Сезон полювання на птахів ще не розпочався у деяких областях України у зв’язку із стихійним лихом в західних регіонах. У цьому році полювання в областях, що постраждали від повіней, дозволене лише в окремих районах, а в Чернівецькій області взагалі перенесене на більш пізній строк, повідомляє інфомаційний сайт ЛІГАБізнесІнформ.
На Хмельниччині ж сезон полювання розпочався у звичному режимі - 9 серпня. „На щастя, наша область не постраждала від катаклізмів. Тому на Хмельниччині немає зон чи районів, де полювання на пернату дичину заборонене”, - розповів голова Хмельницької обласної ради Українського товариства мисливців та рибалок Володимир Фурман. За його словами, найбільш привабливі для полювання угіддя та водойми у Старосинявському, Летичівському, Красилівському, Волочиському, Старокостянтинівському, Славутському, Ізяславському та інших районах.
500 грн за гуся
Сезон полювання на птахів триватиме до 28 грудня, дні тижня, у які дозволене полювання – середа (до 1 листопада), субота і неділя. За один день полювання мисливець може добути дичину в межах встановлених норм: гусей – 3, качок – 5, лисок – 7, голубів – 15, перепілок – 15. За перевищення норм відстрілу та полювання в недозволений час та у недозволеному місці передбачаються наступні штрафні санкції: за одного гуся – 500 грн, за качку, лиску, голуба чи перепілку – 250 грн. Штраф за відстріл лебедя (входить до Червоної книги України, відстріл заборонений – прим. авт.) складає 1000 грн.
„Подільські мисливці, які є членами товариства мисливців та рибалок, не гоняться за кількістю здобичі та не порушують норм відстрілу дичини. Вони стріляють, як правило, одну-дві качки, дивляться, щоб щось залишилося на потім», - запевнив Володимир Іванович.
Рушниці від діда-прадіда
Для здійснення полювання мисливець повинен мати ряд документів, зокрема посвідчення мисливця, контрольну картку та відстрільні картки, які видаються безпосередньо перед полюванням та визначають час та місце, відведені для цього. І обов’язково потрібно мати дозвіл на мисливську зброю. „Для того, щоб придбати зброю, громадянин повинен надати ряд документів, а також прослухати курси по медичній, вогневій та технічній підготовці. Дозвіл на зберігання та носіння зброї надається на три роки, причому обов’язкова умова – наявність сейфу для її зберігання”, - повідомив старший інспектор управління громадської безпеки УМВС України в Хмельницькій області майор міліції Валерій Савіцький.
Під час сезону полювання посилюється контроль за дотриманням вимог реєстрації та зберігання зброї, проводяться рейди на угіддях, де дозволене полювання. Вже у цьому мисливському сезоні працівники органів внутрішніх справ вилучили п’ять одиниць незареєстрованої зброї і шість одиниць зареєстрованої зброї за різні порушення, виявили 19 громадян, які порушували правила полювання. Загалом в цьому році за різні порушення на Хмельниччині вилучено 1588 одиниць зброї, в тому числі 260 – за незаконне зберігання, причому 72 із них – це мисливська зброя. За словами Валерія Савіцького, цей факт свідчить про те, що в людей є ще багато зброї від діда-прадіда, яка ніде не зареєстрована.
„На жаль, практично жоден сезон полювання не обходиться без нещасних випадків, пов’язаних із необережним поводженням зі зброєю, самогубств, вчинених зброєю, - зазначив Валерій Володимирович. - Так, на початку року сталося дві надзвичайні події, коли випадково була використана вогнепальна зброя і дві особи були смертельно травмовані”.
Полювання за... порушниками
За даними Державної екологічної інспекції в Хмельницькій області, на період сезону полювання створені оперативні рейдові групи державних інспекторів, які вже в перші дні сезону виявили порушення вимог правоохоронного законодавства під час полювання. Так, 9-10 серпня складено 11 протоколів про адміністративне порушення, накладено штрафів на суму 799 грн.
“На даний момент працівники екоінспекції провели 13 рейдів, під час яких складено 16 протоколів. Найбільш часті порушення: мисливці полюють без відстрільних карточок або не відмічають місце полювання у контрольних картках”, - сказав начальник відділу екологічного контролю біоресурсів та природного заповідного фонду Державної екологічної інспекції в Хмельницькій області Євген Волоско.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.