День святої Трійці відзначають через 50 днів після Великодня. Звідси походить і друга назва свята – П'ятидесятниця. Цьогоріч свято припадає на 27 травня. Це одне з так званих дванадесятих свят церкви - воно є одним із найважливіших. Згідно зі святим письмом, через 50 днів після воскресіння Ісуса, 11 апостолів і Марія зібралися разом в одному з будинків. Раптом весь той дім вкрився світлом, а з неба на всіх присутніх опустилися "вогненні язики". Це було сходження Святого Духа.
Трійця відзначається три дні - це так звані "зелені свята".
Що потрібно робити на Трійцю
До Трійці будинки прикрашають гілками, травами та квітами. Рослини символізують процвітання, багатство і продовження життя.
У неділю на Трійцю потрібно сходити в церкву. Однак, у свято нічого не можна просити у Святого Духа, а лише дякувати йому.
Після служби зазвичай влаштовують святковий обід. В цей день заведено ходити в гості й дарувати подарунки.
Що не можна робити в цей день
У цей день не можна займатися важкою роботою в будинку чи на городі. Заборонено прати, прибирати, шити. Виконувати можна лише необхідну роботу - наприклад, готувати їжу.
Зрозуміло, що свято не обходиться без застілля, але у цей день не вітається обжерливість та алкоголь. Також вірянам варто у цей день відмовитися від сексу.
На свято Трійці не можна проявляти негативні емоції, сваритися, заздрити чи ображатися.
Прикмети
Зібрані на Трійцю трави вважають цілющими. Вірять, що роса в цей день володіє особливою силою, вона здатна зцілити і додати сил.
На "зелені свята" не можна робити березові віники або мітли.Також протягом тижня не рекомендується ходити в ліс та купатися в річці, зводити або ремонтувати паркан.
Кажуть, що дощ на "зелені свята" - до урожаю та тепла. А ось спека - означає, що все літо буде засушливим.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Iurii Klimov