Як вже повідомляли журналісти «ВСІМ», ТОВ «Приватна справа» побудувало на проспекті критий ринок з торгівлі продовольчими і непродовольчими товарами. На це їм знадобилося майже 5 довгих років. Увесь цей час довкола новобудови «росла» стихійна торгівля. З року в рік жіночок із вінками та домашнім молоком ставало все більше. Але скоро людей «попросять», бо планується благоустрій території.
Всередині новобудови вже облаштовуються продавці. 62 місця в чистоті та теплі, - усе, що потрібно ринкарям, які роками торгували в обшарпаних кіосках. Але ззовні новий ринок поки що не приваблює клієнтів. Адже за місяць демонтували та вивезли лише 5 кіосків. Інші стоять мертвим грузом.
Забирати їх не хочуть люди, які гроші у будівництво не вкладали, але на ринку торгували. Разом із головою профспілки захисту підприємництва Надією Кнець вони випрошують у міської влади місце для встановлення МАФів неподалік ринку. Але мерія проти цього. Начальник управління торгівлі Хмельницької міської ради Олександр Панченко вже «пробиває» інформацію про кожного з них. Про ситуацію каже так:
- Людей, які претендують на нові робочі місця, щороку стає більше. Коли будувався ринок, то було лише 4 заявки, а зараз є вже 15, - каже Олександр Панченко. - На земельній комісії мені дали доручення встановити, чи є вони платниками податків, чи сплачували за утримання ринку. Тільки вчора отримав документи. Двоє підприємців мені не принесли їх, мотивуючи це тим, що вони захворіли. Хоча у них на це був цілий тиждень. Лише один підприємець надав мені повний комплект документів. Усім іншим я дав час до понеділка.
У 2012 році ввели мораторій на встановлення МАФів у Хмельницькому. Як запевняє заступник мера Володимир Гончарук, малоймовірно, що у місті з’являтимуться нові кіоски. Адже мерія всерйоз взялася за їх власників. Нагадаємо, що вчора в парку Чекмана демонтували «Веселу барлогу». І на цьому зупинятися не будуть.
Крім того, у міській раді вважають, що адміністрація, яка збирала гроші за утримання базарчику, а потім вирішила його розігнати, мусить сама працевлаштовувати людей.
- «Приватна справа» має нерозкуплені місця. Краще б вони їх віддали цим людям в оренду, - каже начальник управління торгівлі. - У будь-якому випадку це є цивільно-правові відносини між адміністрацією та підприємцями. До чого тут міська влада - не розумію. Нехай звертаються до суду. Де вони були 5 років тому, коли будівництво починалося і вони знали, що залишаться без місць? На той час, до речі, мораторію на встановлення малих архітектурних форм не було. Тим більше, коли я почав досліджувати, виявилося, що декілька підприємців мають не одне, а два об’єкти для торгівлі у місті. Знову виникає питання – чи вони укладали угоди з найманими працівниками. Серед них є також жінка яка купила місце, потім його продала, а зараз претендує на нове місце, бо каже - немає де працювати.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Нафиг мафы, все будут наверное снимать помещения в НОВОМ ЕЛИТНОМ ТОРГОВЕЛЬНОМ КОМПЛЕКСЕ ТЮРМА??:))
А навести порядок зі стихійною торгівлею давно пора.
1) Берут, да берут ,на работу. В нашем городе говорять образовались-зареестрировались МИЛИАРДЕРЫ , что продают информацию про якобы работу, ШАРАШКИНЫ КОНТОРЫ, зарабатующие, говорять, на беде хмельничан (безработице) милионы денег….
1) Берут ,да, берут на работу как на панщину, как крепостных, как рабов, а зарплату неплотят. Вот почему такая текучка и каждую неделю новое об’явление. Розводят етих детей малолеток невидавших жизни как ЛОХОВ.
2) А с другой стороны, а что им делать ??? если в оренду берут помещения по 60 000 грн в месяц(комуто вкарман, догадваетесь кому )))??),
3) в товар вгрохано тисячами –милионы денег , а работать нашару ктото же должен))), а как иначе отбить хоть оренду. В городе же нет покупательной способности как когдато - когда билорусы ездили скупатся. Город в неумелых руках управления становится говорять везде и все говорять ДЕПРЕСИВНО-РЕПРЕСИВНЫМ, и ДЕГРАДУЮЩИМ.