В 2017 році на відрізку траси між Славутою та Шепетівкою сталася жахлива аварія. Автомобіль "Volkswagen Jetta" врізався у вантажівку "DAF". За кермом "Volkswagen" був викладач ХНУ 58-річний Валентин Цимбалюк. Чоловік набрав пасажирів на «blablacar» та віз їх до Рівного. По дорозі він виїхав на зустрічну смугу руху та зіткнувся з фурою. В результаті ДТП загинуло двоє пасажирів, які були на задньому сидінні. Це - 30-річна Ірина Кобзєва і 32-річний Валерій Харченко. Студент Микола Терещук, який їхав поблизу водія, довгий час перебував у реанімації. Його стан був дуже важким. За життя 21-річного хлопця кілька місяців боролись лікарі.
Суд по справі тривав не один місяць. У ході засідань Валентин Цимбалюк не визнавав свою вину. Він говорив, що його відволікли пасажири, які сиділи ззаду, бо розмовляли по телефону. Слухання неодноразово переносили через те, що зі справи невідомим чином зникали матеріали та, врешті-решт, через півроку після ДТП викладача ХНУ визнали винним. Засудили чоловіка до 8 років позбавлення волі. Крім цього він мав компенсувати чималу суму родичам загиблих. Загальна вартість відшкодування становила 760 тисяч гривень. Безпосередньо студенту Миколі Терещуку викладач мав заплатити 200 тисяч моральної компенсації.
Такий вирок Цимбалюка не влаштував, тому він подав апеляцію. Слухання справи відбулося в червні 2018. Апеляційний суд провину Цимбалюка підтвердив. Термін покарання йому залишили незмінним, а от суму компенсації зменшили до 530 тисяч гривень.
З рішенням другої інстанції викладач ХНУ також не погодився, тому подав касацію до Верховного суду України.
16 травня поточного року касаційну скаргу розглядала колегія суддів у столиці. Засуджений просив скасувати рішення попередніх інстанцій та закрити кримінальне провадження по його справі. Валентин Цимбалюк наголошував на власній невинуватості. В скарзі зазначив, що в ДТП не винний. За його поясненням, аварія сталася через загиблу пасажирку Ірину Кобзєву. Та, нібито, накинулася на чоловіка, вдарила у скроню, він втратив свідомість і виїхав на “зустрічку”.
“Виїзд на зустрічну смугу та подальше зіткнення автомобіля зі сідловим тягачем стався у зв’язку з нападом на нього пасажирки автомобіля, яка вдарила його по скроні і він втратив свідомість”, - йдеться у касаційній скарзі.
Також у скарзі йдеться про те, що судді попередніх інстанцій не належним чином вивчили докази, не дослідили ділянку автодороги та ігнорували докази невинуватості Цимбалюка.
Потерпілі по справі виступили проти відміни рішення попередніх інстанцій.
У судді заслухали обидві сторони справи, вивчили матеріали справи та вирішили залишити рішення попередніх інстанцій в силі.
“Колегія суддів вважає, що призначене Цимбалюку В.М. покарання є справедливим, необхідним і достатнім для його виправлення та попередження ним нових злочинів. Воно відповідає загальним засадам призначення покарання визначеним ст.50, 65 ККУ”, - йдеться в постанові.
Відтак, Валентин Цимбалюк буде у в’язниці протягом 8 років. 2 роки покарання він уже відбув, наразі залишилося ще 6 років ув’язнення. Постанова Верховного суду оскарженню не підлягає.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.