На «телефон довіри» у Хмельницькому потенційні самогубці не дзвонять. Звертаються заміжні жінки

На «телефон довіри» у Хмельницькому потенційні самогубці не дзвонять. Звертаються заміжні жінки
Існує стереотип, що на телефон довіри дзвонять ті, хто бажає покінчити життя самогубством. Однак у психологів телефон «червоний» не від них. Звертаються доведені до відчаю хмельничанки, аби розказати про зрадливого чоловіка або неслухняну дитину.

Всі звикли думати, що самогубці перед тим, як урізати собі життя, дзвонять на телефон довіри, аби розказати незнайомому голосу у слухавці про своє невдале кохання, погану роботу та жахливе життя. Люди, які зважилися розповісти свої печалі і тривоги фахівцям служби довіри, насправді втратили надію. Але це далеко не ті, хто хоче скоїти гріх.

З якими ж проблемами звертаються хмельничани на номер «15-50», дізнавалися журналісти «ВСІМ».

Хмельницькому міському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді функціонує спеціалізована інформаційно-довідкова, соціально-психологічна консультативна служба «Телефон довіри». Щомісяця психологи-консультанти цієї служби отримують всередньому 500 телефонних дзвінків.

Відео дня

 - Кількість дзвінків залежить теж і від пори року, приблизно кожного місяця ми отримуємо від 400 до 600 дзвінків, це різна проблематика, різна вікова категорія, - каже психолог «Телефону довіри» Тетяна.

Жінка відмовляється називати своє прізвище та ухиляється від фотоапарату. Каже, що це може піти на шкоду людям, які звертаються до неї, бо не дають собі ради зі своїм психологічним станом.

 За її словами, серед тих, хто звертається, є як жінки, так і чоловіки. Однак кількість жінок переважає, так як вони більш емоційні та більше готові розмовляти та ділитись своїми проблемами. Найчастіше телефонують люди старшого віку.

 - Дзвонять до нас і чоловіки, але якщо вони вже таки вирішили звернутись, то це дійсно якась глобальна для них проблема. В жінок бажання подзвонити на телефон довіри більш імпульсивне, а чоловіки до цього підходять виважено, - зазначає Тетяна.

Найбільше дзвінків стосуються міжособистісного спілкування. Це спілкування між чоловіком та жінкою, між батьками та дітьми.

 - До нас часто телефонують мами, які не знають як правильно спілкуватись зі своїми дітьми, особливо, якщо це діти підліткового віку. Буває, що вони не знають, як допомогти дитині знайти спільну мову з однолітками, - пояснює Тетяна.

Звертаються на телефон довіри не тільки, аби розповісти про свої проблеми, але і з інформаційних питань або за довідкою. Такі дзвінки психологи перенаправляють до відповідних спеціалістів, які зможуть допомогти саме у тому, що цікавить хмельничанина.  

 -  Є також багато дзвінків внутрішньоособистісного характеру. Вони стосуються самооцінки, самореалізації, внутрішніх конфліктів, депресії. В зв’язку з подіями в країні останнім часом почали дзвонити родичі учасників АТО, які прагнуть навчитись спілкуватись з бійцями, що пройшли пекло війни, - ділиться Тетяна.

 Дзвінки на «Телефон довіри» не припиняються ні вдень, ні вночі. Якщо вдень розмови є більш короткотривалими, а проблеми менш серйозними, то вночі бесіди є затяжними та стосуються проблем, які важко вирішити.

 - Мінусом такого телефонного консультування є те, що після розмови ми кладемо трубку і не знаємо, що далі відбувається з людиною, яка до нас дзвонила, чи вирішилась її ситуація. Дуже рідко, що люди передзвонюють і розповідають про це, - зізнається Тетяна. – Одного разу нам передзвонила жінка, якій ми допомогли налагодити стосунки з дитиною.

Тетяна зізнається, що, на щастя, до них не телефонують люди, які прагнуть обірвати своє життя. Натомість бувають випадки, коли підлітки дзвонять, аби пожартувати.

 - Дуже невеликий відсоток тих, хто дзвонив, тому що не знав, що робити з власним життям. Зате є чимало жартівників, які дзвонять, щоб дізнатись, що то таке і подивитись, як їм будуть відповідати. Однак до їхніх надуманих проблем ми ставимось серйозно, адже вони їх не придумують, а беруть або з свого життя, або з життя когось з близьких, - каже психолог.           

Отримати психологічну та інформаційно-довідкову допомогу можна зі стаціонарного - 15-50 та з мобільного - 067-133-15-50. Працює телефон довіри цілодобово і без вихідних. Всі телефонні консультації є анонімними та безкоштовними.

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (3)
  • Анонім
    А це безкоштовно з мобільного?
    Резникова Диана reply Анонім
    А тому, хто зібрався себе кінчити гроші потрібні не будуть....
    Анонім reply Резникова Диана
    Га?
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Хмельницького за сьогодні
10:17 Смертельна ДТП із скутером в Хмельницькому: деталі від поліції 10:02 Сокіл має шанс вийти у півфінал: коли і де дивитися матч play_circle_filled 09:08 Нічна атака «шахедами»: на Хмельниччині працювала ППО 08:30 Курс валют у Хмельницькому на 12 травня Від читача 14:34 📱Google виправив небезпечну вразливість нульового дня* для Android, яка вже експлуатується хакерами 18:07 Тепла очікувати не варто: якою буде погода у Хмельницькому наступного тижня 17:09 «На щиті» повертається захисник з Хмельниччини Валерій Пирожок 16:10 У Хмельницькому відбувся Всеукраїнський Конгрес сімей Римо-Католицької Церкви присвячений Дню матері 15:12 Де у Хмельницькому не буде світла 12-16 травня (АДРЕСИ) 14:10 У Старосинявській громаді тимчасово не буде газу: у чому причина 13:02 Синоптики попереджають про сильні заморозки 12 травня на Хмельниччині 12:02 Чемпіонат області з футболу: результати і статистика 1-го туру photo_camera 11:18 Історія Хмельницької міської дитячої лікарні: з чого усе почалося 10:41 До Дня матері голова Хмельницької облради привітала матусь в перинатальному центрі
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому
keyboard_arrow_up