спамлять» повідомленнями «Допоможіть знайти», «Увага, зникла людина!». Хвора бабуся, яка пішла з дому без документів і грошей, школярка, яка посварилась з мамою і поїхала до коханого в інше місто або ж дружина, яка не може додзвонитись до чоловіка, коли той загуляв з друзями й у вус не дує. Таких випадків безліч.
З початку 2018-го року до поліції надійшло 11 заяв про зникнення людей. Правоохоронці розповіли, як шукають хмельничан і що робити, коли рідні загубились.
Щотижня до поліції надходить по дві-три заяви про зникнення людей. В середньому в місяць ця цифра набігає до 10-12. Про це журналістам vsim.ua розповів оперуповноважений сектору кримінальної поліції Хмельницького відділу поліції Сергій Константюк. Рідні приносять заяву, а через 24 години у відділі відомості вносять до Єдиного реєстру досудових розслідувань за частиною 1 статті 115 «Умисне вбивство». Лише після цієї процедуру людину оголошують в розшук. На сьогодні по місту і Хмельницькому району безвісти зниклими є 32 людини.
- Буває, що не встигаємо реєструвати в ЄДР, за цей час людина знаходиться. Переважно сваряться, розходяться. Жінки часто пишуть заяви, що чоловік зник безвісти. А чоловік в цей час десь пішов відпочивати на два дні. Є жінки, які пишуть заяву, щоб виписати чоловіка з квартири. Якщо дружина чи близькі обдзвонили родичів, друзів, перевірили всі місця, тоді треба звертатись до поліції і не чекати три дні, - пояснив Сергій Константюк.
Найчастіше «сипляться» заяви про зникнення людей напередодні свят, додають у секторі кримінальної поліції. От дітей гублять не так часто. Та все ж, такі заяви надходять раз на кілька місяців. З дому переважно йдуть через конфлікти. Підлітків найчастіше підштовхують напружені стосунки з батьками і бажання самостійності. Подружжя часто скандалять і вирватись з дому на кілька днів для когось з пари є спасінням. Пенсіонери часто губляться і не можуть повернутись додому через проблеми зі здоров’ям і психічні розлади. Таких людей оперативники шукають по лікарнях і цікавляться у рідних історією хвороб.
У міському відділі поліції кажуть, іноді стикаються з тим, що люди, яких шукають, самі не бажають, аби їх знайшли. Були випадки, коли доводилось шукати хмельничан за кордоном. За минулий рік знайшли дівчину в Росії і чоловіка, який знаходився в Італії. В таких випадках правоохоронці працюють за допомогою інтерполу.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.