„Більшість пожеж виникає в житловому секторі. Їх гасіння ускладнюється великим районом виїзду. Адже наша частина обслуговує райони Дубове, Лезневе, Ракове та інші, а також частину Хмельницького району. І по місту відстань від частини до виїзду з Лезневе становить 10 км, в той час як за законом ця цифра має бути приблизно вдвічі менша. Адже чим швидше приїзд, тим менший розвиток пожежі”, - сказав начальник СДПЧ2 Хмельницького міського управління ГУ МНС України в Хмельницькій області Вадим Плюта.
Окрім гасіння пожеж, рятувальники проводять ліквідацію аварій по викиду сильнодіючих отруйних речовин, різноманітні роботи після ДТП, здійснюють відкачку води з кімнат та підвалів на кількох вулицях Хмельницького, які щорічно заливаються водою, а також розчищають дороги від повалених буревієм дерев, як це було влітку.
„Також ми проводимо перевірку пожежного водопостачання різноманітних об’єктів. Адже досить часто, особливо на невеликих приватних підприємствах, воно несправне. І деколи для ремонту пожежного водопостачання потрібні значні кошти, а деколи це дрібні поломки, але керівники фірм цим просто не хочуть займатись. А коли на даному об’єкті немає пожежного водопостачання, ми вимушені брати воду з інших об’єктів або забезпечувати перекачку, через це пожежа автоматично ускладнюється. Запасу води в машині вистачає на п’ять-десять хвилин, після чого його треба поповнювати. Через це в людей з’являється думка, що машина приїхала на пожежу без води”, - зазначив Вадим Олександрович.
„При цьому заробітня плата рядового молодшого складу, тих людей, які безпосередньо займаються гасінням, становить від тисячі до тисячі шестисот гривень. У офіцерів – від півтори до двох тисяч”, - додав Вадим Олександрович.
Також постійно проводиться навчання особового складу щодо гасіння пожеж та гуманітарна підготовка, що серед іншого включає знання законодавства.
За словами Вадима Плюти, ремонтні роботи в частині здійснюються власними силами, її праціники вчаться і плитку ложити і інші будівельні завдання виконувати. В цьому році було побудовано КПП, здійснено капітальний ремонт спорт залу, побутових та інших приміщень.
Олександр Голота працює пожежником вже 12 років. Він є одним з радіотелефоністів в пункті зв’язку частини.
Лінія „01” знаходиться в управлінні в іншому кінці міста, спочатку всі дзвінки про пожежі надходять туди, а звідти, в залежності від району, де виникла надзвичайна ситуація, інформація передається до відповідної пожежної частини. „Робота мені подобається, бо ми допомагаємо людям”, - cказав Олександр Іванович.
Командир відділення СДПЧ 2 Олександр Гурш біля койки, на якій відпочиває вночі. Щоб швидше виїхати на місце події, рятувальники сплять одягнутими, тільки знімають взуття. Зміна пожежника триває добу. В пожежній частині є чотири караули, кожний з яких несе добове чергування раз на чотири дні. Повний караул складає вісім осіб: начальник караулу, командир відділення, диспетчер-радіотелефоніст, два водії та три пожежники.
Один з водіїв СДПЧ 2 Ігор Камінник працює в пожежній частині вже 10 років. “Чим швидше прибути на місце події іноді заважають погані дороги та затори. Коли тільки починав їздити на пожежній машині, “пробок” було набагато менше. Та й водії на дорогах трапляються різні: буває, що пропускають пожежників, а бувають і такі, що ні”, - розповів Ігор Михайлович.
Рятувальники демонструють роботу спеціальних ножиць, що працюють як на зжим, так і на розжим, адже деколи рятувальникам доводиться розжимати двері квартир або машин, що потрапили в ДТП. Ними ж можна перерізати арматуру
Найдовше в частині працює пожежником старший пожежний СДПЧ 2, сержант Олег Рудий. Рятівником він є вже 19 років. „Серед складних випадків він пригадує гасіння пожежі в одному з цехів у Богданівцях, що тривали близько 10 годин поспіль. Весь цей час рятувальник був там. Раніше за день бувало по чотири-п’ять викликів, зарах трохи менше пожеж”, - зазначив Олег Іванович.
Заступник начальника СДПЧ 2 В'ячеслав Дмитрієв демонструє мапу техногенної та природної небезпеки Хмельницького району
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.