В державах-членах ЄС почав діяти Регламент, згідно якого при в’їзді чи виїзді з цих країн подорожуючі повинні подавати до компетентних установ письмові декларації щодо готівки в розмірі десять тисяч євро і більше. Неподача або недостовірна подача цієї інформації карається штрафами до одного мільйона євро
«Метою обов'язкового декларування є запобігання зростанню грошових потоків з нелегальних джерел через зовнішні кордони й ефективніше переслідування і перешкоджання потраплянню виручки з кримінальних злочинів в європейське співтовариство. Це створює інструмент для боротьби з відмиванням грошей та фінансуванням терористичних об'єднань», - розповів головний інспектор зв’язків з громадськістю Хмельницької митниці Ігор Лічман.
Декларування також діє у Федеративній Республіці Німеччина, при подорожах у межах ЄС готівка у розмірі понад десять тисяч євро, а також інша валюта у відповідному еквіваленті декларуються в усній формі за вимогою. До таких коштів належать готівкові гроші, чеки, платіжні доручення, соло-векселі, акції, боргові зобов'язання, а також процентні купони, що належать до сплати.
«Бланки декларацій можна отримати у митних працівників або на інтернет-сторінці митної адміністрації. В декларації Вам слід подати дані про Вашу особу, шлях подорожі і транспортний засіб. До того ж, Ви повинні вказати, яку точно суму Ви везете з собою, а також заявити про походження цих грошей, мету їхнього використання, а також хто є їхнім власником і отримувачем. На бланку, наданому митною адміністрацією, дані необхідно вписувати повністю й розбірливим почерком», - відзначив Ігор Романович.
Копію декларації з підтвердженням і підписом митника рекомендується зберігати впродовж подорожі. «Обов'язкове декларування та заходи контролю з боку митної адміністрації не означають обмеження вільного руху капіталу. Готівкові кошти можна буде і в майбутньому перевозити без дозволу в необмеженій кількості», - повідомив Ігор Лічман.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.