Другий день фестивалю зібрав трохи менше людей на березі Бугу, порівняно із першим, вхід на який був вільний. Але саме сьогодні "Республіка" прийняла справжніх фестивальних людей, які готові їхати за фестом у будь-який куточок України. Хто ж розважав "республіканців"?
Цьогоріч лайн-ап фестивалю відмінно пропрацювали і підібрали. Адже орієнтувалися не тільки на “свою” звичну аудиторію, а й на жителів Хмельницького, яким в принципі фестивалі такого формату трохи нові. Хмельницький лише починає розвивати подієвий туризм і далеко не всі його жителі готові прийняти це. Так, хмельничани, на відміну від кам’янчан, ще не звикли до того, що вулицями міста ходять молоді люди у піжамах і з різнокольоровим волоссям, що на все місто чути хриплі голоси у мікрофоні. Але цього року у черзі ву“Сільпо” і в “Принципах” можна було й не таке побачити і почути. Креативна і весела молодь вводила у ступор пенсіонерів.
Дійсно, кількість і якість гуртів цього року дивують. Музиканти робили сміливу, цікаву та експериментальну музику зі своїм звуком, не зважаючи на те, що подекуди під сценою було лише зо три десятка слухачів.
“Республіканці” справді дивують і захоплюють водночас. Масштабний захід, який позиціонує себе, як фестиваль вуличного мистецтва, зібрав під одним дахом зовсім різних і не схожих між собою людей: тут і матусі з дітками відпочивали, і байкери проїжджали, і консервативні чиновники гуляли. Так було першого дня, який був вільний для всіх. А вже сьогодні, 1 вересня, контингент помітно змінився, а музика була трохи “важчою”. Вхід був платний, тому багато хмельничан слухали музику за парканом “Республіки”. Але під сценою, з кожною годиною, чим ближче було до вечора, людей було все більше.
За підбір виконавців, як у перший, так і у другий день, відвідувачі поставили організаторам великий і широкий “плюс”. Музика була на будь-який смак.
Були цього року зовсім неочікувані гурти, втім вони безумовно створювали найважливіший музичний рельєф цієї “Республіки”.
На території Молодіжного парку розмістили три сцени: Main stage, Drift stage та Party stage. Отож, хто не потрапив на другий день фесту, читайте, що відбувалося на кожній локації.
На головну сцену першими вийшли "важкі" хлопці з "DIMICANDIUM". Під ритми металу прокинулися ті, хто ще спав. З наметового містечка народ у масках і крутецьких костюмах побрів до сцени. З кожною піснею натовп ставав все більшим.
Далі на сцену вийшла магічна група - Motanka з Луцька. Хлопці знайомі хмельницькій публіці. Вони три місяці тому виступали на Rock&Buh. Класичні для рок-гурту інструменти вони використовують разом із народними. Усе це у поєднанні із доволі нестандартним голосом та виконанням на виході дає натовпу під сценою неповторну музику.
"Кози вверх" - під музику гурту "DASH" руки із традиційними двома пальцями догори тримали усі. Хлопці розкачали навіть тих, хто декілька хвилин до того куняв під вербами після другої літри пива. На сцені з кожною піснею ставало все "важче", а під нею - тісніше. Хлопці почали слемитися, а дівчата активніше стрибати і крутити волоссям.
Один із найвідоміших метал-гуртів в Україні і далеко за її межами - "Jinjer". Музиканти із Горлівки привертають до себе увагу потужністю голосу вокалістки Тетяни Шмайлюк. Хто не знає виконавців, то відразу й не здогадається, що пісні виконує жінка. Потужний вокал Тетяни та унікальний стиль “Jinjer” давно полюбились фестивальникам. І сьогодні вони закривали другий день фестивалю “Республіка-2018”. До слова, у 2016 році “Jinjer” визнали найкращою метал-групою України.
Першими на дріфт сцені виступила співачка Тетяна Власова зі своїм новим проектом VLASNA. Гурт раніше називався "АССА" і за час існування встиг стати номінантом всеукраїнської музичної премії YUNA як "Новий подих" української музики.
По-спражньому змусив встряхнути дупм гурт "Unsleeping". П`ять років тому п`ятеро хлопців з Умані почали грати бруднуватий рок, по-тихому випускали сингл за синглом. Однак переламний момент у творчості стався у квітні 2018, коли вони випустили кліп «You Drive My Four Wheel Coffin» - з купою урбаністичних метафор і в оновленому звучанні.
Після рокерів на сцену вийшов Sasha Boole. Він грав музику, що знаходиться на межі між традиційним американським кантрі, блюзом, українським фольклором і музикою епохи folk-revival. Творчість музиканта сповнена таким глибоким сенсом і сильним настроєм, що його розуміють у різних куточках світу.
Гурт "Latexfauna" з’явився раптово і одразу привернув увагу багатьох українських меломанів. Нетиповий, як для української сцени, дрім-поп з дивними, але дуже чіпкими текстами. Гурт одразу ж зібрав біля сцени велику кількість глядачів. Кожен просто релаксував під кайфову музику.
Це місце і для клубної музики. Учасників фестивалю розважав діджей із Хмельницького Ростислав Поляруш, більш відомий нічним тусовщикам, як Faburden. Хлопець грає у стилі Tech house (Тек-хаус).
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.