Під час виступу на сесії міськради депутат-свободівець Володимир Гончарук звинуватив Хмельницьке міськрайонне управління Головного управління Держсанепідслужби у бездіяльності та її керівника Олега Балашова у неналежному виконанні службових обов’язків. Ця заява була пов’язана з тим, що під час перевірки закладів громадського харчуванням ведуча програми «Ревізор» знайшла безліч порушень. Особливо обурив свободівця санітарний стан дитячого кафе «Тріумф».
Питання вирішили розглянути наприкінці сесії.
Призначили перевірки одразу ж
У повідомленні також було зазначено, що 12 червня підготували наказ щодо проведення позапланових перевірок закладів громадського харчування працівниками Хмельницького міськрайонного Головного управління Держсанепідемслужби у Хмельницькій області протягом 13-14 червня. Такі перевірки мають право проводити 10 співробітників служби.
- Це рішення емоційне. Я сам житель міста і мої діти також ходять по цих «злачних місцях», - каже начальник управління охорони здоров’я Михайло Василишин. - Але на привеликий жаль, на сьогодні згідно з Законом України «Про санітарно-епідеміологічну службу» вони позбавлені права втручатись у діяльність закладів. Потрібно звернутися до головного санепідеміолога країни для того, щоб переглянути ці всі законні акти, які ми прийняли у даний момент. Потрібно змінити функцію санепідемстанції.
Не мають права на перевірки
Наприкінці сесії, коли було заплановано розгляд даного питання, у сесійній залі з’явилися особисто начальник Хмельницького міськрайонного управління Головного управління Держсанепідслужби Олег Балашов та заступник начальника Головного управління Держсанепідслужби у Хмельницькій області, Микола Габрикевич.
- Щойно вийшла передача, ми звернулися до голови санепідемслужби Анатолія Пономаренка з метою терміново зробити позапланову перевірку, - каже Олег Балашов. - Ми отримали дозвіл на перевірку. Інформацію про перевірку матимете за 4-5 днів. Проведення планових заходів – не у наших повноваженнях. Раніше ми могли зайти на об’єкт для перевірки у будь-який час. Законодавство змінилося і тепер ми повинні попередити підприємство про перевірку за 10 днів.
Посадовець пояснив, що на сьогодні проходить реформування – при держветслужбі планують створити структуру, до якої увійдуть і наші працівники, які контролюватимуть якість харчових продуктів, проводитимуть перевірки. Наразі ж, держветслужба маємо право перевіряти заклади за скаргою, але за згоди центральних органів виконавчої влади.
- Якщо частину функцій санепідемстанції передали ветеринарній службі, то я прошу додати до звернення ветеринарну службу України, – каже Володимир Гончарук. - Питання не у тому, що знайшли порушення у цих закладах. Справа в тому, що, зайшовши до будь-якого закладу громадського харчування, я не впевнений і ніхто з хмельничан не впевнений, що там є дійсно якісні продукти і ними можна харчуватися. Ми не можемо відвести туди дітей, щоб вони якісно харчувалися.
Вирішувати, що робити далі, народні обранці будуть під час чергового депутатського дня.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.