П'ятдесятирічний хмельничанин до проведення оперативного втручання готувався впродовж двох тижнів. Перед цим проходив спеціальне лікування. За словами лікарів, на проведення оперативного втручання погодився без зволікань.
"Шістнадцять років тому в пацієнта стався трансмуральний інфаркт міокарда. Протягом цього часу в нього наростала серцево-судинна недостатність. Він не був вкрай важким хворим, але операція залишалася складною", - сказав лікар-кардіолог Хмельницької обласної лікарні Андрій Кланца. Як він розповів, якби пацієнту довелося робити подібне оперативне втручання пізніше, гарного результату воно не дало.
До операційної пацієнта доставили о сьомій ранку. О восьмій почали робити операцію із застосуванням апарату штучного кровообігу. "Це означало, що під час оперативного втручання основний етап проводився в такому режимі, що серце і легені пацієнта не працювали, були "законсервовані" спеціальним препаратом", - розповів лікар-кардіолог Андрій Кланца.
Операція тривала більше семи годин. На її проведення було залучено дев'ять працівників медичного персоналу. Її провели: хірурги Андрій Іванович Кланца, Валерій Анатолійович Сухарєв, Андрій Петрович Шинків, Олександр Андрійович Малоголовка, лікар-анестезіолог Дмитро Євгенович Бубчак.
Після шести годин по її завершенні пацієнт навіть намагався розмовляти із лікарями. "Через шість годин після операції чоловік почав відходити від наркозу. Лікарі пояснювали, що операцію вже завершено. Він казав, що почуває себе добре. Пацієнта було переведено на власне дихання, тобто його організм не залежав від апарату штучного кровообігу", - розповів Андрій Іванович.
За словами головного хірурга області Анатолія Суходолі, в обласній лікарні апарат штучного кровообігу найсучасніший: " Пацієнт не може їздити на операції до інших міст, відтепер подібні оперативні втручання проводяться в обласній лікарні. Й кількість таких операцій буде збільшуватися, адже чимало людей потребують їх. На сьогодні в Україні діючих апаратів штучного кровообігу є лише чотири - у Донецьку, Дніпропетровську, Києві, Хмельницькому".
Як стверджують лікарі, завдяки апарату вони можуть проводити складні операції з найменшим ризиком для пацієнта.
За декілька днів чоловіка було переведено з реанімаційного відділення до звичайної палати. З огляду на складність проведення операції, попри те, що реанімаційне відділення - закритого типу, дружина хворого щоразу перебувала поруч з чоловіком.
За словами лікарів, стан пацієнта поступово покращується і вже за десять днів, його планують виписати з лікарні.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.