З Новим роком і новим сайтом "20 хвилин"! Перейти

Начальник патрульної поліції Хмельницького розповів про «іспити» на дорозі та провокаторів

11
3714 переглядів

Нова поліція – нові правила. Молоді патрульні вирішують конфлікти без застосування зброї та фізичної сили. Постійно знаходяться «під прицілом», бо подобаються не всім. Головний коп Хмельницького Олег Костенко каже – їх провокують, але вони не ведуться.

Минуло два місяці, відколи на вулиці Хмельницького  вийшли наряди нової патрульної поліції. Молоді, красиві, ввічливі - вони відразу привернули увагу громадян. При цьому в їхню адресу постійно звучать і негативні відгуки, мовляв, не знають законодавства,  невміло складають протоколи та не реагують на порушення. 36-річний начальник управління патрульної поліції в Хмельницькому Олег Костенко, який, до речі, приїхав до нас із Києва, розповів «ВСІМ», із якими проблемами вони зіткнулись.

-  Керуєте патрульною поліцією Хмельницького вже другий місяць. Розкажіть, чим займалися до призначення? 

 - Народився і виріс в Києві. В патрульній поліції працюю з перших днів. Просто захотілося змінити життя.  Шукав саме таку роботу, щось кардинально нове. Тому і подав анкету. У Києві був на посаді командира з обслуговування автодороги Київ – Чоп.

 - Як живеться у нашому місті? Житло орендуєте? Власне авто маєте?

- У Хмельницькому проживаю з дня призначення. Для мене, в порівнянні з Києвом, тут дуже комфортно. Подобається місто. Тут ритм життя зовсім інший.  Не доводиться витрачати багато часу на дорогу. Квартиру орендую в Південно-Західному мікрорайоні. На жаль, немає часу, щоб гуляти по місту та відвідувати різні місця. Адже працюю, як правило, з дев’ятої і до двадцять другої години.  А їзджу на службовому автомобілі.   

- Ваша сім’я переїхала у Хмельницький?

- Дружина та дочка залишилися в Києві. За 6 років дитина змінила три школи, а дружина там працює, тому вирішили нічого не змінювати.

- Чи бувають безсонні ночі через роботу та як вас сприймають жінки-поліцейські?

- Перші дні було важче, часто телефонували за консультаціями. Зараз же і патрульні, і командири все знають.  Стосовно жінок, то тут все просто. Немає у нас жінок-поліцейських.  Є просто поліцейські. Вони самі хочуть, щоб їх сприймали на рівні з чоловіками. Різниці немає. 

- Чи знаходите спільну мову з бувалими міліціонерами, не «вставляють палки в колеса»?

- Ніяких проблем з цим не відчуваю. Працюємо чудово з керівництвом управління поліції. А начальник Хмельницького відділу  – один із перших, з ким я познайомився, прибувши в місто.

- Окрім викликів на «102», з якими проблемами приходять хмельничани? 

- Особисто до мене більше приходять з наболілими питаннями, наприклад, несанкціонована торгівля. Але наша функція превентивна, і людяність ніхто не відміняв. Тому реагувати на такі скарги та складати на бабусь протоколи ми не будемо. Проводимо бесіди, пояснюємо, що вони порушують. Інша справа – несанкціонована торгівля сигаретами, спиртом, піротехнікою.     

- «Дорожній контроль» (ГО і однойменне видання, метою якої є боротьба з правопорушеннями з боку правоохоронців, - прим.авт. ) влаштовує патрульним постійні перевірки. Як з ними миритесь? 

- Так, вони заходять до мене. Але ніяких конструктивних пропозицій. Я особисто пропонував, якщо вони бачать якісь у нас проблеми, відсутність знань чи досвіду у патрульних, то нехай проведуть лекції. А вони прикриваються конституцією, мовляв, турбуються за безпеку нашого міста. Мені сказали прямо, що їм не цікаво нам допомагати.

- Тобто проблеми з активістами маєте?

- Не зовсім. Вони намагаються нас зловити на порушеннях, але хабарі ми не беремо. Можливо, і я визнаю,  що десь-колись  можуть не так скласти протокол. Але якщо присутні активісти,  то патрульні відволікаються, допускаються помилок в протоколах та постановах . 

- А як на рахунок громадян? Вже звикли до патрульних, не провокують?   

- Буває різне. Викликають, щоб перевірити знання адмінкодексу. Пішла тенденція влаштовувати їм іспити на дорозі, викликають заради цього.  Навіть замість таксі нас викликають. Людина випила, дзвонить і каже, щоб везли її туди і туди. Ми намагаємося пояснити, що є важливіші випадки, пояснюємо, що в наші обов’язки таке не входить.  Часто буває, що патруль проїхав, наприклад, не відреагувавши на стоянку під забороненим знаком. Не всі розуміють, що це міг бути не режим патрулювання, а машина їхала суто на виклик.  Важлива пріоритетність.

 - За хибні виклики когось притягнули до відповідальності?

- Є практика складання 183-ої статті, так званий хибний виклик. Через завідомо неправдивий виклик спеціальних служб склали лише один протокол. Поки що. Ця людина викликала, щоб перевірити, за скільки часу приїдете патруль. Так розважаються. Загалом, патрульні мають приїхати протягом 5-10 хвилин.   

- Немає побоювань, що з часом поліцейські спокусяться на гроші та перетворяться на старих даішників?

 - Я впевнений на 100%, що не перетворяться. Ми не беремо хабарів, хоч люди постійно пропонують. Я особисто це знаю, бо ж працював таким же патрульним. Казали мені водії, що колись  з даішниками було простіше, мовляв,  дав 50-100 гривень і поїхав,  а з нами стій, показуй всі документи, пояснюй, підписуй. Люди до цього ще не звикли. Але терпець вривається. А за дачу хабаря ж передбачена кримінальна відповідальність. Ми за це ще не бралися, але скоро почнемо. Я не хочу, щоб хтось з моїх патрульних рано чи пізно спокусився на це.

- Як реагуєте на образу під час виконання?

- Дуже багато людей, особливо напідпитку, нецензурно ображають працівників поліції.  На жаль, у нас мала відповідальність за це.  І це ще треба довести в суді. Як правило, людині, яка випила, море по коліно. А вже наступного дня пише, що патрульні якось не так себе поводили. Але у нас кожен день, кожну зміну є 185 стаття КУпАП – непокора працівнику поліції.   Навіть у Києві такого набагато менше.

- Чого, на вашу думку, така реакція на паруль?

- Через  те, що ми толерантні  і навчилися посміхатися, гарно спілкуватися, а нам сіли на голову. Звикли просто, що раніше міліціонеру скажеш щось не так, то вивезуть, може й поб’ють. Але зараз все по-іншому. І це великий плюс. Змінилися правоохоронці, а люди, на жаль, не змінилися. Для них ніхто не проводив навчання, ніхто не розповідав, як потрібно говорити з поліцією. Звичайно, є багато вдячних громадян. Але є такі, яким просто приємно сказати щось матом.

Багато хмельничан пишуть про порушення у соцмережах, дехто обурюється, що поліцейські не відреагували на такі записи.  Особливо це стосується парковок.

- Розумію, що є місця, де є багато машин. Але патрульні не ставлять собі конкретно таке завдання. Є більш важливі. Наприклад, вони оформили одне авто за неправильне паркування, а в цей час їм на планшет прийшов виклик, то вони мусять їхати на нього. Щоб розчистити місто, потрібно кинути на це всі патрулі.  Звичайно,  можемо кинути на це половину патрулів. Тоді  звільнимо місто від автомобілів. Але наступного дня вони знову повернуться.

- Постійне блимання «Пріусів» на вулиці дратує багатьох водіїв і пішоходів …  

 - Це одна з основних функцій превентивної роботи поліції.  Така позиція департаменту. Так відбувається у всіх містах, де є патрульна. Під час виконання службових обов’язків мають їздити з включеними маячками. Щоб люди бачили, що ми завжди поруч і готові їх захистити. У нічний час, коли патрулюють у дворах, виключають світло.    

- Чи отримують патрульні обіцяну зарплатню? Яка це сума?

 - Така, яку обіцяла Ека Згуладзе  ще на початку. Скільки обіцяли, стільки вони і отримують. Не менше , ні більше.  

Місто
Кримінал
Інші статті по темі: Хмельницький, поліція
851 предложений продать или купить Рено Доккер в Киеве и Украине. Ищем на 100 автомобильных сайтах - Automoto.ua
Читають зараз: 1
(11)
Коментарі
img
img
Костянтин Даценко 24.02.2016 12:50
з України

Особисто мені блималки не заважають. Навпаки - почуваю себе безпечніше.

img
Анонім 25.02.2016 11:15
з України

Хороша людина з розумінням ставиться до громадян

img
[удалено] 25.02.2016 12:41
з Вінниці
[удалено]
img
Анонім 28.02.2016 19:46
з України

А ось як паркуються хмельницькі поліцейські, дарма що на дит.майданчику

img
[удалено] 28.02.2016 20:55
з Вінниці
[удалено]
img
Цвігун Юра 18.07.2016 20:47
з України

ахаха...приводжу приклад: виклик на бійку в квартирі і вони мають шукати півчаса місце, шоб поставити машину? Відповім так: вони шукати місце не будуть ніколи. Бо найважливіше швидкий приїзд на виклик, а не догоджання вам. Особисто мені пофіг як вони паркуються, тим більше на завданні, головне, шоби ті, хто порушують закон і через кого викликали патруль сиділи в наручниках

Найчастіше коментують

Валідатори замість кондукторів: хмельницькі тролейбуси перейдуть на електронні квитки
...

Справедливий Сем

а на ВСІМці стаття про маршрути ще у кінці листопада була)

ось https://vsim.ua/Podii/u-hmelnitskomu-mozhut-zyavitisya-novi-troleybusni-ta-avtobusni-marshru-10563796.html

У Знам’янці попрощались з хмельницьким «свободівцем»
...

Мастер Автополив

А ты какое быдло? Вышыватнэ?

Гумові капці, недопалки та розкиданий одяг: пляж не прибрали після святкування Водохреща
...

Сергій Якубенко

бикота вона і в африці бикота

Хмельничани можуть взяти розстрочку і платити за тепло влітку
...

Мастер Автополив

Еще можно продать почку. Спеціально, для патріотів - для того щоб розрахуватися за єврокоммуналку можно продати нирку.

Найчастіше читають

Хмельничани, щоб скупатись в ополонці, відпрошуються з роботи (ФОТО)
2 дні тому
2
 • Зранку на пляжі вишикувалась черга з тих, хто збирається окунутись в ополонку і тих, хто зацікавлено спостерігає за дійством.
 • Містяни приходять купатись цілими сім’ями, з друзями та навіть дітьми.
 • Щоправда, відважитись зануритись у крижану воду наважуються не всі.

 

За титул найкрасивішої школярки Хмельницького змагатимуться 12 учасниць
3 дні тому
 • Кастинг конкурсу «Шкільна красуня-2017» пройшли 12 учасниць.
 • За титул головної красуні позмагаються дівчата від 13 до 17 років.
 • Фінал конкурсу пройде 16 лютого.
Валідатори замість кондукторів: хмельницькі тролейбуси перейдуть на електронні квитки
3 дні тому
11
 • Хмельничани зможуть придбати квитки тривалого користування у вигляді безконтактних карток.
 • Для цього "Електротранс" закупив 85 валідаторів, які видаватимуть пасажирам квитки. 
 • Директор підприємства обіцяє, що система запрацює вже з березня. 
Як купаються хмельничани на Водохреще: огляд соцмереж
2 дні тому
 • Хмельничани вже встигли зануритись у крижану воду.
 • Чимало людей зробили це ще вночі.
 • Своїми світлинами вже поділилися у соціальних мережах. 
У Хмельницькому закрився ще один "Вопак"
вчора 17:31
 • "Вопак" на Курчатова більше не працює.Звідти вивозять товари та обладнання.
 • Це вже друга торгова точка цієї мережі. Минулого року закрився "Вопак" на Кам'янецькій. 
 • У центральному офісі мережі кажуть, що закриття може бути пов'язане із закінченням орендних строків.

Читайте також

З легкою парою! Для хмельничан відкрилась оновлена міська лазня № 1 (ФОТО)
вчора 20:32
Комунальна лазня "Чайка" у Хмельницькому не працювала більше двох років. Її закрили на ремонт... Читати далі
Що найчастіше обговорювали хмельничани: огляд соцмереж
вчора 17:51
Масові купання на Водохреща, освячена вода з-під кранів, відбір на Євробачення та багато іншого. Що хмельничани... Читати далі
У Хмельницькому закрився ще один "Вопак"
вчора 17:31
"Вопак" на Курчатова більше не працює.Звідти вивозять товари та обладнання. Це вже друга торгова... Читати далі
Водії, приймайте роботи! Дорожники залатали дірки на 9 дорогах Хмельницької...
вчора 17:19
Не встиг сніг зійти, як Укравтодор взявся за ремонт.  За день ліквідували 386 м2 аварійної... Читати далі
Після зіткнення з позашляховиком водія "Daewoo Lanos" звільняли з салону...
вчора 16:30
"Daewoo Lanos" не розминувся з "Mitsubishi Pajero" у Шепетівському районі.   Причина... Читати далі
Гумові капці, недопалки та розкиданий одяг: пляж не прибрали після святкування...
вчора 15:55
3
Після  Водохреща на міському пляжі залишилось сміття. Комунальники кажуть, що все приберуть лише... Читати далі
Новий #icechallenge: на хмельницькому пляжі пройде незвична благодійна...
вчора 15:35
Любителі кросфіту збиратимуть гроші на лікування 8-річного хлопчика. Читати далі
Відоме подружжя хмельницьких мандрівників порадило найкращі місця для...
вчора 15:23
На Хмельниччині є багато мальовничих куточків та історичних пам’яток Дістатись до них можна за кілька... Читати далі
Куди піти у вихідні. ВСІМ рекомендує
вчора 15:05
Афіша подій на 21-22 січня. Хмельничан запрошують на вечірки, виставки та акустичні концерти. Не... Читати далі
Крок до кубку: хмельничани впевнено перемагають в столиці
вчора 14:46
«Сокіл» вдало розпочав свій шлях в Кубку України і став фаворитом у протистоянні із «ЛТК-ІнБев-НПУ». Читати далі

Від Читачів

Дивитись всі >

БЛОГИ

Всі блоги >

Відеогалерея

Чи безпечно вам жити у Хмельницькому?
 • Почуваюсь безпечно у рідному місті
 • Зможу себе захистити в разі чого
 • Страшно виходити на вулицю
 • Я безстрашний (-а)
Голосувати
Чи безпечно вам жити у Хмельницькому?
Почуваюсь безпечно у рідному місті
44.75%
 
Зможу себе захистити в разі чого
18.78%
 
Страшно виходити на вулицю
26.52%
 
Я безстрашний (-а)
9.94%
 
Всього голосів: 362

Розсилка новин

Події

З легкою парою! Для хмельничан відкрилась оновлена міська лазня № 1 (ФОТО)

З легкою парою! Для хмельничан відкрилась оновлена міська лазня № 1 (ФОТО)
Комунальна лазня "Чайка" у Хмельницькому не працювала більше двох років. Її закрили на ремонт ще у 2014. Восени минулого року міська...

Що найчастіше обговорювали хмельничани: огляд соцмереж

Що найчастіше обговорювали хмельничани: огляд соцмереж
Масові купання на Водохреща, освячена вода з-під кранів, відбір на Євробачення та багато іншого. Що хмельничани найчастіше обговорювали у соцмережах цього...

У Хмельницькому закрився ще один "Вопак"

У Хмельницькому закрився ще один "Вопак"
"Вопак" на Курчатова більше не працює.Звідти вивозять товари та обладнання. Це вже друга торгова точка цієї мережі. Минулого року закрився...

Гумові капці, недопалки та розкиданий одяг: пляж не прибрали після святкування Водохреща

Гумові капці, недопалки та розкиданий одяг: пляж не прибрали після святкування Водохреща
Після  Водохреща на міському пляжі залишилось сміття. Комунальники кажуть, що все приберуть лише сьогодні ввечері. Екологи ж стверджують, що...

Ми у соц. мережах