18 жовтня весь світ святкує народження комікс-індустрії. Для багатьох комікс - не просто розмальовка, а цілий всесвіт. Всесвіт пригод, супер героїв, небезпеки та романтики. Перший комікс побачив світ у 1896 році на сторінках "New York Journal American". З того часу минуло 122 роки, а він все не втрачає своєї популярності. В чому секрет такого довголіття, де можна придбати комікси у Хмельницькому та скільки вони коштують, дізнавалися журналісти vsim.ua.
У Хмельницькому комікси можна знайти лише у одному магазині під назвою “ГІК”. Він розташований напроти Вічного вогню на Проскурівській, 67. Асортимент вибору в магазині досить широкий. Продають тут книги, настільні ігри, журнали і різноманітні аксесуари з улюбленими героями. Та все ж головним товаром є комікси.
Скільки існують ці герої комікс-історій, стільки і триває суперечка про те, хто переможе в їх поєдинку. Не одне десятиліття фанати наводять свої вагомі аргументи, але розходяться кожен при своїй думці. Така ж ситуація і з коміксами у Хмельницькому.
За популярність серед покупців у магазині змагаються два кити комікс-світу - MARVEL і DC. Із DC коміксів неабиякою популярністю традиційно користується “Бетмен”. При чому конкретно серія “Вбивчий жарт” про взаємодію Бетмена і Джокера. Далі серед затребуваних йде “Джокер” видавництва “Рідна мова”. Дуже популярна “Ліга справедливості”, де розповідається про всіх супергероїв. Користується попитом і “Загін самогубців” через свій доволі нетиповий склад головних героїв-злодіїв.
- Поки, що не дуже популярний з коміксів DC - “Аквамен”, хоча ми сподіваємося, що це тимчасово, ось незабаром вийде фільм в кінотеатрах, то я думаю попит на комікси з ним зросте, - розповідає консультант магазину Юлія.
А от із коміксів “Марвел” - популярне абсолютно все. Все через те, що вони розраховані на широку аудиторію. В магазині розповідають, що набагато легша та м’якша подача роблять свою справу. Навіть той самий Дедпул, який є доволі таки “кровожерливим” персонажем, користується величезним попитом.
- Марвел і DC - це два найбільші виробники коміксів. Це - два кити, на яких тримається весь ринок. DC - розрахований на більш старшу аудиторію. Там іноді навіть вікові обмеження присутні. Коли ти читаєш комікс, то відчуваєш по тексту, що він для більш дорослої аудиторії, - пояснює Юлія.
Крім того, шаленою популярністю у Хмельницького користується “Відьмак”. Абсолютно все, що пов’язано з його всесвітом. Купують кулони, брелки, чашки, книги, прапори. Малеча обожнює комікси “Астерікс і Обелікс”, “Пригоди Тінтіна”, “Гарфілд”.
В останні роки все більше купують українського виробника. Особливо популярні вже розкручені "Воля", "Максим Оса", і "Даогопак". Заходять і за менш знаменитими, але не менш цікавими - "Хронікою Аптауна" та "Героєм по неволі".
- Набирають обертів наші українські комікси. Є такий автор - Баранько. Його комікси просто розмітають з полиць. У нас уже всі розібрали. Досить популярний комікс “Серед овець” - це для більш дорослої аудиторії. Комікси в стилі стім-панк “Воля”, “Орда”, - каже Юлія.
Щоправда, нових коміксів зараз в магазин не постачають. Як пояснює консультант, справа в тому, що попит на них зростає, а от пропозиція падає. Українські видавництва не встигають друкувати нові.
- Ми трішки припинили зараз постачання нових коміксів. У зв’язку з тим, що попит зростає, а видати комікси не так вже і легко. Потрібно мати ліцензію, займатися перекладом, надрукувати тираж. Попит зростає - і це добре, - говорить Юлія.
- Інколи буває, що заходить бабуся з внуком і каже: “Боже, нарешті мій внук почав щось читати”, розкриває комікс і говорить: “Та тут же немає що читати”. Дехто закриває, бере дитину, розвертається і йде. А дехто каже: “Ну хоч так. Нехай хоч це почитає, може, пізніше доросте до чогось серйознішого”.
Кому ж найбільше до душі комікси? До магазину найчастіше заходять діти, підлітки, бувають і респектабельні чоловіки та вічно юні хіпстери. Є колекціонери, яких у магазині добре знають та вже навчилися розуміти без слів.
- Наша вікова категорія - діти і дорослі діти. Справжніх поціновувачів-колекціонерів у Хмельницькому не так вже й багато. Ми їх уже знаємо в обличчя і завжди впізнаємо, - говорить Юлія.
Колекціонери - категорія вибагливих покупців. Вони завжди шукають щось неординарне, цікаве, ексклюзивне. Обирають за принципом “Чим менше народу цікавиться, тим для них це вагоміше”. Полюбляють класику: “Бетмен. Вбивчий жарт”, “Бетмен. Тихо”, “Вартові”. Цікавляться світом “Відьмака”, “Вархаммера”, “Варкрафта”, звертають увагу на ігрові масштабні комікси, які не всім зрозумілі. “Марвел” і “DC” - захоплення у них не викликають.Такі комікси колекціонери вважають “попсовими”.
Ціни на комікси в магазині стартують від 150-200 гривень. Продають і сингли - короткі історії, які дуже полюбляє малеча. Коштують вони недорого, в районі 50 гривень. Є україномовні комікси по 30 гривень, які розповідають історії Спайдермена та Людини-павука.
- Такі сингли у нас довго не залежуються, їх малеча просто згрібає з полиць. Популярні вони через саму історію та привабливу ціну, - пояснює Юлія.
Найдорожчі комікси - подарункові, йдуть переважно англійською мовою і ціна на них стартує від 300 гривень. Україномовні комікси дешевші і в порівнянні з російськомовними також. За словами продавців, велику роль у вартості відіграє видавництво. Наприклад, “Джокер” видавництва “Рідна мова” коштує 200 гривень, видавництва “Азбука” - 350 - він більший за розміром та значно якісніший. Є в магазині комікси і по 470 гривень, і навіть по 600.
- Комікси з Америки - це кожна окрема історія, вони не приїжджають до нас серіями. Нещодавно зі США отримали “Флеша”, він уже іде конкретно подарунковий, коштує 600 гривень.Трохи нагнав у ціні й “Дедпул”, думаю за рахунок своєї популярності, - додає консультант Юлія.
За словами продавців, до магазину часто заходять вчителі англійської мови. Говорять, що комікси - ідеальні для вивчення іноземної мови. Мовляв, там небагато тексту і багато яскравих картинок. З ілюстрацій дитина розуміє, про що йдеться і навіть сама може приблизно перекласти текст.
- Комікси хороші тим, що мають багато картинок, які допомагають зрозуміти зміст. Дітям це цікаво, вивчення мови проходить граючись. До цього дитину не треба змушувати. Вчителі часто купують щось для уроків, - стверджує Юлія.
Друзі, а як ви ставитесь до коміксів? Свої думки пишіть у коментарях.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Ось тільки не зрозуміло, чому "Наприклад, “Джокер” видавництва “Рідна мова” коштує 200 гривень, видавництва “Азбука” - 350 - він більший за розміром та значно якісніший". Як це так виходить? Переводять з оригіналу, чому ж розміри різні не розумію? Картинка просто більшого розміру чи як, адже це не текст, де в одній мові може бути 600 сторінок, а в іншій 700.