Хмельницький сапер розповів як розміновує країну за допомогою словацької установки

-
Bozena — саперна установка, яку Україні надала Словаччина.
-
За допомогою неї хмельницькі сапери розміновували один із найбільших міжнародних аеропортів країни «Жуляни».
-
Сапер Олексій каже, що військові для роботи з “Боженою” залучили дрони, удосконаливши процес.
З перших чисел квітня минулого року розпочалось очищення деокупованих територій від наслідків воєнних дій та залишків російських угрупувань, Саме фахівці саперної справи одними із перших заходять на звільнену місцевість, обстежують її та роблять безпечною для інших.
Але розмінування та очищення місцевості від вибухонебезпечних предметів – це робота, що пов’язана з високим ризиком для життя насамперед саперів. Тому їм треба ефективно використовувати засоби, які зможуть пришвидшити процес та захистити особовий склад від незворотних втрат.
Один із них — Олексій. Він військовослужбовець військової частини А 2641 з Кам’янеччини. Захисник одним із перших у Збройних Силах України почав працювати із комплексом розмінування “Bozena-5”. Його надали словацькі партнери. Про роботу Олексія розповіли на сторінці військової частини.
Першими навчились працювати з “Боженою”
У серпні-вересні Олексій вже працював із саперами на Київщині — розміновували деокуповані території. За допомогою “Божени” бійці перевіряли один із найбільших міжнародних аеропортів країни «Жуляни». Після того працювали на території Макарівського району.
— Ми одні із перших в Україні пройшли навчання та почали працювати з цією машиною розмінування. Виходячи із свого досвіду можу сказати, що машина є дуже простою та зручною у використанні, і можна навчитися нею користуватися за короткий час, — зізнається Олексій.
Він додає, що найбільша перевага установки – це механічне розмінування без присутності людини. Сам комплекс має дистанційне керування. Але після проходження машини, сапер все ж повинен пройти та перевірити територію, адже ланцюговий чи бойковий робочий орган “Божени” може розбити, наприклад, протитанкову міну на шматки, але уламки від неї, можливо навіть з підривником, вибухові речовини все рівно залишаться у ґрунті.
Як військові модернізували процес
— За день ми успішно розміновували приблизно 0,5 гектара землі. Насправді, швидкість процесу залежала від погодних умов та типу грунту. Іноді, коли “Божена” починала працювати, знімався такий пил, що неможливо було нею керувати. Її просто не було видно, суцільний пил. Та ми не розгубилися, а трішки раціоналізували процес розмінування, залучивши БПЛА. Ці безпілотні літальні апарати були нашими "очима з неба", які надавали нам додаткову інформацію та допомагали скерувати “Божену” у таких складних умовах, — пояснює військовий.
Сапери зізнаються, що ця машина зарекомендувала себе як ефективний спосіб розмінування, яка спрощує та пришвидшує процес очищення українських територій від російського брухту.
Читайте також:
-
“Весілля буде після Перемоги”. Зв’язківець Олександр одружився та пішов на передову
-
“Чекав повноліття, щоб вступити до лав ЗСУ”. Історія 20-річного військового із Хмельниччини
-
“Бахмут — тест на мужність”. Історія бійця полку “Сафарі” із Шепетівки
-
“Міна влетіла прямо між моїх ніг”. Військовий Андрій Скоринський рік провів біля Вугледару
-
“Нас підняло, крутануло і гепнуло”: 25-річний військовий розповів як пережив удар від авіабомби
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
❗️Оперативна інформація, цікаві та важливі новини у нашому Telegram-каналі - https://t.me/+gtHqKqD7B0o3N2Uy