Яких тільки краєвидів, місць та пам’яток немає на Хмельниччині. Старовинні замки, маєтки та мальовничі пейзажі - все це створює неймовірну картинку не лише для сучасних камер смартфонів. Запримітили хмельницьку красу ще давним-давно. І зробили це режисери й сценаристи зі всієї країни.
Раніше ми вже знайомили вас із підбіркою кінострічок, зйомки яких відбулися в Хмельницькій області. До п’ятірки таких фільмів ми включили:
Де саме знімали ці фільми і про що йдеться в їхніх сюжетах, можете прочитати тут.
Минулого разу в коментарях згадали й інші фільми, які не потрапили до підбірки. Тож ми підготували ТОП-5 стрічок за версією наших читачів. Серед них як фільми, так і серіали. Зйомки яких відбулися в Кам’янці-Подільському, Дунаєвецькому і Городоцькому районах. Гортайте далі та знайомтеся із кіно.
У цьому радянському художньому фільмі розповідається про сільського конюха Павла Стручка. У нього виникла слабкість до алкоголю й потяг до неприємних ситуацій.
Одного разу справа дійшла до народного суду, після чого засоромлений Стручок втік до Києва. Але життя у великому місті виявилося для нього нестерпним. Тож він повернувся до села.
Зйомки села, де жив головний герой, відбувались у Лісоводах, що в Городоцькому районі.
Зйомки цієї стрічки відбулися в Кам’янці-Подільському. Головний герой - Спартак Молодцов. Це людина, яка не може пройти повз чого-небудь. Через це він постійно потрапляє у різні пригоди.
Одного ранку він виявив обірваний дріт високої напруги і запізнився на роботу, де фактично був зірваний прийом відвідувачів.
Молодцов, перебуваючи на своїй посаді, знайомиться з алкоголіком Чоколовим і дівчиною-водієм автофургона для перевезення морозива. Як розгортатимуться події далі - дивіться у фільмі.
Зйомки цього кіно відбулися в Чернівцях і як ми зазначали вище - в Кам’янці-Подільському.
Відомий український радянський художній фільм режисера Григорія Кохана. Знятий кіностудією імені Олександра Довженка за п’єсою Михайла Старицького.
У фільмі йдеться про цигана Василя, який закохався в українську дівчину Галю. Заради неї він вирішив залишитися в селі. Галя наперекір батькам вийшла за нього заміж. Та пройшов час і Василь почав нудьгувати за рідними. І тут починається найцікавіше.
У всесвітній мережі користувач під іменем Родаслава залишила повідомлення в якому йдеться про зйомки цієї стрічки на Хмельниччині. А саме - в селі Притулівка, що на Дунаєвеччині. За її словами, фільм знімали в будинку її прабабусі.
Фільм знімали на Хмельниччині, у селі Притулівка Дунаєвецького району, у будинку моєї прабабусі. За сценарієм планували спалити хату, але бабуся відмовилась переїздити до Києва, де їй пропонували квартиру, тому спалили кузню Василя. Мені було лише шість років, але я досі пам'ятаю ту атмосферність, неймовірні відчуття, - пише Родаслава.
У сюжеті фільму йдеться про життя Нестора Махна і його Революційну повстанську армію. Детально описується вступ до групи бойовиків-експропріаторів в період Першої російської революції, арешт, «тюремні університети», з яких він вийшов після амністії вже сформованим революціонером. Його перші кроки по організації комун в Гуляйпільському районі, формування повстанських загонів, з яких виросла Махновська армія, що вплинула на ряд подій громадянської війни.
Зйомки проходили в Переяславі-Хмельницькому, Білій Церкві, Бершаді, Гайвороні, Дніпропетровську, Парижі і Києві. У Кам'янці-Подільському зняли сцени міста Катеринослава.
Ще одна стрічка, кадри якої зняли в Кам’янці-Подільському та його околицях.
Фільм розповідає про долю хлопця з Полтавщини, який стає радянським військовим льотчиком, Героєм Радянського Союзу. Але доля складається так, що йому доводиться пройти німецький полон, радянські табори, і зрештою, потрапити до Канади, де він стає вождем тамтешнього індіанського племені.
Друзі, якщо знаєте фільми, які знімали на Хмельниччині й вони не потрапили до нашої підбірки - пишіть в коментарях.Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Читач18