На Хмельниччині не зносять пам’ятник Суворову, бо немає пального

- Так повідомляє голова Староушицької тергромади.
Продовжується звільнення Хмельницької області від тоталітарних символів російсько-радянського окупаційного режиму. На Дунаєвеччині демонтували пам’ятники Затонському та Максиму Горькому, в Малиничах зняли серп і молот з фасаду будинку культури, а в Славуті зняли радянський вітраж. Також у Шепетівці хочуть демонтувати пам’ятник Миколі Островському. Ініціюють знесення символів тоталітарного режиму жителі Хмельниччини. До них активно долучається співзасновник проєкту “Декомунізація. Україна” Вадим Поздняков.
Сьогодні, 2 травня, на сторінці проекту у Фейсбук Вадим Поздняков розмістив пост про демонтаж чергового пам’ятника російському полководцю Олександру Суворову. Монумент знаходиться в селі Грушки Староушицької тергромади. В дописі фото пам’ятника та лист від голови селищної ради, в якому той повідомляє що знести споруду в селищі не можуть.
“Цікавий кейс. Голова Староушицької громади на Хмельниччині каже, що не може демонтувати пам'ятник Суворову у селі Грушка, бо нічим заправити техніку”, - зазначено в дописі.
Так у селищній раді відповіли на запит Вадима Позднякова щодо знесення постаменту.
“Староушицька селищна рада підтримує ініціативу викорінення з простору України проросійської/комуністичної та іншої символіки. Проте, даний процес потребує певного часу та певних витрат, а саме залучення техніки, що тягне за собою заправку пальним. Враховуючи ситуацію, яка склалася на сьогоднішній день в країні з дефіцитом пального, дані заходи демонтажу пам’ятника Суворову потребують відкладення”, - відповідає на звернення селищний голова Анатолій Тимчук.
Знести монумент обіцяють щойно стабілізується ситуація з пальним. Тим часом, ініціатор знесення пропонує хмельничанам задонатити на пальне у Стару Ушицю.
“Друзі з Хмельницької області, хто може допомогти вирішити ситуацію, аби цього пам'ятника не було?” - Поздняков.
Нагадаємо, Олександр Суворов - російський полководець. Був організатором придушень національно-визвольних повстань та депортацій українців, зокрема придушення Коліївщини в Правобережній Україні й повстання Костюшка, а також, у депортації кримських християн до Російської імперії. Всі ці акції відзначалися жорстокістю та мали ознаки геноциду.
Читайте також:
- Недодекомунізація. Де в Хмельницькому ще залишилася пам'ять про срср
- Ланову, Гастелло та Пушкіна: на чию честь перейменували вулиці Хмельницького
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Дякуємо, що прочитали. Підтримайте автора та редакцію Всім.юа гривнею

Дякуємо за вашу підтримку!
Війна змінила багато всього, але не нашу мету — розповідати правду, яка важлива сьогодні, як ніколи.
Ваша допомога — це не просто фінансова підтримка. Це ваша довіра, яка дає нам сили. Завдяки вам ми створюємо якісні статті, запускаємо нові проєкти та досліджуємо важливі теми.
Ми залишаємося незалежними, щоб служити тільки вам — нашим читачам. Адже журналістика, яка працює для читачів, — це єдиний шлях до правди.
Кожен ваш донат — це крок до розвитку нашої редакції та збереження свободи слова. Дякуємо, що ви з нами! Разом ми робимо важливу справу для Хмельницького та України.