Вже третю годину перед будівлею адміністрації стоїть палатка. Двоє чоловіків чекають, аби до них вийшли чиновники. Вимог привезли багато.
Жовто-блакитна палатка, на якій майорить прапор. Поряд стоїть переодягнений манекен. «Ні корупції», «Ні хімічній диктатурі» і ще кілька транспарантів, які розмістили активісти.
Їх всього двоє. Один з них погодився розповісти, для чого вони тут.
Василь Гандзюк приїхав із Дунаєвець. Йому 53. Він очолює громадську організацію «Контроль громади». Розповідає «ВСІМ», хочуть привернути увагу влади до кількох проблем. Акцій вигадали кілька – «Кого не вбили на Майдані, добивають на місцях», а також «Ні корупції!».

- Особисто на собі відчув жортокість, коли розправляються за активну громадську позицію. Я був на Майдан на всіх «гарячих» точках. За 8 місяців після того мене важко побили гумовими палицями, коли йшов вночі вулицею. Вже два роки проходить, як моя справа досі «блукає». Поліція так і не знайшла винних, - говорить Василь Гандзюк.
Раз вже приїхали, то вирішили й зачепити тему корупції. Мовляв, хочуть, аби теперішня влада не займалась "відмиванням" грошей, а служила на благо громаді.
На думку мітингарів, питання не вирішуються на місцевому рівні, тому приїхали до обласного центру.
- Хочемо зачепити і проблему нашого хімзаводу. Підозрюємо, що справу "кришують" силові структури. Якщо виробництво судами заборонене, немає дозволів на шкідливі викиди, а воно все одно працює. Травить людей, мешканці хворіють, але ж на це ніхто не звертає уваги. Поліція приїздить, пломбує, але толку немає, - обурюється активіст.
Чоловіки поводяться спокійно і скромно. Чекають вже майже четверту годину, аби хтось з чиновників до них вийшов. Мовляв, хочуть просто поспілкуватись. І планують поставити вимоги - зустріч з генеральним прокурором і головою Нацполіції.
Обіцяють, якщо їх тут проігнорують, то вкотре поїдуть до Києва.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.