На початку квітня в Україні мали встановити абонентську плату за користування газом. Таким чином газорозподільні компанії планували підвищити фінансування підприємств. Однак, 10 квітня, після обурення громадськості, Нацкомісія, що здійснює регулювання в сфері енергетики, скасувала рішення про абонплату на газ.
На сайті приватної компанії «Хмельницькгаз» сьогодні, 20 квітня, з’явився відкритий лист від Асоціації газового ринку України. У ньому газовики вимагають від Президента України, Прем'єр-міністра України та Голови НКРЕКП вирішення питання щодо розрахунку за спожитий газ та плати за його транспортування.
"через відсутність нових правил щодо взаєморозрахунків на ринку, сьогодні підприємства галузі залишаються без фінансування. Як наслідок - це унеможливлює виконання робіт з експлуатації та ремонту газорозподільної системи, ставить під загрозу виплату заробітної плати тисячам працівників та призводить до вимушеного припинення постачання газу споживачам України", - йдеться у листі.
Ми зателефонували в пре-службу «Хмельницькгазу», аби з'ясувати вимоги акціонерних товариств. Нам поскаржилися, що відміна введення абонплати може вплинути на подальшу роботу підприємства.
- Того тарифу, який є на сьогоднішній день в структурі ціни за газ, не достатньо, - каже прес-секретар ПАТ " Хмельницькгаз" Леся Андрейко. - І це роками триває така ситуація. Ми просимо і констатуємо той факт, що треба зробити абонплату чи підвищити тариф взагалі. Газова система стара, їй близько 60 років. Вона вимагає постійних капіталовкладень. Тариф має бути таким, щоб покривати усі витрати на функціонування облгазів та міськгазів.
У «Хмельницькгазі» пояснюють, що 90% коштів, які хмельничани сплачують за користування блакитним паливом йде на закупівлю газу. На решту 10% здійснюються бюджетні витрати, обслуговування і ремонт газорозподільної мережі та виплата заробітної плати працівникам.
- Ми вже кілька років ходимо на 4- чи 3-денку, - жаліється Леся Андрейко. - Минулого року в нас звільнилося 237 працівників. Це газозварювальники, слюсарі, водії. Той кістяк, без якого неможливе функціонування мережі.
Каже, якщо не підвищуватимуть тариф або не вводитимуть абонплату, то на підприємстві можуть затримувати заробітну плати працівникам. А газорозподільну мережу не буде за що ремонтувати. Тому Уряд просять прийняти рішення щодо врегулювання тарифів до 25 квітня 2017 року.
Учасники газового ринку поставили у відкритому листі вимоги до керівництва країни:
До відповідного звернення долучилися голови правлінь десятків облгазів та газорозподільчих компаній різних міст України.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.