У Хмельницькому міському перинатальному центрі виходжують крихітну хмельничанку. Дівчинка з’явилася на світ 10 лютого з вагою 540 грамів та зростом - 27 сантиметрів. Немовля знаходиться у відділенні інтенсивної терапії в кювезі. Дівчинка самостійно дихає та потроху набирає вагу. Наразі її маса тіла складає 650 грамів.
Лікарі говорять, що попереду у Олесі довгий та дороговартісний період реабілітації. Батьки дівчинки звернулися до кількох благодійних фондів та просять допомоги у небайдужих хмельничан.
Понад два тижні крихітна Олеся Мандзій перебуває у відділенні інтенсивної терапії Хмельницького міського перинатального центру. Дівчинка з’явилася на світ передчасно. Олеся довгоочікувана дитина, це перше немовля в родині Мандзій, на яке чекали з особливим трепетом. Мама Лілія згадує, що до 5-го місяця вагітності жодних проблем із виношуванням дівчинки не було, проте згодом у жінки почалися різкі коливання тиску - це спровокувало передчасні пологи.
Коли почався підніматися тиск мені говорили, що є ризик передчасних пологів, але ми сподівалися на краще. Приймали купу препаратів, але навіть не думали, що все так рано вийде. Вночі забрала швидка і відразу прокесерили. Мама моя з чоловіком чекали у холі, дуже хвилювалися за нас обох. Перші години це звісно був шок, але зараз ми вже відійшли, стараємося нічого поганого не думати, налаштовуємо себе на позитив, - розповідає Лілія Мандзій.
Олеся досі знаходиться в кювезі. Мама говорить, що дівчинка може дихати самостійно. Під час зважування та годування її відключають від апарату штучної вентиляції легень і вона певний час вдихає повітря власними легенями.
Ми вже важимо 650 грамів, їмо достатньо. В день десь по 20 грам набирає зараз. Нам вистачає однієї баночки харчування на день. Медикаменти вже потрібні рідше, але дорожчі. Ми поступово йдемо на поліпшення, - радіє мама дівчинки.
При народженні у дівчинки не могли самостійно розкритися легені, тому лікарі ввели їй дороговартісний препарат, який допоміг дівчинці вдихнути повітря самостійно. Наразі в Олесі не має жодних відхилень у розвитку. Головна проблема дівчинка - це недостатня вага. Всі внутрішні органи, за словами мами, працюють відповідно до маси тіла.
У нас всі органи в нормі, просто ми дорозвиваємо їх, набираємо вагу. Вона дуже крихітна тому їй потрібна медикаментозна допомога, - говорить Лілія.
Харчування для дівчинки потрібне особливе. У звичайній аптеці його не придбаєш. Мама Олесі говорить, що замовляють потрібну суміш лікарі.
Ми купуємо харчування тут у відділенні. Жодна аптека не береться завозити харчування для таких маленьких діток. А якщо замовляти, то лише упаковкою 24 баночки. Там малий термін придатності, ми не знаємо, може нас переведуть на інше харчування. Тому все лише через реанімацію, - зазначає жінка.
Лілія кожні три години біля Олесі. Жінка говорить, що спостерігає за процесом годування та потроху вчиться робити це самостійно.
Я ще сама не пробувала годувати через зонд, лише спостерігаю, як це роблять медсестри. З 7-ї ранку і до 19-ї вечора я там. Кожні 3 години годують, а дивлюся віддалік, вчуся, може скоро ми підростемо і вже годуватиму сама, - сподівається молода матуся.
Дівчинка вже почала впізнавати маму. Лілія говорить, що донечка реагує на її голос бурхливо. Починає махати ручками і ніжками та повертається в її бік.
Вона відразу чує, що прийшла саме я. Пальчиками рухає, ніжками. Знімає всі датчики та памперс із себе. Також реагує на бабусю та тата. Відчуває, що ми поруч, що любимо її, - каже Лілія.
За словами лікаря неонатолога Вікторії Терещук, процес виходжування дівчинки буде доволі довгим та дороговартісним. Наразі в Олесі є практично все необхідне, допомогли з медикаментами благодійні фонди та просто небайдужі хмельничани.
Ми економимо де можемо, і стараємося виходити з положення. Батьки шукають кошти. Вони співпрацюють із фондами. Зараз цій дитинці не так багато й треба. Флакон медикаментів іде на 5-10 днів. А ось надалі на дівчинку чекає складний процес реабілітації. Це дуже затратні діти в процесі виходжування, - розповідає лікар Вікторія Терещук.
Кожного дня лікарі роблять призначення для Олесі. Зі списком ліків родичі дівчинки рушають по аптеках та купують все необхідне. Лілія розповідає, що іноді доводиться шукати медикаменти за межами міста. Препарати для реабілітації дівчинки коштують дорого. Перший час батьки Олесі справлялися самостійно. Наразі рідні просять допомоги небайдужих хмельничан.
Ми колись читали, що люди звертаються до цієї благодійної організації і вирішили теж спробувати.які залюбки взялися нам допомагати: перераховують кошти або самі купують ліки та необхідні препарати і передають для нашої дівчинки у відділення, - говорить мама Олесі.
Допомогти маленькій Олесі можна перерахувавши кошти на картку ПриватБанку, яка належить її тату Мандзій Володимиру Сергійовичу:
Інформацію про стан дівчинки та долю перерахованих коштів можна дізнатися за телефонами:
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.