Кукурудза
З часів стародавніх інків кращою лікарською рослиною від захворювань нирок і сечостатевої системи вважалися кукурудзяні рильця. Відвари, рідкі екстракти і настої з рилець кукурудзи сприяють виведенню каменів із організму. Препарати рослини цінуються і за здатність посилювати секрецію жовчі. Ця властивість використовується для лікування гепатитів, холециститів і холангітів. Володіють кукурудзяні рильця і кровоспинними властивостями, а кукурудзяна олія допомагає знизити рівень шкідливого холестерину, тим самим перешкоджаючи розвитку атеросклерозу.
Гранат
Кульбаба
Чарівна рослина може не тільки радувати погляд, але і лікувати. Кульбаба багата залізом, кальцієм і вітамінами. У народній медицині препаратами рослини відновлюють міцність і щільність кісток, позбавляють від печінкових кровотеч, стимулюють процеси травлення, знижують рівень цукру в крові та лікують ниркові захворювання.
Кропива
Кропива дводомна є унікальним джерелом вітамінів і мінералів. Лікувальні властивості цієї рослини досить великі. Кропив'яний чай допомагає знизити рівень цукру в крові, усуває бактеріальні інфекції та віруси, лікує захворювання жовчного міхура, селезінки і печінки. Сечогінні властивості рослини застосовуються при захворюваннях сечовивідних шляхів і нирок, а вітамінна складова кропиви використовується для підвищення опірності організму інфекціям.
Береза
Кожна частина берези володіє певними лікувальними властивостями. Якщо листя та бруньки мають сечогінну, бактерицидну, жовчогінну та протизапальну дію, то дьоготь відомий як антисептик. Березовий гриб чага, що містить особливу чагову кислоту, відновлює імунітет, зупиняє ріст вільних радикалів і покращує циркуляцію крові. При отруєннях застосовують інший препарат берези – вугілля. Він не тільки надає виражену абсорбуючу дію, але і позбавляє від колітів та метеоризму.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.