Малий та середній бізнес потребує реальної, а не декларативної підтримки на законодавчому рівні. Таку думку висловив народний депутат Сергій Лабазюк під час брифінгу в парламенті.
Політик зазначив, що в Україні в малому та середньому підприємництві в 2018 році зайнято трохи більше 7 млн. осіб, що становить 25% економічно активного населення працездатного віку. В той же час, в країнах Євросоюзу такий показник складає понад 50%, а в Японії – близько 80 %.
Крім цього, в країнах ЄС малі та середні підприємства створюють до 70 % ВВП. Тоді як в Україні такий показник майже в чотири рази нижчий.
За словами політика, серед головних причин, які перешкоджають розвитку малого і середнього підприємництва - відсутність доступного фінансування та кредитування бізнесу, складність доступу до залучення інвестицій та нестабільність законодавства у цій сфері, що не дає можливості суб’єктам підприємництва планувати свою діяльність на тривалий період. До того ж, більшість законодавчих норм – декларативні.
Саме у зв’язку з цим необхідне впровадження ефективної державної підтримки та спрощення умов ведення малого і середнього бізнесу в країні, переконаний Сергій Лабазюк.
Одним із перших кроків у цьому напрямку має бути виведення бізнесу з тіні. Але після того, коли буде створено відповідне законодавче поле для цього.
Також, за словами нардепа, мале і середнє підприємництво потребує інституту представництва їхніх інтересів на рівні вищого законодавчого органу. Щодо цього в парламенті зареєстровано законопроект №8055, який пропонує створення установи фінансового омбудсмена.
«Це незалежний орган, який буде відстоювати інтереси малого і середнього бізнесу на місцях та сприятиме його розвитку», - додав Сергій Лабазюк.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.