Ініціативу запропонувала херсонська газета «Гривня». Акцію підтримали у інших містах України. Наприклад, у Івано-Франківську вчителі роздрукували аркуші з даними поранених на сході країни під час бойових дій. У них зазначені банківські реквізити, куди переказувати кошти. Листівки роздадуть учням 1 вересня, повідомляє 5 канал.
- Ми акцію не планували, та й організовувати це вже пізно, - каже заступник начальника управління освіти Хмельницької міської ради Тетяна Дупляк. - Можу сказати, що ми, освітяни і без цього стараємось підтримувати матеріально наших військових. До прикладу, на педагогічній конференції ми прийняли рішення перерахувати одноденний заробіток від усього вчительського колективу на матеріальну допомогу армії. Зрозуміло, на добровільній основі та за згодою кожного працівника.
Погоджуються з управлінням освіти і у школах.
- Про таку акцію ми чули, однак втілювати її в життя запізно. У нас вже відбулися батьківські збори всіх класів, - розповідає директор Хмельницького колегіуму імені Володимира Козубняка Людмила Змієвська каже. – Щодо матеріальної допомоги, можу сказати те, що ми завжди готові допомогти і вже долучилися до збору коштів. А що стосується букетів першокласників, то, на мою думку, не варто відбирати у дитини свято. Я вважаю, що одне іншому не заважає. Можна і допомогти армії і прийти на 1 вересня з букетом, однак нехай квітів буде небагато, вони будуть прості та недорогі.
У Хмельницькому вперше за парти цьогоріч сядуть 3,5 тисячі першокласників. Один букет коштує як мінімум 30 гривень. Тобто, якщо припустити, що до школи понесе букет кожен першачок, то сума, витрачена на квіти, перевищить 100 тисяч гривень. А це, наприклад, бронежилети для 20 бійців.
Загалом же в місті понад 27 тисяч школярів. Зрозуміло, що букет 1 вересня купує не кожен, але у сумі кошти виходять чималі.
Журналісти «ВСІМ» поцікавилися, як до проведення акції ставляться ті, хто продає квіти, адже саме на їхній заробіток могла би вплинути ініціатива.
У підземці запитання викликало шквал обурень та дискусії. Тут про цю ідею не чули і чути не хочуть.
- Ви краще благодійністю займіться, до чого тут першокласники, - обурюється жінка, котра не назвала свого імені, але повідомила, що її чоловік знаходиться зараз в зоні АТО. Розмову підтримали і колеги продавчині, які не впевнені у тому, що наші бійці отримують належну матеріальну допомогу.
- В середньому один букет в нас коштує 60-80 гривень, - розповідає продавчиня квітів по вул. Тернопільській Ірина Ємельянова. - До першого вересня батьки частіше купують у нас хризантеми або троянди. Проти такої акції нічого не маю. Звісно, якщо першокласники та їхні батьки хочуть, то чому б і ні.
Мама, котра цього річ веде сина до першого класу, Ольга Синюк каже: «Проти матеріальної допомоги нічого проти не маю, але на 1 вересня ми йдемо до школи з букетом, це все ж таки свято для дітей, важливий для них день, який їм запам’ятається надовго, а квіти – це лише подяка першій вчительці.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.