Звільнення чинного голови погодив Кабмін, далі слово за Зеленським.
Причини звільнення Габінету не пояснили.
Втім, він сам вважає, що цьому посприяли народні депутати.
Голова ОДА розповів, що рік тому перед призначенням його намагалися «нагнути» у Верховній Раді.
Голову Хмельницької ОДА Дмитра Габінета найближчим часом, ймовірно, звільнять з посади. У середу, 18 листопада, таке кадрове рішення погодили на засіданні Кабінету міністрів. Останнє слово залишається за Володимиром Зеленським. Відомо також, кого можуть призначити на цю посаду. Це підприємець з Хмельниччини Сергій Гамалій.
Сьогодні, 20 листопада, Дмитро Габінет зібрав пресконференцію, аби розповісти про свої досягнення про рік роботи, а також відповісти на питання щодо свого звільнення. За словами поки діючого голови ОДА, ніяких причин такого рішення йому не пояснили. У вівторок, 17 листопада, його запросили до Офісу президента, де й розповіли про звільнення. Далі наводимо пряму мову Дмитра Габінета, де він переказує розмову в Офісі.
— Я вам розкажу, як це відбулося, я хочу про це говорити, тому що про це треба говорити. У вівторок (17 листопада — прим. авт.) мене запросили, я підкреслюю, запросили, в Офіс президента. Чому запросили, тому що коли викликають, то викликають на якийсь певний час. Тут запросили — коли приїдете, тоді й приїдете, тільки приїдьте сьогодні. Я приїхав о шостій годині до заступника керівника Офісу президента Кирила Тимошенка. Він мене зустрів, напоїв чаєм, потім каже — «Прийнято рішення — ми вас звільняємо». Я питаю — «Чому?» «Я не можу вам пояснити причину, не я приймав рішення, я просто доводжу це рішення» Я кажу — «Можливо, у вас є до нас якісь претензії, до мене як голови адміністрації?» «Ні, ви один з найкращих голів адміністрацій в Україні» «По області?» «Ні, у вас показники, ви у лідерах за всіма показниками» Я кажу — «Тоді в чому причина?» «Я ж вам сказав, що я не можу вам пояснити», — розповів голова ОДА.
Втім, Дмитро Габінет здогадується, що його звільненню посприяли народні депутати. Також він розповів, що ще рік тому перед призначенням група нардепів намагалася його «нагнути» — примусити виконувати їхні вказівки, зокрема, призначивши в Хмельницьку ОДА «своїх» людей.
— Здогадуюсь — допомагали «друзі», народні депутати, при чому як з правлячої коаліції, так і не з правлячої коаліції. Які робили все, аби я пішов з цієї посади цього року. Це робили з першого мого дня перебування на посаді, і навіть не з перебування, навіть не так. 28 жовтня 2019 року мене погодили призначити на цю посаду. А в середу, 30 жовтня 2019 року, мене запросили у Верховну Раду на зустріч з певним утворенням. Від 14:00 до 19:00 мене просто, не люблю такі слова говорити, намагалися «нагнути», і пояснити, що я буду робити, хто в мене буде замом. Оці всі зами, які в мене є, їх не мало би бути. Мали бути якісь зовсім інші люди, принципи яких я не поділяю. Мені сказали, що біля мене буде, умовно, «радник», який буде приймати рішення. «Що таке адміністрація? Тут можна амбарний замок повісити, і нічого не зміниться». Так мені говорили ці люди. Але завдячуючи позиції Сергія Трофімова, підтримці Руслана Стефанчука, якого я також дуже поважаю, я все ж таки був призначений на цю посаду, — розповів голова ОДА.
За словами Дмитра Габінета, він попросив звільнити його з понеділка, 23 листопада, аби він мав можливість прозвітувати про рік своєї роботи. До слова, згаданий Сергій Трофімов був звільнений з посади першого заступника керівника Офісу Президента 4 листопада.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.