За даними екологів, фільтрат зі сміття потрапляє у струмок.
Директор підприємства не визнає, що було допущене порушення.
13 січня цього року до Держекоінспекції Хмельницької області надійшло повідомлення про забруднення озера в мікрорайоні Озерна. Фахівці протягом 11-19 лютого провели позапланову перевірку комунального підприємства «Спецкомунтранс», якому належить розташоване неподалік сміттєзвалище. Про це йдеться на сайті Держекоінспекції.
У повідомленні зазначається, що інспектори виявили порушення природоохоронного законодавства. Це призвело до забруднення струмка, що впадає в озеро. Як зазначають в Держекоінспекції, фахівці виявили такі порушення:
полігон не забезпечений очисними спорудами необхідної потужності, що запобігають забрудненню поверхневих вод стічними водами (фільтратом зі сміття)
підприємство не використовує ефективні сучасні технічні засоби і технології для утримання своєї території в належному стані
підприємство не повною мірою запобігає забрудненню навколишніх водойм дощовими та сніговими водами, що відводяться з полігону
За результатами перевірки інспектори винесли припис усунути порушення. Крім того, керівника підприємства Олександра Зіміна притягнули до адміністративної відповідальності за частиною 1 статті 59 КУпАП («Забруднення і засмічення вод, порушення водоохоронного режиму на водозборах, яке спричиняє їх забруднення, водну ерозію ґрунтів та інші шкідливі явища»). Стаття передбачає штраф для посадових осіб на суму від 85 до 136 гривень.
Крім того, Держекоінспекція подала до суду, аби зупинити діяльність «Спецкомунтрансу» в частині забруднення водойм. Також комунальне підприємство хочуть змусити відшкодувати завдані довкіллю збитки.
Ми звернулися до директора комунального підприємства «Спецкомунтранс» Олександра Зіміна за поясненням щодо цієї ситуації. Він розповів, що не визнає жодне з порушень, які йому закидають в Держекоінспекції:
— Протокол на сьогоднішній день оскаржується. Всі питання, які виникають, ви можете поставити в Держекоінспекції, для чого вони це зробили, як вони написали і чому вони це написали, — сказав Олександр Зімін.
Читайте також:
Хмельницький отримає кредит на сміттєпереробний завод. Коли і скільки
Куди везти сміття та як переробляти? Для Хмельниччини розроблять план поводження з відходами
Сміття хмельничан: як закриватимуть звалище та яким буде переробний завод
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Якщо раніше було 800 метрів земляної фільтрації то зараз буде 300 метрів.