З 2017 року в Україні хотіли реформувати медицину. Зміни в системі охорони здоров’я мали початись з первинної медико-санітарної допомоги, тобто з поліклінік, дільничних лікарів і педіатрів. У Хмельницькому навіть створили два центри ПМСД та почали переселяти сімейних лікарів в амбулаторії. Планувалось, що з липня будуть заключатись угоди між пацієнтами та лікарями. Та сталось не так як гадалось. Нардепи ухвалали медичну реформу лише 19 жовтня. Повноцінно вона має запрацювати вже у 2018.
У новому законі йдеться про те, що кожен зможе обирати терапевта, педіатра або сімейного лікаря на свій розсуд. Обслуговування у лікаря не залежатиме від місця проживання або прописки. В управлінні охорони здоров’я кажуть, вже з нового року хмельничани зможуть заключити угоду з лікарем, який їм до вподоби.
- У тестовому режимі підписання декларацій з сімейними лікарями почне працювати вже з січня, повноцінно - з липня наступного року. Якщо людина не обере лікаря, то залишиться прикріпленою до того, що в неї був дільничним. Але все одно потім їй доведеться заключити договір, бо від цього залежить фінансування, - розповідає vsim.ua начальник управління охорони здоров’я Хмельницької міськради Борис Ткач.
Читайте також: У Хмельницькому за 380 тисяч відкрили першу амбулаторію. На черзі - ще 5
В наступному році заклад, в якому працює сімейний лікар, почне отримувати пряму річну оплату за обслуговування кожного пацієнта, який уклав з ним договір. Планується, що у 2018 році середня виплата складе близько 370 гривень на одного пацієнта, у 2019 — 450 гривень. Таким чином, якщо сімейний лікар підпише декларацію з 2000 пацієнтів, то зможе мати за рік від 740 тисяч гривень. У цей бюджет буде входити оренда кабінету, оплата роботи лікаря, медсестри або фельдшера, прості витратні матеріали та часткове покриття аналізів.
Перш за все, можна обрати того лікаря, у якого ви обслуговувались раніше і залишились задоволеними. Окрім цього, можна поцікавитися у родичів, сусідів, друзів, колег. Про лікарів можуть розказати і в управлінні охорони здоров’я. Варто пам’ятати, що зараз не потрібно звертатись до лікаря, який «строго за пропискою» - можна обрати того, який працює біля дому або роботи.
З 2018 року пацієнти будуть підписувати декларації з тими лікарями, яких самі собі обрали. Декларація підписується безстроково. Її не потрібно буде перепідписувати щороку. В будь-який можна буде змінити лікаря і підписати угоду з іншим.
Для підписання угоди знадобиться паспорт та ідентифікаційний код. Якщо ж батьки підписуватимуть угоду з педіатром або сімейним лікарем, який обслуговуватиме їхню дитину, то потрібно буде мати з собою свідоцтво про народження та документи (паспорт і код) обох батьків.
Читайте також: У Хмельницькому працює 17 амбулаторій сімейної медицини. Як обслуговують хмельничан
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.