Таблички з QR-кодами на будівлях Хмельницького презентували на відкритті туристичного сезону 28 квітня. В день запуску, все працювало, систему тестували. Однак за тиждень після презентації QR-коди перестали працювати.
Сьогодні, 18 травня, на сайті міськради написали повідомлення, що тимчасові збої у системі проекту «Говорять старовинні будівлі» усунули. І тепер QR-коди на історичних будівлях міста безперешкодно скануються.
В управлінні культури і туризму обіцяють працювати над вдосконаленням проекту, додавати більше інформації та фото.
Поки що таблички повісили лише на Проскурівській. Вони вже зайняли місце на музичній школі, кінотеатрі Шевченка, художньому музеї. У мерії пообіцяли, що згодом з'явиться 112 подібних на всіх архітектурних пам'ятках Хмельницького.
Довідково: QR-код - це двомірний штрих-код, який дозволяє закодувати велику кількість інформації. На відміну від звичайного тексту QR-код простіше розпізнати за допомогою обладнання і перевести його вміст в цифровий вигляд. У багатьох містах світу поруч з пам'ятками стоять невеликі таблички. Відсканувавши їх, можна дізнатися всю інформацію про пам'ятник чи будівлі. У туристичній столиці України- Львові - QR-коди розміщені більш ніж на 80 об'єктах. Їх встановили перед Євро-2012 для допомоги іноземним уболівальникам, але продовжують ними користуватися туристи і зараз.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.