Новий порядок військового обліку: обхід дворів та перевірка тих, хто за кордоном
-
У Кабміні прийняли нову постанову.
-
Розповідаємо про всі ключові зміни для військовозобов'язаних.
Наприкінці минулого 2022 року у Кабінеті Міністрів України змінили порядок обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів. Про це повідомляє Урядовий портал.
Що нового
-
Згідно оновлень, звіряти даних на призовників тепер можуть проводитися шляхом обходу дворів, які санкціонує місцева влада.
-
Призовники мають можливість подавати відомості про себе для військкомату через "Дію", за декларацією місця проживання. У постанові прописали взаємодію між Єдиним державним реєстром військовозобов'язаних та іншими державними базами даних.
Відео дня/li> -
Військовозобов'язаних зможуть приймати на роботу або навчання тільки після пред'явлення ними актуального військового квитка (у тому числі через "Дію") або постановки на військовий облік.
-
Жінки-лікарі або фармацевти, які не перебували на військовому обліку до затвердження цього порядку, можуть працевлаштовуватися як невійськові до кінця 2026 року.
-
Керівники підприємств тепер зобов'язані сповіщати працівників про призов.
-
Дипломатичні відомства вестимуть військовий облік українців, які перебувають за кордоном, а також "сприятимуть" їхньому поверненню в Україну під час мобілізації, у воєнний час і в особливий період.
-
Центри зайнятості представлятимуть інформацію про безробітних військовозобов'язаних.
Військовий облік вестиметься на підставі паспортних даних паспорта та військово-облікових документів:
-
для призовників — це посвідчення про приписку до призовної дільниці
-
для військовозобов’язаних — військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов’язаного
-
для резервістів — військовий квиток.
Нагадаємо, раніше ми писали чи буде призов у січні 2023 року. Все залежить від поточної ситуації на фронті. Попри те, що бійцям, які перебувають по 8-9 місяців на передовій необхідна ротація, важливо не нагнітати ситуацію.
За словами головнокомандувача Збройних сил Валерія Залужного, українська армія добре укомплектована. Але захисникам необхідна зброя та військова техніка.
Нагадаємо, в листопаді мобілізацію та військовий стан в Україні продовжили на 90 днів - до 19 лютого 2023 року.
Чому воєнний стан і мобілізацію продовжують на 90 днів
В Україні тричі за час повномасштабної війни продовжували воєнний стан не на 30 днів, а одразу на 90. На “24 Каналі” пояснюють, що це гранично можливий період продовження воєнного стану, але кількість продовжень не обмежена.
Ще у травні, коли президент Володимир Зеленський вперше запропонував продовжити воєнний стан на 90 днів, нардеп Федір Веніславський пояснив, що у такого рішення є кілька аспектів. Перший — стратегічний. Адже наступ потребує значно більше часу, ніж оборона.
Другий — юридичний. Він полягає у тому, що за кожне продовження воєнного стану представники України в ООН повинні доповідати генсеку організації, оскільки цей режим передбачає обмеження певних конституційних прав та свобод громадян. Відтак, необхідність щомісяця доповідати в ООН відпала.
Мобілізація ж зараз є необхідною для укомплектування Збройних Сил України та для ротації тих, хто зараз захищає нашу державу на фронті. Відповідно, якщо тривають бойові дії, то й призов теж повинен тривати.
Читайте також:
-
Яку зарплату отримують мобілізовані хмельничани під час війни та скільки мають служити
-
У Мін’юсті розширили перелік осіб, які можуть отримати статус учасника бойових дій
-
Які є пільги для учасників бойових дій та членів їхніх сімей
-
"На вулицях нікого не хапатимуть": чи буде посилення призову після Нового року
-
Тарифи, комуналка, виплати, пільги та LED-лампочки: всі зміни для хмельничан з 1 січня
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Ирина Савицька
Іван Данилюк
Іван Данилюк
Карнатовский Андрей