Пункти незламності працюватимуть цілодобово та з інтернетом: Уряд затвердив нові вимоги

-
Пункти незламності будуть працювати за єдиними правилами.
-
А їх кількість виросте втричі.
-
Дізнавайтесь які вимоги встановили до “пунктів”.
Пункти незламності по всій Україні працюватимуть за єдиними стандартами і цілодобово. У суботу, 17 грудня, порядок їх організації та роботи затвердили на засіданні Кабміну. Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.
— Пункти незламності по всій Україні працюватимуть за єдиними стандартами... Пункти функціонуватимуть цілодобово. Кожен мусить бути забезпечений генератором, автономним опаленням, інтернетом, зв'язком, водою, засобами гігієни тощо, — зазначив Шмигаль.
Які вимоги до Пунктів незламності
Нині в Україні працює 5 тисяч Пунктів, і уряд планує збільшити їх кількість утричі.
Пункти незламності функціонують в цілодобовому режимі. Кожен в обов’язковому порядку мусить бути забезпечений:
-
генераторами та пальним
-
автономним опаленням (твердопаливними котлами, тепловими пушками, конвекторами, обігрівачами тощо)
-
засобами доступу до Інтернету, зокрема через термінали Starlink
-
зв’язком (рація, стаціонарний телефон) для виклику екстрених служб
-
запасами питної та технічної води
-
засобами особистої гігієни
-
туалетами.
Шмигаль додав, що українці по всій країні отримають доступ до однакового набору послуг. Це задовольнить критичні потреби людей на час відновлення пошкодженої ворогом інфраструктури.
Нагадаємо, після 7-ої масованої ракетної атаки окупантів та з початком холодів в Україні розгорнули новий проект – Пункти незламності. Його створили задля підтримки людей, які через масовані російські обстріли залишаються без базових потреб. Отож, Пункти Незламності – це місця, куди кожен зможе прийти в разі тривалого відключення електроенергії.
При таких Пунктах Незламності, незважаючи на відключення електроенергії, передбачається наявність:
-
тепла
-
води
-
освітлення
-
інтернету
-
живлення для мобільних
-
місця для відпочинку
-
аптечки
-
забезпечення мам та дітей.
Їх розташування можна знайти на інтерактивній карті за посиланням.
В одному Пункті одночасно можуть перебувати від 40 до 500 людей. Часових лімітів перебування в них немає, однак, зазначено, що не варто сидіти там постійно, бо є й інші люди, які хочуть скористатися можливостями Пункту. Якщо ж ви перебуваєте в Пункті Незламності під час повітряної тривоги, то чергові, які мають бути на кожному такому об’єкті мають чіткі інструкції, як убезпечити відвідувачів Пункту. Отож, хвилюватися не слід.
Пункти Незламності на Хмельниччині
Очільник Хмельниччини Сергій Гамалій повідомив, що в області станом на 1 грудня 2022 вже діють 187 стаціонарних та 8 мобільних Пунктів Незламності. А невдовзі їх планують забезпечити системами супутникового зв’язку Starlink.
До слова, нещодавно наші журналісти перевірили як виглядають Пункти Незламності в центрі, на Озерній та Південно-Західному мікрорайоні та що в них є. Результат був неочікуваний.
Деякі Пункти в Центрі виявилось важко знайти в приміщеннях, які відзначені на мапі, в інших холодно, немає достатньої кількості місць для навіть 40 людей, єдина розетка на все приміщення та порвані стільці. Точки доступу до вай-фаю запаролені і працівники паролів не повідомляють. Генератора чи булер’яна, про які йдеться в описі на мапі, немає. Про дитячі куточки та аптечки годі й мріяти.
А от, наприклад, Пункт в ДСНС візуально схожий на кімнату відпочинку. Тут є два диванчики, стіл зі стільчиками, поруч на столику — чай, кава і солодощі. На підлозі застелений килимок. В приміщенні тепло, є 4 подовжувачі та 3 розетки. В разі тривалого відключення світла тут можна зігрітись чаєм чи попрацювати. На столику є іграшки і розмальовки, аби бодай на кілька годин забавити малечу.
На Південному Заході в Пунктах можна зігрітися, “зарядитися” та навіть попити чаю. Детальніше про те, як виглядають Пункти Незламності та що в них є читайте в матеріалах:
-
Ми перевірили пункти незламності в Хмельницькому: куди краще не йти
-
Ми перевірили, як виглядає пункт незламності на Озерній (РЕПОРТАЖ)
Додамо, що надалі журналісти vsim.ua перевірять пункти незламності в інших мікрорайонах міста. Слідкуйте за оновленнями на нашому сайті.
Як долучитися до проекту
Також і представники бізнесу за бажанням можуть долучитися до проекту. Вони можуть виявити ініціативу щодо створення на базі своїх підприємств, закладів та організацій додаткових Пунктів Незламності. Зробити це можливо, зареєструвавшись на сайті через спеціальну електронну форму за посиланням.
— У разі, якщо у вас немає достатнього ресурсу для створення Пункту Незламності, але ви можете надати людям доступ до генератора, аби зарядити ґаджети, можете позначити свій заклад на мапі, заповнивши іншу форму на сайті за посиланням.
Тим, хто може якимось іншим чином підтримати мешканців Хмельницької області у скрутну годину, до прикладу, запропонувати продукти харчування, питну воду, доступ до місця приготування їжі чи будь-що, що допоможе їм протриматися за відсутності електроенергії та теплопостачання, радять зареєструватися за посиланням. Тут слід вказати як саме ви можете допомогти.
Згодом узагальнену інформацію розмістять на офіційному вебсайті Хмельницької обласної військової адміністрації та на офіційних сторінках у соціальних мережах, аби нею міг скористатися кожен, хто цього потребуватиме.
А ви вже відвідували Пункти Незламності? Розкажіть про свої враження у коментарях.
Читайте також:
-
На Хмельниччині облаштували “Пункти незламності”: там завжди є світло, вода, тепло та інтернет
-
Пункти незламності серед бізнесу: де знайти у Хмельницькому (КАРТА)
-
Що приготувати коли немає світла чи газу: більше 30 рецептів страв
-
На Хмельниччині відкрили пункти обігріву в податкових: що там є і де вони знаходяться
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Ато табличку начепили,а толку ніякого:вода з крану,розетка теліпаєця,світло виключають як і скрізь(((.
Треба щоб хтось перевіряв чи дотримуються вони всіх норм!!!
Бо фінансування отримують,а зробити нічого для людей не хотять!