Які партії можуть пройти в парламент на наступних виборах (ІНФОГРАФІКА)

Які партії можуть пройти в парламент на наступних виборах (ІНФОГРАФІКА)
  • Вже за два місяці можуть відбутися дострокові парламентські вибори.

  • Новообраний президент Володимир Зеленський не тільки розпустив парламент, а й запропонував зміни до виборчого законодавства.

  • Ми проаналізували результати соціологічних опитувань та склали інфографіку.

  • З неї можна дізнатися, хто займе місце в новому парламенті.

20 травня Україна офіційно отримала нового президента — Володимира Зеленського. У своїй інавгураційній промові він заявив про розпуск Верховної Ради. Пізніше він підписав відповідний указ, а також призначив парламентські вибори на 21 липня. Варто зазначити, що на рішення про розпуск вже подали скаргу до Верховного Суду.

Вчора, 22 травня, на сайті парламенту з’явився внесений Зеленським законопроект про зміни до виборчого законодавства. Він передбачає повернення пропорційної системи за закритими списками та зниження прохідного бар’єру для партій до 3%.

Нагадаємо, що діючий склад парламенту обирався за мажоритарно-пропорційною (змішаною) системою з прохідним бар’єром у 5%. Змішана система означає, що 225 депутатів обирали на виборчих округах, а ще 225 — у загальнодержавному окрузі за партійними списками. Тепер Зеленський пропонує обирати депутатів тільки від загальнодержавного округу. Прохідний бар’єр — це такий рівень підтримки виборців, який має отримати партія, аби зайняти місця в парламенті.

Відео дня

Вчора, 22 травня, соціологічна група «Рейтинг» оприлюднила результати соціологічних опитувань щодо підтримки українцями різних політичних партій. Серед тих, хто піде на вибори та визначилися з кандидатом, підтримку отримали такі партії:

  • Слуга народу — 43,8%

  • Опозиційна платформа «За життя» — 10,5%

  • БПП «Солідарність» — 8,8%

  • Батьківщина — 7,3%

  • Сила і честь — 5,1%

  • Голос — 4,6%

  • Радикальна партія — 3,3%

  • Опозиційний блок — 3,2%

  • Громадянська позиція — 2,3%

  • Свобода — 1,6%

Решта партій набирають менш ніж 1,5% голосів. За цими даними ми склали інфографіки, до яких внесли дані про ймовірну кількість депутатів від кожної політичної сили в новому парламенті. При цьому врахували різні способи формування парламенту — пропорційну та змішану системи, а також різний прохідний бар’єр.

Соціологічне дослідження проводили з 16 по 21 травня. Опитали 2000 тисячі українців, старших за 18 років. Похибка дослідження не перевищує 2,2%.

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (1)
  • Вано

    Дуже добре, що свободівців вже не буде
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Хмельницького за сьогодні
18:21 «Мобілізація – «це не повістка на цвинтар»: інтерв'ю з бійцями 19-го стрілецького батальйону Хмельницького play_circle_filled photo_camera 18:16 Суд конфіскував у росіянина успадковані земельні ділянки на Хмельниччині 17:40 Засудили хмельничанина, який п’яним насмерть переїхав 5-річного хлопчика (ФОТО) 17:04 Дівчина із Польщі приїхала оперуватися у Хмельницький Від читача 17:26 Проект Брама вступив у боротьбу за чистоту медіа-простору 16:22 На Хмельниччині затримали посадовця за вимагання 8 тисяч доларів 15:34 Третьокласниця із Хмельницького отримуватиме президентську стипендію 14:50 У Кам'янці-Подільському потяги зустрічають та проводжають під мелодію «Щедрика» 14:02 На Пасхальні вихідні сталися три аварії у Хмельницькому районі, – поліція 13:09 Хмельничан попереджають про погіршення погоди і небезпечні стихійні явища 12:02 На проспекті Миру пʼяний на «Hyndai» спричинив ДТП. Постраждала жінка 11:44 ВСІМ Бізнес-ліга 2024: фотоогляд матчів 10:16 Хмельницькі села, яких уже немає. Де вони були та що про них відомо photo_camera 09:41 У Хмельницькому районі провели футбольний турнір в пам’ять про загиблого воїна photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому
keyboard_arrow_up