Проблеми з киснем та дефіцит фінансування: ситуація в Хмельницькій інфекційній лікарні

Проблеми з киснем та дефіцит фінансування: ситуація в Хмельницькій інфекційній лікарні
Хмельницька інфекційна лікарня. Фото з архіву редакції
  • На сторінці медзакладу у Facebook просили допомоги з постачанням кисню.

  • Тоді його знайшли, але загалом проблема нікуди не зникла.

  • Все ускладнюється тим, що НЗСУ забрала в медзакладу один пакет фінансування, залишивши лише три.

Ситуація з COVID-19 в Україні стає все складнішою. Мова не тільки й не стільки про зростання кількості нових випадків. Останніми тижнями проявилася ще одна специфічна проблема — дефіцит медичного кисню. Раніше ми вже розповідали вам про те, що перебіг хвороби змінився. І один із проявів — зростання кількості кисневозалежних пацієнтів.

Вчора, 13 квітня, на сторінці Хмельницької інфекційної лікарні у Facebook з’явилася публікація з проханням про допомогу. Медики закликали поділитися контактами, з допомогою яких можна б було придбати медичний кисень. Пост з’явився о 16:26, а вже о 16:38 його оновили, зазначивши, що «на поточний момент кисень знайшли». Разом з тим знову закликали поділитися контактами людей, які пов’язані з виробництвом кисню або мають його запаси.

І хоч одну конкретну потребу задовольнили, та в цілому проблема медичного кисню нікуди не зникла. Це стосується не тільки Хмельницької інфекційної лікарні, а й всієї України. Минулого тижня уряд дозволив використовувати в медзакладах технічний кисень, якщо його якість відповідає медичному, і це підтверджено лабораторно.

Відео дня

Про особливості постачання кисню для пацієнтів розповімо на прикладі Хмельницької інфекційної лікарні. Ми проаналізували останні закупівлі цього товару. Як з’ясувалося, постачальників кисню є кілька, один з яких є основним, судячи з суми укладеного договору:

Також ми поспілкувалися з директором медзакладу Оксаною Піддубною. Вона розповіла, чому медзакладу довелося публічно просити про допомогу. Причиною стала затримка постачання «Львівкиснем». Цистерна мала виїхати зі Львова зранку, однак цього не сталося. На той час запасу кисню в лікарні було приблизно до 17:00. Зазвичай у таких ситуаціях беруть балони в іншого постачальника, «Проскурівтехгазу», або в інших медзакладах. Однак цього разу кисень не могли дати ні там, ні там. Вийти з ситуації допомогли благодійники, а цистерна «Львівкисню» зрештою прибула близько 23:00.

За словами Оксани Піддубної, перебої з постачанням кисню від львівської фірми почалися близько двох тижнів тому через технічні проблеми та пов’язані з цим ремонти. Втім, наразі лікарня киснем забезпечена.

Основним методом забезпечення пацієнтів киснем є кріоциліндр — цистерна, як заповнюють рідким киснем за низької температури. В кріоциліндр можна помістити кисень вагою три тони, яких вистачає на дві доби. Аби створити більший запас, потрібно встановлювати додаткові цистерни.

Крім того, потреби пацієнтів забезпечують киснем у балонах. Він незручний у використанні, тому що балонів потрібно багато. Місткості перевантажують вручну, і це мають робити виключно фахівці.

— Складна ситуація, на одних балонах ми не можемо працювати, нам важливий саме рідкий кисень, тому що балонів треба велику кількість, щоб витримати добу. Я вже не говорю, що це фізично складно, людина одна всю ніч переставляє. По-перше, спеціалістів мало, по-друге, їм важко переставляти весь час ці балони, — розповіла Оксана Піддубна.

Також в лікарні є кисневі концентратори, які використовують кисень безпосередньо з атмосфери. До приладів можна підключити 20-25 пацієнтів у стані середньої тяжкості.

Ще в інфекційній лікарні є киснева станція, яка також використовує кисень з атмосфери. Цього достатньо для 18 пацієнтів. Наразі лікарня придбала ще одну станцію для 43 пацієнтів, але її потрібно встановити. Зробити цього не можуть, оскільки працівники фірми-підрядника, які мали це зробити, захворіли на COVID-19. Загалом кисню потребують майже всі пацієнти інфекційної лікарні, а це близько 200 людей.

Ситуація в медзакладі ускладнюється скороченням фінансування. Як розповіла Оксана Піддубна, Національна служба здоров’я України забрала в інфекційної лікарні пакет перехідного фінансування. Він припинив діяти від 1 квітня. Таким чином зараз заклад фінансується трьома пакетами — стаціонарна допомога, амбулаторна допомога та лікування COVID-19.

— Загалом важко зараз буде, у нас по тому фінансуванню, яке ми отримуємо з НСЗУ, не вийде нічого, крім того, щоб людям виплатити зарплату й придбати медикаменти. Тобто ніякої апаратури, нічого. Це ми вже будемо просити в області, в міста, просити ці кошти в них. НСЗУ дає на «ковідний» пакет 5-6 мільйонів на місяць. Нам не вистачає цих коштів. Зараз нам буде вистачати тільки на медикаменти й на зарплати нашим працівникам, — розповіла Оксана Піддубна.

Наразі лікарня «тримається» на двох пакетах — стаціонарна допомога та лікування COVID-19. За пакетом амбулаторної допомоги грошей виділяють мало, оскільки кількість амбулаторних пацієнтів знизилася через пандемію. Планується впровадження окремого пакету, яким фінансуватиметься готовність медзакладів до подібних викликів, але він буде запущений лише після закінчення пандемії.

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (33)
  • Раиса Боднарчук
    Кисень не потрибен депутатам, вони народ флагом за 5 мил. грн будуть кормити. Слава Україні!
  • Natalia Pastushok
    Перекиньте 5 млн. , що мали потрапити на прапор на фінансування лікарень! Бо не буде для кого той прапор вішати скоро...
    І що це за тканина така дорога для прапора чи супер палка якась ?
    Країну треба любити,   але  прапор за 5 млн. - то перебір уже... Люди, майте совість....

    Чи зміниться  щось у житті людей, якщо вони будуть ходити і бачити як він майорітиме за 5 млн. , якщо, до прикладу, за декілька тисяч могли спасти їхніх рідних...... Але ні -натомість прапор.
    У нас у місті їх, по-моєму, вистачає і гарні. Україна має бути в серці. А як дуже треба, то можна потім його зробити.
    І хто ті люди, що сказали "так"? Може вони хочуть скинутись і подарувати його нам за "Дякую".
  • Читач78
    Зато флаг за 5 лямів
  • Николай Николаевич
    Зато купують прапор!!!
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Хмельницького за сьогодні
21:01 На п'ятницю – штормове попередження. Прогноз на 4 липня для Хмельниччини 20:11 На 137 вулицях відключатимуть світло у Хмельницькому 4 липня (АДРЕСИ) 19:52 У Хмельницькому попрощалися з Віктором Дітковським, який поліг на Донеччині photo_camera 19:27 Робота у Хмельницькій області. Вакансії та зарплати Від читача 17:32 Сучасний кінологічний центр на Київщині: турбота про безпеку, а не «розкіш за бюджетні кошти» 18:57 «Медичний Оскар» отримали четверо працівниць Хмельницької обласної лікарні 18:22 Хмельницький попрощався з викладачем та захисником України Олександром Паламарчуком photo_camera 17:47 Хмельничанин отримував пенсію після смерті товариша. Був суд 17:03 На Хмельниччині медики психінтернату «торгували» пацієнтами 16:28 Ректор Хмельницької прикордонної академії пішов з посади 15:53 «Ми обшукали все»: рідні про зникнення Галини Дроговишко з Хмельниччини 15:29 У Хмельницькому оновили систему вуличного освітлення 14:54 На Хмельниччині прийшла повістка загиблому Герою: що відповіли у ТЦК 14:16 На Хмельниччину повернулись з полону двоє захисників (ФОТО) 13:42 Новий керівник хмельницької прокуратури отримав заступників: хто вони 13:13 На Хмельниччині стрімко зростає захворюваність на кір 12:30 Розпочав роботу проєкт для підтримки малих та середніх аграріїв України — Open Agri Club (новини компаній) 12:10 Новий графік роботи колеса огляду і зоокуточка в парку Чекмана play_circle_filled 11:17 Шпигував за авіацією: на Хмельниччині судитимуть агента фсб 10:33 Аварія біля Бокиївки: водій Renault помер в лікарні play_circle_filled photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому
keyboard_arrow_up