Ліси вирубують, а комах і тварин винищують - невтішні прогнози фахівців щодо флори та фауни України дають підстави хвилюватися про майбутній стан навколишнього середовища. Для того, щоб знати, хто з них потребує нашого захисту, необхідно зазирнути до Червоної книги.
Саме там можна побачити не тільки ілюстрації, але й інформацію про причини та ареал розповсюдження тих чи інших видів.
Попри те, що цих тварин багато хто побоюється, їм також необхідний захист. Чимало видів кажанів занесли до Червоної книги через знищення їхньої популяції.
У добірці від редакції vsim.ua можна ознайомитися із тими рідкісними видами рукокрилих, особини яких зафіксували на території Хмельницької області.
Середній за розміром вид. Крила порівняно вузькі. Літальна перетинка кріпиться до основи пальця. Вушниці та літальні перетинки темні.
Темні основи волосинок хутра спини (бурі, майже чорні або руді), їх сріблясті кінчики формують чітке двокольорове забарвлення. Хутро черева брудно-сіре.
Влітку оселяється в будівлях, дуплах, скельних тріщинах. Самиці утворюють виводкові колонії чисельністю до кількох десятків особин.
Хутро на спині темно-коричневе, іноді з червонуватим або золотистим відтінком. Черевце світліше. Літальна перетинка темна. Вуха темні, заокруглені, лише трохи довші, ніж ширші.
Великий палець коротший, ніж ширина зап'ястка, виміряна на складеному крилі.
Мордочка i вуха темні. Вуха середньої довжини, заокруглені, помітно довші, ніж ширші. Хутро густе, на спині темне, каштаново-коричневе, на череві світліше й сіріше. Кінці волосків на спині яскраві, світлобуро-коричневі. Крила широкі, з тупими кінцями.
Хутро густе, з короткими волосками, спина i черевце рудо-коричневi. Черевце трохи світліше. Мордочка, вуха, а також літальна перетинка темні. Вуха короткі, заокруглені, з потовщеними краями.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.